Чоловік у салоні краси: найбільш привабливі послуги

Logo

Міф про те, що салони краси – це суто жіноче заняття і справжній чоловік повинен бути лише трохи симпатичнішим і доглянутішим за мавпу, давно розвінчаний. Сьогодні чоловіки, на нашу велику радість, все частіше стають клієнтами салонів краси та спа-студій.


Ольга Корякіна , лікар-дерматокосметолог, мезотерапевт, спеціаліст anti-age-медицини, член асоціацій UADV, УАЛДВК, МАЕКМ, НДМ (Україна)


Що може робити чоловік у жіночій обителі? Наприклад, сидіти в холі, з тугою поглядаючи на годинник, чекаючи на свою дівчину. Так я думала доти, поки в один із днів переді мною на ресепшені юнак досить брутального вигляду не сплатив за фарбування вій. Перша думка була про те, що він платить за свою дівчину чи дружину, але… ні, він вийшов із салону на самоті. Ось тут і постали питання про те, що ж робить чоловік у салоні краси?

Стародавні метросексуали

Єгипет: відбілювання

У Стародавньому Єгипті доглядати обличчя і тіло дозволялося далеко ще не кожному. Довгий час подібні процедури були привілеєм чоловіків-жерців. Вони постійно робили обмивання, обробляли шкіру мазями та оліями, зробленими на основі цілющих рослин. Також стародавні «мачо» всіма способами намагалися досягти аристократичної блідості. Головною зброєю проти смаглявості на той час були маски, які вибілювали обличчя, робили його матовим і приховували дефекти.

Китай: манікюр

У Стародавньому Китаї доглянуті руки та довгі нігті були характерною ознакою представників багатого стану. Причому манікюр робили як високородні жінки, і знатні чоловіки. Для фарбування нігтів використовувалися натуральні барвники: фарбу виготовляли з воску, яєчних білків, желатину та гуміарабіку. Багаті китайські чоловіки так трепетно ​​ставилися до свого манікюру, що навіть носили на пальцях спеціальні чохли з дорогоцінних металів, прикрашені гарним камінням.

Рим: епіляція

Чим більше на чоловікові волосся, тим він крутіший! З цим твердженням категорично не погодилися б давні римляни. Воїни та представники вищих кіл вважали поганим тоном мати на своїх тілах густі вовняні чагарники. Тому в римських лазнях, де почесні люди проводили весь день, видалення волосся було одним з головних пунктів процедур. Причому епіляція робилася вкрай болючим способом – за допомогою пінцетів.

Що зараз коїться?

Сьогодні відкриваються чоловічі салони краси із відповідними процедурами. Все більше гетеросексуальних чоловіків контролюють своє здоров'я та зовнішній вигляд: відвідують спа-процедури для позбавлення стресу, косметолога – щоб обличчя було випещене, роблять манікюр і педикюр. Більше того, роблять татуювання і пірсинг, позбавляються зайвого волосся, щоб не мучити себе постійним голінням. Міф про те, що салони краси – це суто жіноче заняття і справжній чоловік повинен бути лише трохи симпатичнішим і доглянутішим за мавпу, давно розвінчаний. Сьогодні чоловіки, на нашу велику радість, все частіше стають клієнтами салонів краси та спа-студій. Щоправда, є й такі, які чи через страх, чи через забобони не можуть переступити поріг подібних закладів. Однак варто спробувати звернутися за таким потрібним кожному релаксу та догляду в салон.

Чому чоловіки почали ходити до салонів краси?

Робота, яка така важлива для чоловіків, тепер вимагає від них гарного зовнішнього вигляду. Кар'єрі сучасного чоловіка заважають не лише брудні нігті, але й погана шкіра на обличчі, погані зуби, дешевий одяг, стрижка. Ще в недавньому минулому жіночою мрією був чоловік із суворим, обвітреним обличчям та грубими, мозолистими руками, по яких одразу видно, що їхній володар – працьовитий і сім'ю прогодує. Зараз пріоритети змінилися: успішна людина працює не руками, а головою, не на вулиці, не в полі чи в морі, а в теплому офісі, тому його доглянутість свідчить про благополуччя та високий соціальний статус.

