Що порушує мікробіом шкіри?

Поширені причини дисбалансу мікробіома

Logo

Мікробіом шкіри можна змінити на краще, але на нього також впливають багато факторів, які спричиняють порушення.

Як формується мікробіом шкіри?

Мікробіом шкіри починає формуватися з моменту народження. Мікроорганізми колонізують шкіру, потрапляючи на неї, коли дитина проходить через родовий канал. Мікробіом шкіри дітей, народжених шляхом кесаревого розтину, найбільше схожий на мікрофлору шкіри живота матері.  

Мікробіом відносно стабільний і складається з двох спільнот мікроорганізмів/грибів/вірусів: резидентної і транзиторної флори.  

Резидентна флора нагадує відбиток пальця – унікальна, але схожа на флору членів сім’ї. Це мікробіом, який ви отримуєте від народження. Його можна змінити, але більшість змін є тимчасовими.  

Транзиторна флора – це «туристи», які потрапляють до мікробіома шкіри за певних обставин.  

Наприклад, мікробіом шкіри може змінитися після 20-30 хвилин плавання в океані через бактерії, які прилипають до шкіри. Через кілька годин він повертається до «нормального» стану, але при щоденному плаванні мікробіом може змінитися, і бактерії океану можуть перейти з транзиторної до резидентної флори.  

Зміни мікробіома також можливі під час контакту з тваринами, особливо свійськими чи собаками. Такий обмін особливо корисний для дітей і людей похилого віку, допомагаючи їм уникати атопічних станів шкіри.  

Цікаво: мікробіом котів рідко змінює мікробіом шкіри їхнього власника.  

Мікробіом можна змінити

Мікробіом шкіри можна змінити на краще, але на нього також впливають багато факторів, які спричиняють порушення. 

До поширених причин порушення мікробіома належать:  

  • Погодні умови 

Зміни температури, як у спеку, так і в холод, можуть змінювати структуру бар’єра шкіри, створюючи нове середовище для мікрофлори шкіри. Деякі мікроорганізми адаптуються краще за інших.  

  • Ультрафіолетове випромінювання  

Відомо, що УФ-випромінювання має дезінфікуючий ефект, а регулярний вплив сонячних променів зменшує різноманітність мікробіома шкіри.  

  • Хімічні дезінфектанти  

Частий контакт із хімічними дезінфектантами може спричинити сухість і подразнення шкіри через зміни мікробіома та розчинення ліпідів шкіри.  

  • Харчування  

Раціон також відіграє важливу роль через взаємозв’язок мікробіома кишечника та шкіри.  

Засоби для догляду за шкірою та гігієни  

Гігієнічні та косметичні засоби відіграють ключову роль як можливі порушники мікробіома шкіри. Багаторазове нанесення продуктів на поверхню шкіри створює нові умови для мікрофлори.  

Деякі засоби допомагають підтримувати здоровий мікробіом, тоді як інші можуть його змінювати в негативний бік.  

Особливо слід бути обережними з продуктами, які здатні змінювати pH шкіри, який є одним із головних чинників стабільності мікробіома. У цій категорії найбільш відомі мило та засоби на основі AHA-кислот.Останні можуть окислювати шкіру, а використання мила – підвищувати її лужність.  

У Meder ми приділяємо велику увагу новітнім дослідженням у галузі мікробіома шкіри, розуміючи його важливість для здоров’я та краси. Наші засоби створюються за принципами мікробіом-френдлі, щоб підтримувати природний баланс шкіри, зміцнювати її бар’єрні функції та зменшувати подразнення. Ми поєднуємо передові наукові досягнення з натуральними інгредієнтами, пребіотиками та пробіотиками, щоб забезпечити ефективний і делікатний догляд за шкірою.

Читайте також