Лімфодренажний масаж у кабінеті косметолога

2021-01-04
Logo

Якщо в середині ХХ століття ймовірність дожити до 80-90 років стосувалася лише 15% жінок та 12% чоловіків, то через 50 років, на початку ХХІ століття, вже 37% жінок та 25% чоловіків з розвинених країн можуть розраховувати досягти здорового глузду. світлої пам'яті цього рубежу.


Євгенія Радіонова , викладач «Міжнародної школи масажу»


Середня тривалість життя за одне століття зросла більш ніж удвічі, з 35 до 70-75 років. Тобто колись життя закінчувалося в 50 років, людина після 30-ти переходила в розряд старих і старих, які доживали своє століття. А це означало, що досвіду, який людина накопичила за життя, не було часу застосувати.

На думку ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), градація вікових груп за останнє десятиліття суттєво змінилася. Тих жінок, кого у ХІХ столітті відносили до «бальзаківського віку», зараз цілком можна вважати молодками. Та й хлопці теж не старіють ні душею, ні тілом.

Нова градація ВООЗ така:

  • молодий вік – від 25 до 44 років;
  • середній вік - з 44 до 60 років;
  • літній - з 60 про 75 років;
  • старечий - з 75 до 90 років;
  • довгожителі – після 90 років.

Змінилися соціальні умови, що суттєво вплинуло на довголіття. Їжа, одяг та житло стали доступні більшості населення, особливо у розвинених країнах. Там середній вік старшого покоління перевалив позначку «старечий вік» та наближається до позначки «довгожителі».

У всіх здорових 50-60 літніх з'явилося додаткових 25 років активного життя. І тепер є покоління, яке поєднує у собі і молодість, і досвід. І фраза «якби молодість знала, якби старість могла» більше не є актуальною. Про це все більше говорять та пишуть. Це реально сенсаційна річ. На землі ще не було покоління, яке жило б так довго, як теперішнє. І ніколи ще на Землі не було людей, які у віці 50 років поєднували досвід із такою кількістю енергії та життєвих сил. Тому все, що зараз відбувається із цим поколінням, відбувається вперше.

85-90-річні займаються спортом, танцями, бігають, живуть звичайним життям без якихось особливих обмежень. Для всіх, хто розпочинає новий спосіб життя у 50 років, немає жодних норм, жодних заборон… Можна спробувати все. Розпочати нове життя, змінити роботу, поміняти професію. Це стиль та тренд сьогоднішнього життя. Ці 25 років — абсолютно новий період життя, що ніколи раніше не існував. І ця нова реальність зараз змінює цивілізацію, змінює світ: економічний устрій, соціальне життя, моду, медицину, науку буквально все.

Старість це не хвороба, це не фізичний стан, це фон. Фон — це спосіб життя людини (його харчування, режим дня, спосіб мислення) і ті перекоси, які є — асиметрія внутрішніх органів, а також психологічний стан. Є люди, які вже в молодості живуть як люди похилого віку: їм нічого не цікаво, все нудно. Є втомлені від проблем сорокарічні бабусі. Для них ці двадцять п'ять додаткових років не мають особливого значення.

Безсумнівно, людина має свідомо робити вибір. Якщо хтось хоче вбивати себе — це його право. Але якщо він хоче жити, йому потрібно навчитися реалізувати це бажання. Головна умова хорошого життя після 50-ти – це здоров'я, хоча це важливо у будь-якому віці.

До старості треба готуватись. Старість – це не вік, а втрата м'язової тканини. Є люди, які після 50 просто дотягують до 80 років, проводячи їх у лікарнях, поліклініках. Живуть на таблетках, страждаючи на артрози, остеопорози, склерози, гіпертонію і т. д. І жодних думок, тим більше творчих, тому що мозку, який споживає 25% усієї крові, допомагають «мислити» м'язи, кровопостачаючи його. Якщо м'язи гіпотрофовані — а це практично у всіх городян — мізки працюють погано.

