Анна Фунікова: «В естетичній медицині зараз мало науки та медицини»
Інтерв’ю з Анною Фуніковою
Зустрітися з Анною вкрай складно: якщо не навчання, то прийом пацієнтів, між ними — поїздки та виступи на професійних івентах. Тому час для розмови переносили кілька разів.
Розмовляла Ірина Шаповалова, головний редактор журналу PRO Cosmetology by «Косметолог»
Знайомтесь: Анна Фунікова — лікар-дерматовенеролог, засновник школи косметології й естетичної медицини Ukrainian Medical Aesthetic Academy та багатопрофільної клініки Medical Community, тренер відомих брендів, спікер багатьох великих міжнародних заходів, науковий керівник Конференції з ефективної та безпечної роботи з PEEL. Все це результат її роботи в естетичній медицині за 15 років.
— Аня, скільки годин у твоїй добі? Своя клініка, навчання спеціалістів, доповіді у провідних професійних заходах України... Що я ще пропустила?
— Я працюю достатньо для того, щоб бути успішним лікарем та щасливою людиною. Але обдурити природу і змінити хід часу, нехай навіть у добі, мені поки що не вдалося.
— А що ти не встигаєш? Чого дуже хочеться здійснити, але не «складається»?
— Я намагаюся правильно розставити пріоритети, тож не можу сказати, що чогось не встигаю. Безумовно, хотілося б приділяти більше часу своїм друзям та сім'ї, втім, як будь-якій сучасній людині. З найближчих планів — дописати книгу з пілінгів.
— Аня, ти прийшла до естетичної медицини давно, після закінчення медуніверситету ім. Богомольця за спеціалізацією «сімейна медицина». За спеціалізацією працювала чи одразу в косметологію? Що привело тебе сюди, випадок чи це усвідомлений вибір?
— Не люблю штампів, але, мабуть, для мене професія лікаря — насамперед покликання. Я ніколи не залишала медицину: у моїй практиці тісно переплетені терапія, гастроентерологія, ендокринологія, дерматологія та дерматоонкологія, неврологія, гінекологія й багато інших фундаментальних галузей. Більш ніж свідомо. Розкажу, як усе починалося. З «золотим дипломом», з відзнакою та вищим балом я розпочинала свою практику у клінічних дослідженнях. Проте деякі суб'єктивні чинники вплинули на те, що я вирушила до поліклініки — фактично виписувати довідки та вести гори непотрібної документації. Одне з найяскравіших вражень: я заходжу до похмурого брудного кабінету так званого довіреного лікаря, у такому ж похмурому і брудному халаті. Вона втомлено дивиться на мене і каже: «Ну що, в принципі, тут все погано, робота рутинна, платять копійки, але якщо продавати «правильні» БАДи, то можна жити». У цей момент я пообіцяла собі, що працюватиму в по-справжньому правильній медицині з гідною оплатою. Після цього я почала працювати в салоні та співпрацювати з однією з великих лабораторій, щоб мати можливість не лише робити базові косметологічні процедури, а й знаходити причини тих чи інших станів моїх пацієнтів.
— Як ти вважаєш, які зараз найголовніші проблеми у сфері косметології й естетичної медицини?
— Один із моїх улюблених жартів: «Пациенту очень часто нужен уход врача, и чем дальше он уйдет, тем лучше». На жаль, зараз в естетичній медицині занадто багато маркетингу, СММ, візуалізації, багато естетики і надто мало науки та медицини. Друга ключова проблема — ця сфера практично не регулюється законодавством. Це слід змінювати.
— Чи виникли в естетичній медицині якісь тенденції під час карантину?
— На перший план вийшли процедури, ефект від яких швидко настає та помітний для пацієнта і його оточення.
— Як, на твою думку, розвиватиметься естетична сфера, які тренди будуть у найближчому майбутньому? Ін'єкційна косметологія утримає свої позиції чи щось зможе її потіснити?
