Психологія в перманентному макіяжі: вроджені та професійні якості майстра
Хто ти, справжній майстер перманентного макіяжу?
Чому одні майстри стають експертами, інші виявляються «не своєму місці»? Зупинимося на вроджених та професійних якостях безпосереднього виконавця перманентного макіяжу
Розібравши причини виникнення конфліктів між майстрами перманентного макіяжу та їх клієнтами, хочеться особливо зупинитися на вроджених та професійних якостях безпосереднього виконавця перманентного макіяжу. Чомусь доводиться дуже часто пояснювати, начебто, очевидне. Перманентний макіяж – це насамперед і за визначенням та за своїм призначенням – макіяж. А хто має і має моральне право виконувати макіяж? Звісно, візажист.
Якби перманентний макіяж так само, як і звичайний макіяж виконували лише візажисти, то ми мали б у кілька разів менше причин для написання цієї статті. Не треба займатися глибоким аналізом причин конфліктних ситуацій, щоб на власні очі побачити, що майже всі випадки невдоволення клієнток перманентним макіяжом пов'язані з грубими помилками майстра у візаж. Задля справедливості зазначимо, що для того, щоб зробити естетично красиво перманентний макіяж і за формою, і за кольором, не треба обов'язково мати професію візажиста. Для цього не треба, наприклад, знати, як правильно накладати грим, але обов'язково треба мати природний дар бачити гармонію ліній та кольору на обличчі. Для промальовування ескізу брів на реальній, а не гіпотетичній особі з підручника з макіяжу, необхідний особливий дар та практика. Всі візажисти мають подібну практику та здібності.
Можливо, організаторам навчальних курсів з ПМ буде не зайвим до ухвалення рішення щодо доцільності навчання чергового кандидата проводити з ним співбесіду? На співбесіді легко виявити мотивацію кандидатів. Чималий відсоток тих, хто висловлює бажання пройти навчання - це косметологи, які пристрасно хочуть заробити, прагнучи закінчити більше різних курсів. Справжні майстри перманентного макіяжу – це майже завжди вузькі фахівці або майже такі.
Поговоримо про стандарти професії
Чи існують стандарти на організацію та проведення процедур перманентного макіяжу? Так, і відповідно до них грамотно проведена консультація та юридично продумане документування процедур передбачає:
- досить докладне інформування клієнта про характер та спосіб проведення процедур;
- роз'яснення типових ризиків, пов'язаних з процедурою та попередження про можливі ускладнення під час та після її проведення;
- заповнення клієнтом інформаційного листа із медичними даними;
- попередження про необхідність виконання додаткових процедур, необхідних для кращої якості та більшої стійкості перманентного макіяжу.
- з'ясування майстром, що є результатом перманентного макіяжу у свідомості клієнта та його точна мотивація.
- промальовування ескізу та його усвідомлене затвердження клієнтом;
- заповнення звіту про процедуру;
- видачу письмових рекомендацій щодо догляду за шкірою та їх обговорення з клієнтом;
- надання клієнту можливості для оперативного зв'язку з майстром по телефону, у разі необхідності в терміновій консультації;
- погодження з клієнтом приблизної дати щодо додаткової процедури;
- вся найважливіша інформація, доведена до клієнта, скріплюється його підписом;
- в результаті майстер отримує поінформовану згоду клієнта на проведення процедури;
- клієнт після закінчення процедури обов'язково отримує пам'ятку, де, зокрема, проводиться облік усіх процедур пігментування шкіри, зроблених цьому підприємстві.
Перманентний макіяж – це серйозний бізнес, а не додаткова послуга в салоні або клініці. Там, де це не розуміють, рано чи пізно виникають проблеми та конфлікти з клієнтами.
Читайте також
Психологія майстра та клієнта: що важливо знати спеціалісту ПМ