Колір пігменту: обережно, можливі зміни!

Як уникнути помилок у перманентному макіяжі

Logo

Зміни кольору пігменту після процедури перманентного макіяжу – поширене явище. Але досвідчений фахівець може передбачити такі перетворення та запобігти їх чи грамотно скоригувати наслідки.

Пігмент – це не лише високоякісний склад із мінералів та органічних компонентів. Насамперед, це засіб декоративно-ужиткового мистецтва, за допомогою якого майстер перманентного макіяжу створює неповторний образ свого клієнта. Але, на відміну від художніх фарб або декоративної косметики, що наносяться на полотно чи шкіру, пігмент для перманентного макіяжу вводиться усередину – у дерму.

Фізика на практиці

Імплантований пігмент просвічує через епідерміс, що покриває його, що природним чином змінює його колір. Матовий напівпрозорий верхній шар шкіри працює як фільтр, заломлюючи відбиті промені та поглинаючи деяку їх частину, а точніше – певний спектр – теплий. Відповідно, пігмент, який у флаконі виглядав теракотовим, стає кораловим або коричневим, а оливковий – сірим.

Підбираючи колір для виконання роботи, необхідно акцентувати увагу клієнта на цій особливості пігментів, що дозволить уникнути деякого непорозуміння у процесі відновлення шкіри.

Людське око вловлює промінь світла, відбитий від тієї чи іншої поверхні, і залежно від того, промені якої довжини та в якій кількості поглинаються нею, ми бачимо певні кольори. Все це складний фізичний процес, про який у звичайному житті ми не замислюємося. Але для спеціаліста-практика в галузі дермопігментації такі знання необхідні.

Як було зазначено, епідерміс порушує природний хід променя світла, і частина теплих тонів не сягає нашого зору. Які кольори вважаються теплими? Кольори, що знаходяться на діаграмі біля жовтого та червоного, визначаються як теплі, а біля синього та фіолетового – як холодні. Якщо бути зовсім точними, то практично будь-який колір може бути і теплим, і холодним: наприклад, червоний може бути з більшою часткою помаранчевого – і тоді буде теплим, або з фіолетовим – у цьому випадку він холодний. Але для простоти сприйняття користуватимемося викладеною вище інформацією.

Зміни чорного

Розглянемо, що відбувається з кольором у шкірі на прикладі чорного пігменту, як найпоказовішого.

Чорний колір включає всі кольори спектру. Виконуючи стрілку на столітті саме чорним кольором (Carbon Black), на поверхні ми бачимо сіро-синій у різній інтенсивності. Втративши частину червоних та жовтих тонів, пігмент яскравіше виявляє протилежні – сині та фіолетові. Чим глибше в шкірі розташовується колір і товщі верхній шар, через який потрібно «пробиватися» світла, тим більшою буде зміна холодних тонів. Крім того, колір стає світлішим і виглядає матовим, ніби зверху поклали кальку. Рекомендується попередити клієнтів про те, як виглядатиме підводка повік після відновлення шкіри. З тієї ж причини змінює колір та художнє татуювання, виконане чорною фарбою.

З цієї особливості дермопігментації випливає правило: брови ніколи не виконуються чорним пігментом, оскільки ефект блакитного татуювання буде забезпечений. Для пекучих брюнеток краще використовувати спеціально розроблені для цього кольору на основі чорного оксиду заліза, який для пом'якшення кольору виробники додають так звані «стабілізатори кольору» – теплі відтінки (в даному випадку жовтий оксид заліза). Візуально пігмент у флаконі виглядатиме темно-оливковим (чорний+жовтий), а у готовій роботі – темно-графітовим.

Перетворення пігменту

Багато фахівців-початківців перманентного макіяжу демонструють клієнтам пігмент, наносячи його на шкіру (найчастіше руки), а потім вислуховують від клієнта претензії, що колір став не таким, як він (клієнт) вибирав.

Пояснити клієнту процес зміни кольору досить складно, але необхідно бажано використовувати ілюстрації цього процесу, що полегшує порозуміння.

Пігмент постане перед очима в різних колірних варіаціях (як метелик у процесі перетворення з гусениці):

  1. Пігмент у флаконі – з великим вмістом теплого «колірного стабілізатора».
  2. Пігмент після виконання процедури – яскравий, соковитий з вираженою почервонінням, яку надає невелике запалення шкіри у сфері роботи.
  3. Пігмент через 2-3 години після процедури – починає утворюватися захисна скоринка, яка має власний коричнево-бордовий колір, а у поєднанні з пігментом виглядає набагато темніше, ніж обраний у кабінеті.
  4. Пігмент через 3-4 дні після процедури - відлущується захисна скоринка і стає видно колір, але на цьому етапі він занадто світлий, як припудрений. Луска рогового шару епідермісу прилягає нещільно, відзначається активний поділ і зміна клітин, які покривають шкіру легким білим нальотом. У цей час ви можете очікувати на дзвінки ваших клієнтів зі словами «У мене загоїлися губи/брови/очі і нічого не залишилося». Психологічно, після яскравого кольору захисної скоринки, колір, що виявляється, виглядає дійсно дуже світлим, а сильний контраст між ними може збити з пантелику навіть підготовлених людей.
  5. Пігмент через 20-30 днів після процедури відновлюється прозорість епідермісу, і перманентний макіяж проявляється у всій красі.

