Дермопігментація: маскуємо шрами та розтяжки

Які дефекти піддаються корекції?

Logo

Впевнені, багато майстрів перманентного макіяжу стикалися з такими проблемами клієнтів, як шрами, стрії та рубці. За допомогою методики дермопігментації можна замаскувати неестетичні дефекти на шкірі.

Вікторія Лисицька, методист навчального центру «Коглядейд», переможець чемпіонату «Перманентний стиль України», речник науково-практичної конференції з перманентного макіяжу «Живописна краса»

Мистецтво перманентного макіяжу - це не тільки можливість підкреслити природну красу нашого клієнта, але й вирішити серйозніші проблеми. Майстри розвиваються дуже активно, техніки удосконалюються, і на даному етапі розвитку галузі ми можемо робити серйозніші роботи, спрямовані на покращення естетичного стану шкіри клієнта. Йдеться про парамедичні техніки дермопігментації, такі як відновлення ареоли після медичного втручання, трихопігментація, покращення стану шрамів та розтяжок.

Саме дермопігментація шрамів та розтяжок є темою цієї статті.

Які дефекти піддаються корекції?

Ні для кого не секрет, що шрами можуть значно псувати зовнішній вигляд. Особливо актуальною є ця тема для тих клієнтів, які мають численні пошкодження шкірних покривів на видимих частинах тіла. Насамперед цією процедурою цікавляться ті, хто усвідомлено у той чи інший період свого життя самі наносили собі ушкодження. Наприклад, порізи на внутрішній стороні руки.

Чому саме вони? Відповідь досить проста: цей стан завжди є наслідком будь-якої психологічної травми. І люди навіть через багато років зазнають комплексів щодо цього виду пошкодження. Як наслідок, намагаються приховати це від оточуючих, щоб уникнути засудження та нерозуміння. Носять цілий рік довгі рукави або намагаються приховати за допомогою татуювання.

Також певний дискомфорт із приводу зовнішності можуть відчувати люди із розтяжками. Найчастіше вони виникають на животі та стегнах, але можуть бути і на інших частинах тіла.

Ми, як майстри перманентного макіяжу, можемо допомогти людям подолати ці проблеми. На жаль, не все можна виправити за допомогою дермопігментації. Як відомо, сформований шрам має більш блідий тон по відношенню до навколишньої шкіри (виняток становлять келоїдні шрами, які мають більш темне забарвлення). Там порушено процес вироблення меланіну, і в літню пору року шрам стає помітнішим. Відповідно, ми можемо зрівняти відтінок шраму і його шкіри. Але не варто плутати колір і об'єм: якщо шрам і розтяжка мають відчутний об'єм або, навпаки, його нестачу об'єму, то повністю приховати дефект за допомогою корекції кольору не вийде.

Можна лише значно покращити зовнішній вигляд.

Що таке рубцева тканина? При значному пошкодженні шкіра не може в повному обсязі відновитись до свого початкового стану, здорова тканина замінюється сполучною.

Рубці бувають:

  • атрофічні – так звана мінус-тканина, коли є невелике заглиблення у шкірі;
  • нормотрофічні – коли є опуклість чи рубець нарівні з рештою шкірою;
  • Келоїдні – дуже опуклі шрами темного кольору, гіпертрофія тканини.

Працювати можна з атрофічними та нормотрофічними рубцями. На келоїдних робота заборонена, оскільки травматизація може спровокувати їхнє подальше зростання.

Робота можлива тільки на рубці, що повністю сформувався, в ідеалі не раніше ніж через півтора роки після травми.

Пігменти рекомендується використовувати ті, що розроблені спеціально для парамедичних цілей.

При цьому підбирайте колір індивідуально під колір шкіри кожного клієнта. При виборі голки я рекомендую використовувати одиницю, тому що вона дає найкращий контроль над роботою зі шрамом. Не намагайтеся при першій процедурі сильно затемнювати шрам, адже завжди є можливість додати інтенсивність корекції, інакше ви ризикуєте замість блідих ділянок отримати темні.

Завжди ставтеся з уважністю та розумінням до цієї категорії клієнтів, і відмінний результат не забариться. Гарних робіт вам та вашим клієнтам!

Матеріал був вперше опублікований у журналі Permanent №4(12)/2018

Читайте також