— Основні тренди сьогодні — апаратна косметологія та поєднані методики. До речі, я зараз працюю з однією великою на нашому ринку компанією над цікавим проєктом, сенс якого полягає у спостереженні за результатами застосування двох дуже популярних процедур — апаратної та ін'єкційної. Вже наприкінці цього року плануємо опублікувати ці дані. Насамперед апарати витісняють хірургію — адже зважитися на операцію готовий далеко не кожен пацієнт. Ще один своєрідний тренд: сьогодні на прийомі у лікаря естетичної медицини все менше первинних пацієнтів, які ніколи не користувалися послугами косметолога чи пластичного хірурга, тому зараз ми частіше стикатимемося з ускладненнями від попередніх втручань. І останній цікавий тренд: на перший план виходить антиейджинг як основа здоров'я та краси. Всебічне обстеження пацієнта, комплексний підхід з роботою лікарів суміжних спеціальностей, у тому числі психологів, щоб забезпечити не тільки красу і молодість, а й здоров'я пацієнта, що неодмінно передбачає психологічний комфорт і рівновагу.
— Як фахівцю залишатись у наш час конкурентоспроможним?
— Підвищувати свою цінність як експерта у професії. Єдиний рецепт успіху — багато і наполегливо працювати і чекати.
— Що для тебе спікерство на навчальних заходах: місія, заробіток, бажання поділитися досвідом, амбіції?
— Сьогодні — це заробіток та амбіції. Первинно — безумовно, місія. Інакше шлях до успіху спікера надто довгий і важкий. Складна логістика, непроста аудиторія, самостійна підготовка матеріалів та низькі гонорари — ось що чекає на початку цього шляху. Я би порекомендувала спікерам-початківцям дві речі: вибирати гідні продукти і компанії, з якими у вас збігаються цінності. Тому що у будь-якому випадку труднощів значно більше, ніж «плюшок», потрібно не тільки мати терпіння почекати, а й постійно працювати над досягненням експертності в тому, що викладаєш. До речі, ще один кумедний випадок: після школи я одночасно вступила до медичного університету та на фізмат, але вибір був зроблений на користь першого, бо точно вирішила, що ніколи не буду вчителем. Never say never.
— Ти науковий керівник конференції PEEL, яку вже кілька років поспіль організовує компанія Estet за підтримки нашого журналу PRO Cosmetology by Косметолог (ребрендинг добре відомого журналу «Косметолог»). Ти неодноразово говорила, що любиш методику пілінгу. За що?
— Дуже люблю пілінги і вважаю їх серйозним конкурентом лазерного шліфування, яке передбачає наявність дорогого апарату, купівля якого доступна далеко не всім, особливо лікарям-початківцям. Для того, аби успішно займатися пілінгами й отримувати відмінні результати, потрібні глибокі знання хімії та фізіології, що цілком доступно кожному думаючому лікарю. Крім того, це процедури з високою прибутковістю, що також не може не тішити. І мені дуже хочеться провести фантастичний PEEL3!
— Чим тобі запам'яталися PEEL та PEEL 2? Що вважаєш успішним, а над чим варто ще попрацювати?
— Спочатку PEEL, як ти пам'ятаєш, ми запланували як одноразову нішеву конференцію з хімічних пілінгів. І ми не були готові до величезного інтересу, який вона спричинила. Майданчик не міг вмістити всіх охочих відвідати конференцію, і ми врахували це при організації PEEL 2. Другий момент: є інтерес не тільки до пілінгів, але їх поєднань з іншими процедурами, послідовними протоколами. Саме тому на PEEL 3 ми говоритимемо про всі способи ефективного поліпшення якості шкіри — за допомогою хімічних пілінгів і лазерів, про поєднані протоколи, про ін'єкційні процедури для реабілітації й потенціювання ефекту пілінгів та лазерних шліфування... Зробивши висновки щодо двох попередніх конференцій PEEL, можу з упевненістю сказати: PEEL 3 стане абсолютно унікальною подією в естетичній медицині — з наукової обґрунтованості, наповненості, різнобічного об'єктивного погляду на якість шкіри.
— Давай сформулюємо, чим відрізнятиметься PEEL 3 від попередніх конференцій?