Найчастіше хвороби наступають з одного боку, вибирають вразливу ділянку і нападають. Причини різні. Вони можуть бути викликані спадковою схильністю, травмами, у тому числі родовими, довкіллям, їжею, стресом тощо. А результат один: де тонко, там і рветься. Когось наздоганяють ранні зморшки – ознака передчасного старіння шкіри. В інших хвороба б'є по скелету, по кістках. Суглоби через дефіцит «мастила» стають скрипучими. Треті дошкуляють болю внутрішніх органів, і це свідчить про те, що вони з якихось причин не можуть нормально функціонувати. Виникають проблеми з кишечником, печінкою, нирками… Четвертих – їх за статистикою більшість – підводить судинна система.

Весь метаболізм відбувається через капіляри. Немає розвинених м'язів → немає капілярів → немає належного обміну речовин, тому що до внутрішніх органів не підводиться достатньо поживних речовин та не відводяться продукти розпаду життєдіяльності. І жодні препарати не допоможуть. Діабет, атеросклероз, панкреатит, артрит – будь-які хвороби, крім інфекційних, – це наслідок нестачі м'язової маси, тобто нестачі руху. Застій…

Якщо людина не рухається і їсть все поспіль, продукти розпаду не виводяться, відкладаються у суглобових сумках, брусах. Давно доведено: людині для здорового життя потрібно за добу всього 29 грамів жиру, 29 грамів білка та 120 грамів крохмалю. Плюс приблизно 500-600 грам клітковини у вигляді овочів та фруктів та два літри води. Решта зайве, баласт. Тобто ми за свої гроші собі ж життя вкорочуємо.

Але якщо м'язам створити механізм скорочень та розслаблень, то вони відновлюються, оскільки м'язи — такий орган, який відновлюється у будь-якому віці.

Причина всіх хвороб – м'язова дистрофія. У м'язах наше життя! Кожен м'яз виконує функцію серця - маленького насоса, що допомагає перекачувати кров. Хороші м'язи тіла — отже, достатній обсяг і швидкість кровотоку, і отже, немає проблем із серцево-судинною системою, яка вважається вбивцею номер один. З гарною м'язовою системою ніколи не буде атеросклерозу, скільки б холестерину не поглинала людина — він просто піде.

Слабкі м'язи ніг призводять до того, що кров у нижніх кінцівках застоюється, вени розтягуються - звідси варикоз, застійні явища в малому тазі, у чоловіків - простатит, що переходить в аденому, а у жінок - запалення придатків, що переходить у міому. Якщо погано працюють м'язи черевного преса та поперекового відділу, то виходить запор, геморой, дискінезія жовчовивідних шляхів, сечокам'яна хвороба. А далі — ішемічна хвороба серця, якому не вистачає кисню, що підганяється разом із кров'ю м'язами.

У людини всього два органи — мозок та м'язи. Якщо ці два органи один одного розуміють, людина ніколи не здогадається про існування інших органів — вони не дають себе знати. Якщо вони не ладні, людина «познайомиться» і з іншими органами. Мати повне уявлення про власне здоров'я — не примха і не забаганка, а, якщо хочете, перша відмінність культурної людини.

Усі ми живемо у колективі, у кожного своє коло обов'язків. А коли випадаємо з цих рядів через хворобу або передчасну старезність, то мимоволі наші прямі турботи перекладаються на плечі близьких, родичів, незнайомих платників податків. З роками ноги-руки все гірше слухаються, набрякають, так ниють. Нам здається, якщо їх менше напружувати — це турбота про кінцівки. І даремно так думаємо, все більше підкоряючись сидячому способу життя, позбавляючи м'язи корисної для них напруги. Хочеш бути здоровим – працюй, хочеш бути хворим – пий пігулки. Це особистий вибір кожного.

Майже всі жителі планети перебувають під пресом. Сучасне суспільство споживання нав'язує нам переїдання, неякісну воду, алкоголь, наркотики. Ми платимо за те, щоб життя було коротшим. Кожен із нас може додати собі 20-30 років життя, лише змінивши спосіб життя.

Згідно з дослідженнями, людина може жити 100-140 років. Але курінням, алкоголем він забирає від цього терміну до 25 років, неякісним харчуванням — 25 років, недостатньо п'є якісної води — 25 років, нестачею свіжого повітря — близько 15 років, нестачею фізичних навантажень — 20 років. Плюс кожні 5 кг надмірної ваги скорочують життя на рік.

