Камуфляж рубців: важливо знати!
Базові знання для майстрів перманентного макіяжу
В даний час перманентний макіяж використовується не тільки як «косметика, що не змивається», але і як завершальний етап після хірургічних втручань, що дозволяє замаскувати післяопераційні сліди.
В даний час перманентний макіяж використовується не тільки як «косметика, що не змивається», але і як завершальний етап після хірургічних втручань, що дозволяє замаскувати післяопераційні сліди.
К - Камуфляж рубців
Нагадаємо, що техніка камуфляжу широко використовується, наприклад, при дисхроміях (зміні кольору шкірних покривів), судинних змінах шкіри , таких як купероз та винні плями, а також рубцях, у тому числі після вугрової хвороби та післяопераційних.
Рубець - щільне сполучнотканинне утворення, що виникло внаслідок регенерації тканин після хірургічного втручання, пошкодження або запалення (наприклад, на шкірі після загоєння рани).
Камуфлювання рубців буває двох видів:
- Нанесення перманента;
- Стимуляція колагеном (суха техніка)
Перший метод полягає в тому, що майстер підбирає пігмент під колір шкірного покриву клієнта та наносить його на проблемну зону.
При стимуляції колагеном майстер діє пошкоджену шкіру голкою, як і татуажі, але не матимуть введення пігменту. Для цього використовують спеціальний інструмент, на кінці якого розміщено 20 найтонших голок. Вони стимулюють у верхніх шарах шкірного покриву вироблення колагену, не травмують здорову шкіру і роблять її тоншою. Після цієї процедури можна проводити нанесення камуфляжного перманента.
І перший, і другий метод мають вкрай низький ступінь травматизму, що дозволяє уберегти шкіру від небажаних пошкоджень та скоротити період догляду за нею після процедури.
Важливо знати
- Майстер із нанесення камуфляжу обов'язково має використовувати кілька відтінків пігментів – коректорів, що допомагає отримати максимально природний результат.
- Процес камуфлювання складається з кількох процедур: основна та пара корекцій, які проводять з інтервалом у 21-30 днів
- Протягом усього часу, поки камуфляж знаходиться на шкірі, необхідно обов'язково захищати оброблену зону від сонячних променів, використовуючи сонцезахисні креми
- Не можна наносити тату на келоїдні (пухлинні) рубці. Схильність до формування келоїдних рубців є прямим протипоказанням до татуажу.
Келоїд - це рубець синюватого або червоно-бурого відтінку, що з'являється в результаті утворення занадто великої кількості сполучної тканини. Такі рубці здатні до постійного зростання. Найчастіше келоїдні рубці утворюються після травм в області верхньої частини грудей та спини, на плечах, мочках вух. При таких рубцях наносити татуювання заборонено - це може призвести до додаткової травми рубця, тобто, посиленням проблеми.
- Не варто проводити нанесення камуфляжу на гіпертрофічні рубці, тому що цей вид татуажу призначений лише для пігментування, а не боротьби з рельєфністю тієї чи іншої зони.
Також не варто камуфлювати сильно втягнуті (атрофічні) рубці, оскільки порушений рельєф спотворює колір навіть професійного камуфляжу.
Фахівці в галузі ПМ радять камуфлювати лише ті проблемні зони, вік яких від 1 до 9 років. Також вважається, що не варто наносити перманент на рожеві рубці. Такий колір рубцевої тканини свідчить про те, що в ній продовжується процес регенерації. Обробивши такий рубець, клієнт ризикує одержати новий.
Якщо тип шраму дозволяє наносити на нього татуювання, зробити це можна не раніше, ніж через рік після загоєння. Це дозволить уникнути розтяжки шраму чи спотворення малюнка.
Нагадаємо, камуфляж у перманентному макіяжі застосовується для маскування:
- вітіліго;
- темних кіл під очима;
- шрамів та рубців;
- ареол грудей;
- розтяжок