Чоловіки стали з великою увагою ставитись до своєї зовнішності. На це ринок відповів не лише активним виробництвом численних чоловічих ліній з догляду за шкірою обличчя, волоссям та ногами, а й відкриттям спеціалізованих салонів краси для чоловіків, де можна побачити не лише політиків, зірок театру та кіно, відомих спортсменів. Все частіше туди приходять чоловіки, чий спосіб життя не пов'язаний із публічною діяльністю, – вони просто хочуть виглядати краще. В основному це успішні бізнесмени та топ-менеджери, представники середнього класу. На головній сторінці сайту одного американського салону краси для чоловіків можна зустріти звернення, написане великими літерами: "Жінкам подобаються доглянуті чоловіки".

Найбільш привабливі для чоловіків послуги

На яку процедуру вам так і не вдалося вмовити чоловіка-клієнта? Слово «умовити» я замінила б на «переконати». Адже ми маємо справу не з імпульсними покупками, а з виявленням потреби, і далі запускається процес формування культури споживання салонних послуг, а це постійний і довгостроковий процес. Такий підхід потребує часу. Якщо не вдалося переконати, то рано підбивати межу, треба продовжувати працювати. Можу поділитися як вдалося переконати клієнта на послугу мезотерапії.

Клієнт салону прийшов на косметологічний догляд. У процесі діалогу він мав безліч сумнівів і повне неприйняття і нерішучість. Аргументи про високий професіоналізм майстра, наголос на тому, що вона лікар (це викликає в чоловікові довіру), можливість консультації, окремий кабінет, в якому ви будете захищені від сторонніх поглядів, відсутність видимих ​​змін на шкірі після ін'єкцій – все це допомогло клієнту прийняти рішення .

Зазвичай з першого разу не вдається привернути увагу чоловіка до послуг апаратної косметології та ін'єкційних методик. Але якщо у клієнта вже сформувалася довіра до косметолога, то на певному етапі можна вдатися до додаткового каналу комунікації. Такий багатоступінчастий підхід значно підвищує шанси успіху.

У салоні чоловікові також можуть запропонувати пройти спеціальні програми «антистрес», «глибока релаксація» (під час процедури клієнт може навіть подрімати), спа-процедури, аромотерапію, приємні віброкапсули з теплою парою, а також масаж – лікувальний, розслаблюючий.

Масаж

Вибираючи процедуру, насамперед чоловіки прагнуть не до корекції тіла, а до оздоровчого ефекту. Масаж голови – це масаж її волосистої частини, а саме скронь, потиличної та лобової зон. Цей масаж періодично потрібен без винятку кожній здоровій людині, а найбільш – провідній активній розумовій діяльності, що займається роботою, пов'язаною з частими стресовими ситуаціями.

Лікування волосся

Сучасний чоловік не лише елегантно одягнений і гладко поголений, а й доглянутий. Діловому чоловікові, образ якого неможливий без здорового волосся, в салоні можуть запропонувати пройти комплексну програму з догляду та лікування волосся.

Роздратування та лущення

У 95% шкіра чоловіки комбінована чи жирна, нерідко чутлива. Тож лущення, від якого страждають багато представників сильної статі, пояснюється не природною сухістю, а неправильним доглядом. Косметику для чоловіків, наприклад, бальзами після гоління, традиційно роблять з великою кількістю ментолу. Він дає відчуття свіжості, але ще й підсушує. Для повернення комфорту достатньо проконсультуватися з дерматологом та користуватися тими засобами, які фахівець підбере з урахуванням індивідуальних особливостей шкіри.

Пігментація
Шкіра чоловіків щільніша, тому менше страждає від ультрафіолету і не так часто покривається пігментними плямами. Але у сильної статі є своє слабке місце - лисина. Якщо її власник у сонячні дні безтурботно відмовляється від капелюха, кепки чи бандани, згодом пекучі промені обов'язково залишать неестетичні мітки на шкірі голови. Повернути їй рівний колір можна за допомогою освітлювальних процедур та кремів. Щоправда, справа ця нешвидка, тож краще все-таки зберігати «чистість» за допомогою головних уборів.

