Біоревіталізація від А до Я: особливості препаратів різних груп

Чи існує універсальний препарат, який би підійшов усім пацієнтам?

Logo

Загальноприйнятої класифікації препаратів-ревіталізантів немає. Механізм дії кожного препарату складається із сукупності механізмів усіх його активних компонентів. Поговоримо про це детальніше.

Попри безліч препаратів для ревіталізації, представлених на ринку естетичної медицини, не існує універсального, який би підійшов усім пацієнтам без винятку. На думку експертів, схемою, що відповідає вимогам універсальності та ефективності (для вікової категорії після 25–30 років), є поєднане застосування біоревіталізантів нового покоління, до яких входять функціональний амінокислотний кластер та нестабілізована гіалуронова кислота, і препаратів на основі стабілізованої ГК.

Полікомпонентні препарати на основі нестабілізованої ГК

Суміш ліофілізованих амінокислот (гліцин, L-пролін, L-лізин моногідрохлорид, L-лейцин), що входять до складу біоревіталізантів нового покоління, забезпечує активний синтез колагену фібробластами. Гідроксипролін і гідроксилізин відіграють важливу роль у формуванні та стабілізації тривимірної структури колагену й еластину, захищають їх від впливу протеолітичних ферментів, стимулюють клітини епідермісу та підвищують рівень зволоженості шкіри. Причому в синтезі колагену й еластину беруть участь пролін та лізин, а їхнє гідроксилювання відбувається після додавання до  поліпептидного ланцюга молекули білка. Ці амінокислоти становлять близько 30% молекули колагену.

Амінокислота гліцин – єдина амінокислота, що не має оптичних ізомерів, більше відома своїми ангіопротекторними властивостями, здатністю знижувати психоемоційне збудження та покращувати роботу головного мозку. При внутрішньошкірному введенні підтримує гнучкість молекули колагену, кожна третя амінокислота якої представлена ​​гліцином.

Лівообертальний ізомер незамінної амінокислоти лейцин бере участь у синтезі практично всіх білків, у тому числі колагену й еластину. Еластін надає гнучкість та еластичність тканинам. L-лейцин сприяє відновленню шкіри після травм і хірургічного втручання.

Іншим не менш важливим компонентом полікомпонентних препаратів є нестабілізована ГК, яка входить до складу засобів у вигляді низькомолекулярного полімеру з молекулярною масою 120–200 кДа. Вона забезпечує транспорт амінокислот, спричиняє швидку й виражену гідратацію тканин, стимулює процеси проліферації, диференціації та міграції клітин шкіри, у тому числі фібробластів.

Техніки введення полікомпонентних біоревіталізантів:

  • папульна – препарат вводиться у верхній і середній шари дерми, зріз голки дивиться вгору, обсяг препарату, що вводиться, в один вкол – близько 0,01 мл;
  • лінійно-ретроградна голка вводиться на всю довжину, паралельно шкірі, в середній шар дерми, препарат вводиться на зворотному ході голки;
  • віялова – техніка введення аналогічна лінійно-ретроградній, проте препарат вводиться у вигляді віяла, при цьому голка не витягується зі шкіри;
  • коротко-лінійна – голка вводиться на 1/2 довжини, препарат вводиться в середній шар дерми на зворотному ході голки;
  • сітка (решітка) – препарат вводиться в лінійно-ретроградній техніці у двох взаємно перпендикулярних напрямках.

Монокомпонентні препарати на основі стабілізованої ГК

Препарати на основі стабілізованої ГК за тривалістю своєї дії відрізняються від препаратів на основі нестабілізованої ГК. За рахунок хімічного стабілізанта ГК повільніше зазнає впливу тканинних ферментів, дія яких спрямована на розсмоктування екзогенно введеної ГК, і ефект від процедур, що проводяться, зберігається на більш тривалий час. Клінічний ефект від процедур з використанням препаратів на основі стабілізованої ГК має накопичувальну дію й активно проявляється після курсу процедур.

Техніки введення препаратів: коротко-лінійна, лінійно-ретроградна, віялова, сітка (див. вище).

Препарати вводяться строго у середній шар дерми (без утворення папул)!

Поєднаний протокол

Поєднаний протокол починається з ін’єкцій препарату нестабілізованої ГК з амінокислотним кластером. Потім через 2 тижні відбувається процедура з використанням препарату стабілізованої ГК. І далі процедури повторюються з двотижневим інтервалом (всього 4 процедури нестабілізованої ГК та 3 процедури стабілізованої ГК). Така схема дає можливість шкірі швидше відновитись, запускає синтетичні процеси омолодження, підтягує та повертає шкірі пружність.

Незважаючи на безліч препаратів для ревіталізації, представлених на ринку естетичної медицини, не існує універсального, який би підійшов усім пацієнтам без винятку.

З огляду на багатокомпонентність багатьох препаратів необхідно уважно вивчати механізми дії кожного з них, що, по-перше, допоможе здійснити правильний вибір препарату, а по-друге – дозволить безпечно працювати.

 

Читайте також