Професійний розвиток майстра-колориста: особистий досвід Олексія Балуєва

Соціальні мережі

2021-04-09
Logo

Як майстру-колористу представляти та просувати себе у Instagram? Як вибирати курси та майстер-класи для вдосконалення та чим можуть бути корисними конкурси та змагання для майстра? Слідами вчорашнього прямого ефіру.

Днями на нашій Instagram-сторінці пройшов прямий ефір на тему «Що означає професійне зростання для сучасного майстра-колориста?», гостем якого став Олексій Балуєв – майстер міжнародного рівня, співзасновник Long&Short beauty salon, абсолютний чемпіон України – 2020.

Під час ефіру наш гість поділився власним досвідом ведення соцмереж, розповів, які методи просування використав, а також за допомогою якоїсь професійної «особливості» виділився серед інших.

Як майстру-колористу, який тільки-но починає свою професійну діяльність, уявити себе в Instagram?

Звісно, немає універсального рецепту. Особисто я ніде не вчився, як вести соцмережі. Але знаю, що для успішного ведення соцмереж потрібна регулярність, але я не дотримуюсь цього правила. Веду його чисто за настроєм. Якщо воно в мене є – можу опублікувати три поста зі своїми роботами. Якщо ні, то можу нічого не постити.

З чого починати? Зареєструватися, внести мінімальну кількість інформації про себе, щоб користувачі розуміли, про що ви писатимете, про що розповідати. І розпочати наповнення свого профілю якісним контентом.

Головне завдання соціальних мереж у цьому випадку – показати те, що ви продаватимете, якщо ми говоримо про майстрів-колористів. Продемонструйте свої роботи, свій професійний рівень, якість своєї роботи – і ви 100% знайдете свого клієнта та читача.

Чи є потреба для робочих справ створювати робочу сторінку?

Я знаю, що правильно було б створити окрему сторінку. Коли ми "продаємо" себе як професіонала, то продаємо певний бренд. І не потрібно змішувати особисте життя, відпочинок, якесь хобі та роботу в одне. Тому що клієнт має чітко розуміти та бачити продукт, який ми просуваємо. Але це «правильно».

У мене був досвід ведення кількох сторінок одночасно, і можу сказати, що нічим добрим це не закінчується. У тебе не вистачає сил і часу, щоб якісно вести та займатися обома сторінками. Тому я вирішив, що веду свій професійний блог, і мені цього з головою вистачає.

Формат stories чудово підходить для того, щоб ділитися своїм життям, заходами, друзями, але стрічка – це подання суто професійної діяльності.

View post on Instagram
 

Коли і як ти почав серйозно займатися сторінкою?

Моя сторінка в Instagram - це показник мого особистого зростання в професійному плані, тому що якщо погортати сторінку вниз, можна побачити різні, далеко не ідеальні роботи. Хоча навіть зараз, дивлячись на мої нинішні роботи, не вважаю їх ідеальними і бачу безліч недоліків. Завжди намагаюся робити краще та краще.

Серйозно займатися своєю сторінкою я почав за часів переїзду до Києва. Спочатку працював у салонах, але навіть 30 робочих днів мені було замало. Я не отримував того, чого хотів – і в моральному, і в матеріальному планах. Вирішив щось змінювати, і отримавши свою першу зарплату, я купив свій перший Iphone, лампу, зняв крісло, а потім почав шукати клієнтів сам, став створювати контент і намагався його просувати.

І як ти просувався в Instagram тоді?

На той момент реклама в Instagram була для мене великою загадкою. Тому на той час я просто публікував свої роботи, виходило таке портфоліо. Але намагався у всі можливі групи (не лише в Instagram, а й у Facebook) регулярно закидати свої роботи «до-після».

Такі формати "до-після" максимально чіпляють клієнта. Просто гарна робота «після» особливо на гарній милій дівчинці виглядала вже стандартно. Моє ж завдання на той момент полягало в тому, щоб залучити реальних людей, які зацікавлені в послугах, тому я й створював контент на реальних живих людях, клієнтах.

Коли ти вирішив сам створити групу для колористів у Facebook під назвою « Мафія колористів »?

Ідея створювати професійні групи була давно, і не я її творець. Я спостерігав за розвитком однієї російської групи, яка лише за два роки набрала кілька сотень тисяч передплатників. Але в мене було таке почуття, що будь-які групи у певний період зживають себе. І все може закінчитися, ти можеш втратити зв'язок із колегами, їхній моральний настрій, підтримку. І я подумав, чому б не зробити в Україні такий гурт? І ось наприкінці грудня 2020 року їй було вже 3 роки.

Ти займався просуванням цієї групи?

Просував я її рівно тиждень. Після створення мінімально наповнив групу контентом, із різних іноземних фахових видань, журналів. Я поділився цим у групі, запросив туди своїх знайомих, буквально 15-20 чоловік. І по-максимуму попросив їх додати всіх своїх знайомих-перукарів. Просто, по-людськи. І хлопці почали це робити, після чого пішов органічний розвиток групи.

Як ти вважаєш, які основні складові класного профілю майстра-колориста в Instagram?

Особисто я свій профіль класним не вважаю. Саме це дає мені можливість постійно створювати щось нове та шукати. Можливо, це і є той рецепт, який привертає увагу та допомагає утримувати аудиторію.

Але можу перерахувати те, на що особисто звертаю увагу. Дуже багато однакових профілів. Вони до жахів одноманітні. Однакові фотографії потилиць, які не чіпляють увагу, тому що ринок цим переповнений. Я сам грішу такими самими роботами. Чому? Тому що це найпростіший варіант зробити це якнайшвидше.

Але якщо ви хочете виділитися та зробити свій блог успішним, то шукайте особливість, напрямок, стиль, не будьте схожими на інших. Завдяки цьому вас дізнаватимуть і йдуть до вас.

Яка особливість свого часу допомогла тобі?

Коли я тільки починав свою кар'єру, то довго думав про те, що може залучити клієнтів, що буде цікаво. Активно набирали обертів техніки розтяжок, вони були різні, але, як ми знаємо, найчастіше йде запит на якісний, чистий, прозорий блонд, на відтінки, на здорове волосся, і тому для того, щоб привернути до себе клієнтів, я максимально намагався на цьому акцентувати.

Я брав велике відросле коріння, полотно з плямами, і намагався з цього вичавити максимум, привернути цим увагу. На той час це мені допомогло. А вже зараз я у творчому пошуку, все думаю, як удосконалитися.

Продовження інтерв'ю дивіться на нашій Instagram-сторінці .

View post on Instagram
 

Читайте також