Як продати чоловікові косметологічну послугу
Важливі моменти й тези щодо залучення чоловіків до косметології
Представники сильної половини людства все частіше звертаються до закладів beauty-індустрії. Косметологія перестає бути сферою одних лише жінок, а чоловіки потроху перестають соромитися приходити по допомогу у боротьбі зі зморшками й ознаками млявої шкіри.
У нашій країні зовсім не зайнята ніша чоловічих підприємств індустрії краси (ПІК). Як правило, поширена тематична спрямованість салону зі стандартним переліком послуг (перукарня, манікюр, педикюр, солярій, масаж) — тобто для всіх. Хоча в Україні останніми роками власники «красивого бізнесу» почали все частіше звертатися до теми «чоловічого» салону. Це відбувається, по-перше, тому що конкуренція на ринку краси посилюється щодня, а по-друге, наші чоловіки хочуть чогось більшого, ніж просто черговий новий стандартний салон краси.
Тематичний салон краси для чоловіків – це заклад із провідним напрямом діяльності. Інакше кажучи, у такому ПІК широко представлені процедури певного напряму, зазвичай одного чи кількох напрямів, але виключно чоловічої спрямованості.
Згідно зі статистикою, чоловіки зараз досить часто відвідують салон краси, але перевагу віддають іміджевим процедурам, таким як перукарські послуги, манікюр, педикюр, масаж, солярій. Це вже усталений перелік послуг, на які чоловік готовий дати згоду, перемігши свій сором і консерватизм. Косметологія ж у цьому списку не в перших рядах. І незважаючи на те, що чоловічі салони краси існують поки що в меншості, явна потреба у подібних підприємствах в Україні існує.
Якщо ваш салон розрахований переважно на жінок, а чоловіки приходять лише на перукарські послуги, необхідно подумати про те, як залучити їх до косметологічного кабінету. Для цього слід поставити собі кілька запитань.
Для початку слід розібратися: який типаж чоловіків користуються послугами косметолога?
Фахівці ПІК описують його так: діловий заможний чоловік, середнього віку, як правило, великий керівник чи топменеджер. Він не має часу ходити по різних салонах, тому весь спектр необхідних послуг має бути наданий в одному місці.
Які салони краси обирають такі чоловіки?
Здебільшого вибір на користь того чи іншого салону припадає через місце розташування, усамітнення або за рекомендацією, як правило, дружини або супутниці життя. Також помічено, що чоловіки однозначно віддають перевагу тим підприємствам індустрії краси, де відчувається певна закритість, а з жінок можна зустріти тільки майстрів. І справді, якому чоловікові приємно, якщо його побачать розпареного в халаті або, того гірше, з маскою на обличчі.
Які процедури у косметології найбільш затребувані чоловіками?
Щодо догляду за обличчям, то тут все дуже традиційно. Як правило, це масаж, тонізуючі процедури, боротьба з акне, зволожувальні й омолоджувальні процедури. Єдина відмінність від жіночих процедур у тому, що застосовується професійна косметика, орієнтована лише на чоловічу шкіру, яка, як відомо, має свої особливості.
Догляд за тілом цікавить чоловіків меншою мірою, проте досить затребувані представниками середнього віку різні апаратні методи зниження ваги та корекції жирових відкладень. Крім цього, чоловіки набагато охоче відвідують різні SPA-процедури, спрямовані на розслаблення та релакс, лікувальні масажі й аюрведичні процедури.
Лікування облисіння – одна з найпопулярніших чоловічих салонних процедур. Відсутність волосся викликає у сильної статі набагато більше занепокоєння, ніж усі разом узяті косметичні недоліки. Облисіння є досить складною проблемою, що вимагає особливих знань косметолога, терпіння клієнта і тривалого часу. І саме косметолог допоможе клієнту впоратися з цією проблемою за умови правильно поставленого діагнозу й адекватного лікування.
Депіляція – також потрібна для чоловіків послуга, тому що для них актуальна проблема росту волосся в носі та вушних раковинах. Це надає неестетичний зовнішній вигляд, оскільки представники сильної статі досить погано переносять тривалі процедури видалення волосся щипчиками, то депіляція волосся воском для них є більш прийнятною процедурою.
Отже, важливі моменти і тези щодо залучення чоловіків до косметології.
- Щоб продати чоловікові косметичну послугу, важливо щоб у вас були саме чоловічі процедури. Продати потенційному клієнту класичні жіночі послуги дуже складно.