— Як я вже зазначила, PEEL 3 буде максимально науково обґрунтованою та максимально практично наочною. Ми плануємо відеодемонстрації протоколів для того, щоб після конференції наші учасники мали чітку та повну картину застосування всього арсеналу засобів для помітного покращення якості шкіри. Крім того, ще раз підкреслю: ми розберемо хімічні шліфування, апаратні шліфування, ін'єкційні процедури та комбіновані протоколи.
— Чому косметологам потрібно відвідати PEEL 3?
— Якість шкіри — її колір, рельєф, відсутність висипів — те, що бачимо щодня в дзеркалі. Саме за чистою здоровою шкірою приходять наші пацієнти і за швидкістю досягнення цього результату оцінюють нашу роботу. PEEL 3 збере найцікавіших спікерів — дерматологів, хіміків, технологів, фахівців з багаторічним досвідом, які поділяться перевіреними способами досягнення ідеальної якості шкіри у своїх пацієнтів. Чіткі протоколи — як інноваційні, так і перевірені часом — ще одна причина відвідати PEEL 3. Ну і, звісно, такий довгоочікуваний offline: PEEL 3 стане першою offline-конференцією цього року, а отже, окрім науки та медицини, всі ми отримаємо масу позитиву від дружньої колегіальної атмосфери, нових зустрічей, корисних знайомств і приємного спілкування.
— Пропоную невелике бліц-опитування. Які найважливіші якості для лікаря естетичної медицини?
— Здоровий глузд, терпіння, прагнення науки, стресостійкість. А ще лікар естетичної медицини має бути гарним і з почуттям гармонії (сміється).
— Які найнеприйнятніші риси?
— Неохайність, жадібність, зарозумілість. Створення псевдообраза у соцмережах призводить до неправильного сприйняття сфери загалом. Ніколи не варто забувати, що естетична медицина — насамперед медицина, і лише потім — естетика, гарні картинки та яскраві відео.
— Що для тебе важливе в роботі з пацієнтом?
— Довіра.
— Що тобі не подобається? Чи все ок?
— Все, що мені не подобається, я вже можу поправити (посміхається).
— Твоя склянка наполовину порожня чи наполовину повна?
— Через край: моє життя — світло в кінці тунелю і поїзд, що йде назустріч.
— Ти багато заробляєш?
— Так.
— Відпочинок для тебе це…?
— Горизонтальне положення.
— Хобі — є на нього час?
— Не хочеться кліше, але все ж таки моя робота складається з хобі: вчитися, читати, створювати. Ну, і відкрию секрет: ще одне моє незвичайне хобі — стрілянина.
— Людей, яких можна було б назвати друзями, багато?
— На жаль, їх більше не стає. Просто є мої люди та не мої.
— Улюблений напій?
— Чашка ранкової кави, коли нікуди не треба поспішати.
— Яких тварин любиш?
— Люблю всіх і дуже поважаю котів.
— Плани на найближчий рік?
— Дописати книгу, провести фантастичний PEEL3 і, як завжди, ні на мить не зупинятися.
Читайте також
- «Різдвяний ЛЕВ 2024»: у експозоні — і «старожили» сфери, і нові «гравці» ринку
- Акне та депресія як взаємопов’язані явища
- Модифікований протокол біомодуляції шкіри: практичні аспекти застосування
- «Різдвяний ЛЕВ 2024»: персональні відповіді на професійні запитання
- Гібридні стабільні екзосоми: нова ера можливостей для ефективного відновлення шкіри
- Перезапуск гомеостазу шкіри: стратегія відновлення
- Експозона на «Різдвяний ЛЕВ 2024»: калейдоскоп новинок та вже добре відомих продуктів, технологій, обладнання
- Гіпергідроз: що необхідно знати про захворювання
- Комплексний підхід до лікування акне. Поєднання косметичних процедур із дерматологічним лікуванням
- Розацеа
- Купероз
- Ангіоневроз
- Пелоїдотерапія
- Віски для депіляції
- Гранули Фордайса
- Богомолець Ольга
- Мікроголкова терапія
- Ацидотерапія