Найбільша складність полягає в тому, що показати колір, який фахівець хоче отримати в даному конкретному випадку практично неможливо. Палітри, надруковані в друкарні, можуть неточно показувати відтінки, а вкриті глянцем, вони набувають неприродної яскравості. Крім того, один і той же пігмент по-різному виглядатиме у кожного нового клієнта. Відіграє роль колір та товщина шкіри, інтенсивність фарбування, якість загоєння та безліч інших факторів.

Гарантувати отримання точного відтінку та кольору не може жоден, навіть найкращий фахівець! А клієнту доводиться покладатися на досвід та професіоналізм майстра, до якого він прийшов на процедуру.

Нюанси корекції

Які ще нюанси потрібно враховувати в роботі з кольором у перманентному макіяжі?

Чому виходять сині брови, ми з'ясували, але значно частіше можна побачити інший результат – червоний колір. Справа в тому, що природні брови найчастіше мають складний сіро-коричневий колір, точніше безліч його відтінків. Для створення пігментів коричневого кольору не обійтися без червоного оксиду заліза, що є його основою. Оксид заліза – найстійкіший барвник, тому коли інші пігменти вигоряють і частково руйнуються організмом, червоний колір ще довго нагадує, що тут був перманентний макіяж. На жаль, так поводяться абсолютно всі пігменти будь-яких фірм-виробників. Просто одні пігменти залишають яскраво-червоний колір, а інші – солом'яно-рудий. Вирішення проблеми, насамперед, – у правильно проведеній консультації. Пояснивши клієнту всі особливості зміни кольору, ми надаємо йому вибір: або красиві натуральні брови, які через 1-1,5 роки доведеться коригувати, або колір, який не дає червоно-рудого залишку (тобто сірий), але не підходить до образу та стилю.

При повторній процедурі, або якщо вам доводиться коригувати існуючу роботу, бажано до обраного пігменту додати спеціальний коректор. В даному випадку це буде оливково-зелений колір, або біло-зелений залежно від бажаного результату.

За законом перманентного макіяжу, нанісши зверху червоного кольору зелений, можна отримати коричневий. А якщо потрібна корекція не лише кольору, а й форми, то біло-зелений коректор одночасно висвітлить попередній колір і зрушить його в потрібний коричневий. Цей коректор можна застосовувати самостійно, а потрібний колір наносити під час повторного візиту.

Синьо-сірий колір брів коригується протилежним по спектральному колу – помаранчевим. Його також можна наносити на ділянку, що коректується, в чистому вигляді або додавати в ковпачок з вибраним пігментом.

В області губ найчастіше можна побачити зміну кольору в холодну, фіолетову гаму. Незважаючи на те, що виробники додають у пігмент «спектральний стабілізатор» помаранчевого кольору, глибоке введення практично будь-якого пігменту може викликати подібне ускладнення. Пов'язане це явище не лише з втратою теплих тонів, а й із виробленням природного пігменту – гемоседерину. Він утворюється з пошкоджених еритроцитів у місцях пошкодження великих капілярів, яких у червоній облямівці губ дуже багато. Гемоседерин може бути різного кольору – від світло-коричневого до майже чорного. У шкірі він знаходиться до 10 років і більше.

Корекція фіолетового кольору проводиться так само, як холодного синього на бровах – за допомогою помаранчевого кольору. Пігмент для роботи теж рекомендується підбирати із теплої коралової гами.

Не варто використовувати в корекції колірних недоліків білий та холодні «тілесні» кольори. Змішуючись у шкірі з холодними відтінками, вони даватимуть брудно-сірі кольори. Крім того, білий колір (діоксид титану) – найщільніший і найважчий пігмент. При необережному використанні він може дати зворотний результат посилити негативний візуальний ефект.

Деякі ускладнення, такі як розтікання чорного пігменту у кутах очей, не рекомендується коригувати, перекриваючи іншим кольором. Естетичного ефекту не станеться, а негарна пляма гарантована. Сучасні лазерні методи дозволяють видаляти такі плями швидко та безслідно.

Таким чином, враховуючи, що перманентний макіяж є естетичною процедурою тривалої дії, слід дуже серйозно та уважно ставитись до кожного її етапу. Краще взяти колір світлішим, а лінії проводити легше, ніж виправляти потім допущені помилки.

Читайте також