- Працюючи з сильною половиною людства, дуже важливо правильно розпланувати приміщення, передбачити закриту зону і вибрати як кваліфікованого, так і привабливого майстра. Специфічний «чоловічий» дизайн, безумовно, допоможе створити атмосферу приналежності до суто чоловічого суспільства. Подбайте про те, щоб вашим клієнтам-чоловікам було комфортно у вас у салоні, продумайте планування та дизайн приміщення до дрібниць.
- Заздалегідь запроєктуйте місце під бар і подбайте про напої, яким віддають перевагу чоловікам.
- Необхідно забезпечити, щоб чоловік, який прийшов до косметологічного кабінету, не зустрівся з клієнтами-жінками.
- Слід розробити спеціально оздоровчі програми догляду за зовнішністю чоловіка. Адже будова шкіри й тіла у чоловіків відрізняється від жіночого, отже, і технології, і косметичні засоби мають бути спеціальними. Вартість чоловічих послуг може бути вищою, ніж у звичайному салоні краси, але чоловіки готові переплачувати за особливий, спрямований на них сервіс.
- Мінусом такого виду бізнесу поки що є нерозуміння чоловіками, а іноді й страх чогось нового чи звично жіночого. Вмовити відвідати нову процедуру або спробувати нову косметологічну технологію вдасться, на жаль, не кожного чоловіка. Тому слід розуміти, що підхід до обслуговування чоловіків та жінок має бути абсолютно різним.
- Враховуйте той факт, що сучасні чоловіки недостатньо поінформовані про всі нові технології, процедури та світові тенденції, тому вам необхідно постійно впроваджувати новинки і проводити ознайомлювальну роботу.
- Щоб зацікавити чоловіків, варто розробити спеціальні пропозиції, які будуть цікаві саме їм. Залежно від можливостей салону, можна запропонувати різні програми догляду за обличчям і тілом, оскільки косметичні недоліки у чоловіків бувають такими ж, як і у жінок. Зморшки, мішки під очима, себорея, вугрі, набряки — до всіх цих проблем схильна і сильна стать. Звичайно, варто розуміти, що значущість цих недоліків для чоловіків нижча, ніж для жінок, але для деяких, які займають певний соціальний стан, зовнішній вигляд має значення.
- Для догляду за чоловічою шкірою в салоні та вдома клієнту потрібно пропонувати використовувати спеціальні косметичні засоби із чоловічої лінії. Чоловіки зазвичай обмежуються одним або максимум двома засобами, їм важко прийняти необхідність спеціальних продуктів для догляду за шкірою. Щоб клієнту пояснити, навіщо потрібно стільки коштів, підкріплюйте свої аргументи науковими доказами, оскільки чоловіків краще переконують логічні докази.
- Малоймовірно, що ваш клієнт вирушить на пошуки рекомендованих препаратів, тому слід налагодити роздрібний продаж у салоні. Щоб чоловік купив рекомендовану вами косметику, потрібно забезпечити її наявність – повертатися за покупкою крему клієнт не буде.
- Ще один вірний спосіб залучення чоловіка до косметологічного кабінету – це жінка. Найчастіше саме жінка записує свого чоловіка на косметологічні процедури, тому варто приділити особливу увагу тому, як донести до клієнток якомога більше інформації про чоловічі послуги.
- Незважаючи на те, що чоловіки належать до сильної статі, толерантність до болю у них значно нижча, ніж у жінок. Чоловіки, звичайно, витриваліші, але терпіти біль від косметичних процедур заради краси не бачать сенсу — на це здатні лише жінки.
- Для чоловіка важливо все планувати, вони рідко ухвалюють рішення спонтанно чи емоційно. Відповідно, намагайтеся заздалегідь розписати комплекс процедур і погодити час відвідування з клієнтом.
Здебільшого чоловіки – дуже вдячні та віддані клієнти, і якщо вам вдалося залучити такого чоловіка, то швидше за все він стане вашим постійним клієнтом.
Ця стаття є частиною спецпроєкту Чоловічий догляд за обличчям і тілом
Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:
СПЕЦПРОЄКТ. Чоловічий догляд за обличчям і тілом
Література:
- Косметолог №1, 2014
Ольга Хайновська, керівник напряму «DUSO-Консалтинг», спеціаліст з 18-річним досвідом роботи, консультант з бізнес-планування та салонного менеджменту (Україна)