Необхідно своєчасно очищати організм від усіх видів шлаків, правильно пити воду. І взагалі, різноманітний контакт із водою — необхідна умова нашого існування. Вода та повітря (кисень) надають нам сили, живлять організм загалом і кожну клітину окремо. Всі ми знаємо, що тіло людини на три чверті складається із води. Від балансу води в організмі залежить наше здоров'я та довголіття. Якщо баланс води порушено, людину «обсідають» багато недуг. І перш за все, біль у спині. А від постійної нестачі води настає раніше старіння. Клітини відмирають на день сотнями тисяч і мільйонами, але в тій же кількості народжуються. Вода сприяє народженню клітин, у тому числі клітин хрящів та кісток. Вона також промиває діючі клітини, вимиваючи кислотність, що накопичилася, і повертаючи природне лужне середовище.

В організмі людини постійно відбувається кругообіг у замкнутому циклі десятків різних рідин: кров (на 94% складається з води), спинномозкова рідина, шлунковий та кишкові соки, слина, сльози та ін. За добу через численні фільтри внутрішніх органів, в середньому, проходить 10 тонн вологи. Її потрібно поповнювати постійно свіжими вливаннями. Водою запастися про запас і наперед неможливо, немає в організмі людини спеціальних ємностей-сховищ. Вся вода – у справі.

Ознак зневоднення багато:

  • Припливи крові до обличчя, головний біль;
  • Дратівливість, гнів, безпричинна запальність;
  • Почуття тривоги, пригніченості, зневіри, депресія;
  • млявість, неспокійний сон;
  • Безпричинне нетерпіння, неуважність;
  • Задишка за відносного здоров'я;
  • Сни про океани, річки та водоймища;
  • Тяга до штучних напоїв - кави, чаю, газованої води, спиртного і т.д.

У склянці води (чистої, якісної, правильної) міститься велика лікувальна сила. Будь-який стрес викликає зневоднення всього організму. І якщо відразу брак вологи поповнити, людина швидше приходить до тями.

Саме водний баланс, природне співвідношення двох водних басейнів нашого тіла, що не перетинаються, нашого тіла — клітинного та позаклітинного — підтримує протягом усього життя в робочому стані наш хребет. Чим міжхребцеві диски еластичніші, тим спина, а з нею — і все тіло гнучкіше і працездатніше. При підвищеному навантаженні на хребет ядра диска вбирають вологу, при зниженні - віддають, на чому і ґрунтується феномен їхньої пружності. При хронічному нестачі води міжхребцевий диск усихає, тріскається і накопичує кислотність, нервові клітини відразу реагують болем. А мозок, 85% ваги якого становить вода, як і належить, насамперед піклується про себе, про своїх нейронів і вже потім «звертає увагу» на спрагу хрящів, які без води можуть потерпіти добу-дві.

Дефіцит води не проходить безвісти і для внутрішніх органів. Можуть розвиватися диспепсія, гастрит, печія, нетравлення шлунка і т. д. Молекула глюкози (основне харчування живої клітини) краще та повніше засвоюється, якщо її супроводжує молекула води. Жива клітина у хрящі, у шкірі, кістки чи у внутрішньому органі може харчуватися без води. І вона потрібна їй регулярно та свіжа.

Остеохондроз хребта часто супроводжується венозним застоєм та іншими неприємностями. З віком капіляри і більші судини хіба що «замулюються». Їхні русла стають все вже й тоншими, що веде до підвищення венозного тиску та відпливів. Клітини, позбавлені венозного застою підживлення свіжої води, довго не протягнуть.

Судинні проблеми мозку та серця частіше припадають на 4-5 годин ранку, все через венозний застій. Інфаркти, інсульти, що трапляються вдень, простіше піддаються лікуванню та загрожують менш тяжкими наслідками, ніж нічні.

Вертебробазилярна судинна недостатність наздоганяє людей у віці зазвичай «пліч-о-пліч» з остеохондрозом хребта, особливо при шийному остеохондрозі. І тут на допомогу може прийти спеціальна техніка масажу – гемоліфодренаж тіла.