Друге підборіддя
За всієї нелюбові до уколів, коли йдеться про мезотерапію другого підборіддя, чоловіки готові потерпіти. Лікар робить ін'єкції спеціальних препаратів, що зменшують обсяг жирових клітин, і овал обличчя стає більш підтягнутим після першого сеансу. Після повного курсу процедур (з періодичністю раз на тиждень) підборіддя залишається лише одне, чітке і мужнє, як у героя вестерна.

Гіпергідроз
Інший виняток у складних відносинах між чоловіками та шприцом – введення ботулотоксину в пахви або долоні. Чоловіки стійко переносять цю не найприємнішу процедуру, тому що після уколів проблема підвищеної пітливості їх не турбує кілька місяців. Раціональний чоловічий мозок видає логічний висновок: краще один-два рази на рік зібрати силу волі в кулак і прийти в салон, ніж постійно відчувати незручність від мокрих кіл під руками.

Зморшки
Можливо, шрами чоловіка і прикрашають, а ось зморшки старять усіх без винятку. У прекрасної статі вони часто бувають поверхневими – дрібноморщинистим типом, як кажуть дерматологи. А представники сильного зазвичай мають пару складок на все обличчя, всього дві-три, зате дуже глибокі, що надають йому стомленого, непривітного виразу. Цілком розрівняти їх важко, але покращити зовнішній вигляд цілком можливо. Основні прийоми – ін'єкції ботулотоксину, введення гелю-філера для заповнення зморшок зсередини, освіжаючі пілінги, мікроструми. Як бачите, те саме, що і для жінок, тільки з урахуванням особливостей будови чоловічої шкіри: наприклад, для розгладження чола частіше застосовується гель-філер, а не ботулотоксин. Головне, що результат той самий – свіжіший вигляд і самооцінка, що підвищилася.

Мішки під очима

З цим косметичним дефектом людина виглядає не найкращим чином – важкий погляд та неприємне враження від обличчя загалом. А у чоловіків він часто буває доповнений виступаючими надбрівними дугами і суворими складками на лобі, що створює зовсім «неандертальський імідж». Змінити образ допоможе косметолог, вибираючи з арсеналу ін'єкційних та апаратних методик ті, що підійдуть у кожному конкретному випадку. Бонус спеціально для джентльменів – радіохвильовий ліфтинг. Це приємна і дієва процедура, що омолоджує, незалежно від статі, але нашим «товстошкірим» чоловікам вона дає більш помітний ефект для зони під очима.

Депіляція

Ця процедура користується широкою популярністю. Більшість чоловіків не вважають зайвою рослинність на обличчі та тілі, але все-таки є моменти, якими складно пишатися. Наприклад, брови, зрощені на переніссі, щетина високо на вилицях, що надає «лиходійський» вигляд, а особливо волосся на ділянці переходу від підборіддя до шиї, де від гоління шкіра часто дратується і запалюється. У таких випадках джентльменам рекомендується кілька сеансів лазерної чи фотоепіляції. Оскільки зростання волосся на обличчі тісно пов'язане з гормональним тлом, то результат процедур для наших чоловіків не буде дуже стійким, але на кілька місяців шкіра залишиться гладкою. В основному чоловіки воліють позбавлятися небажаної рослинності в носі, на спині та грудях.

Корекція чоловічих брів

За формою брів можна будувати висновки про характер людини. Безформні, зарослі брови, пучки і довгі темні волоски, що окремо стирчать, свідчать про безшабашність і ненадійність їх власника. Акуратні, доглянуті брови, навпаки, говорять про цілеспрямованість та сильний характер.

***

Має сенс зробити окремий прейскурант для чоловіків. Завжди приємно усвідомлювати, що ти йдеш на процедуру, призначену лише тобі. Крок за кроком спрямовуйте чоловіка в його підкорення території салону, забезпечте його необхідною інформацією, високим рівнем професіоналізму, відповідним сервісом – і ви придбаєте вдячного постійного клієнта.



Вперше опубліковано в Les Nouvelles Esthétiques Україна 1 (101)/2017

Читайте також