Підкачування нижньої частини живота із застосуванням спеціальних дренажних прийомів (фото 1, 2) знімає спазм нирок і, як наслідок, йде напруга з м'язів шиї. За допомогою техніки гемоліфодренажу можна допомогти людині з артритами, артрозами, пропрацювавши не лише нижні кінцівки (фото 3-8), а й провівши дренаж живота як у венозному аспекті, так і лімфатичному (фото 9-11). Тим самим ми прибираємо всі суглобові болі: колінні, ліктьові тощо.

Живіт – це наш «другий мозок». Там перебуває сто мільйонів нейронів. Внутрішні органи людини відбивають різні людські емоції: гнів, страх…

Незважаючи на невблаганність старіння, всі тканини нашого тіла (за винятком зубів) здатні регенерувати, тобто відновлюватись. Клітини, відслуживши свій термін, відмирають, на зміну їм приходять такі самі. Цикл заміни одних клітин іншими повністю відбувається приблизно сім років. Можна сказати, після семирічної розлуки зі старим приятелем ви оновилися настільки, що вас можна вважати зовсім незнайомими людьми. Людина, яку ви полюбили 7 років тому — зовсім уже не та... На клітинному рівні це справді так.

Гемолімфодренаж допомагає процесу регенерації тканин. Ця методика підвищує імунітет, активно допомагає виводити продукти розпаду, йдуть набряки різного походження, ліквідуються застійні явища у тканинах тощо.

Цінність техніки гемолімфодренажу полягає в тому, що вона припиняє старіння організму та впливає не тільки на кровоносну та лімфатичну системи, а й на всі рідини організму. Особливо на одну з найважливіших рідин – інтерстиціальну. Такий підхід дозволяє більш конкретно впливати на кожну специфічну проблему організму (варикозна хвороба, лімфостаз, зниження імунітету, порушення живлення клітин та тканин, вікова та патологічна сухість шкіри, раніше старіння тощо).

Для отримання максимального результату використовуються різноманітні прийоми, що впливають на рух лімфи та повернення венозної крові (фото 12-16). Це дозволяє активізувати окислювально-відновні процеси в тканинах і, особливо, утворення гістаміноподібних речовин.

В естетичних цілях, що важливо для людей, які ведуть здоровий спосіб життя, дана методика допоможе в корекції фігури, антицелюлітних доглядах (виводить надмірну рідину, розщеплює жири). Шкіра стає пружною, рівною, шовковистою.

З цієї техніки рекомендується розпочинати догляд за обличчям (венозний дренаж, лімфатичний, тканинний), що значно посилює ефект косметичних процедур. Масаж сприятиме відчутному та стійкому результату моделювання та підтяжки обличчя. Після застосування цих технік відбувається омолодження організму мінімум на 10-15 років, що дуже важливо для всіх, хто починає нове життя п'ятдесят. Для тих, хто втратив здатність розвиватися. І це головна умова, щоб 25-30 років активного життя, що залишилися, почати робити те, чого ще робити не вмієш.

Необхідно взяти курс на здоровий спосіб життя, на психічний та духовний розвиток. Це створює необхідний фундамент для входження у довгожителі.

Фото 1. Односторонній дренаж нижньої частини живота

Фото 2. Хвилеподібне одностороннє підкачування живота

Фото 3. Венозний дренаж гомілки

Фото 4, 5. Венозний дренаж коліна

Фото 6. Венозний дренаж стегна

Фото 7. Лімфатичний дренаж верхньої частини стегна

Фото 8. Одностороннє венозне прокачування

Фото 9. Підкачування верхньої частини стегна

Фото 10. Підкачування цистерни Пеккета

Фото 11. Хворобне двостороннє перекочування живота

Фото 12. Венозне рефорсадо по всій нозі

Фото 13. Пахове двостороннє підкачування

Фото 14. Лімфатичний дренаж перехрещень

Фото 15. Дренаж лімфатичний альтернативний

Фото 16. Лімфатичний дренаж з протяжкою

Фото 17. Дихальна ключична підкачка

Фото 18. Підкачування пахвових лімфовузлів

Вперше опубліковано: Косметолог №1, 2017

Читайте також