Приховуємо недосконалість шкіри: можливості перманентного макіяжу

Перманентний макіяж та пігментні плями

Logo

Іноді перманентний макіяж – це не просто спосіб примножити красу. Одним із безперечних плюсів татуажу є його можливість приховувати недосконалості, такі як пігментні плями або відсутність пігментації.

Іноді перманентний макіяж – це не просто спосіб примножити красу, а можливість повернути симетрію та колір тим, для кого це стало справжньою проблемою. Одним із безперечних плюсів татуажу є його можливість приховувати дрібні недосконалості, такі як шрамики, пігментні плями або часткову відсутність пігментації.

Такій делікатній справі, як камуфлювання, і присвячено цей матеріал – ексклюзивний переклад статті, опублікованої на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup ( оригінал статті за посиланням http://pmuinternational.com/permanent-makeup-and-pigment-spots-hide-or-show/

Область застосування перманентного макіяжу набагато ширша, ніж трійця «брови, губи, стрілки». Так, він робить риси обличчя яскравішими, але може і трансформувати шкіру, щоб приховати деякі її дефекти. Для людей, які мають пігментні плями, це реальна можливість отримати гладкий тон шкіри, позбутися комплексів і покращити якість життя, не вдаючись до агресивних косметичних процедур або операцій. Тим, хто хоче додати пікантності своєї зовнішності, перманентний макіяж пропонує рішення - створення штучних пігментних плям. Але про все по порядку.

Маскування пігментних плям

Дермографія - це вид татуювання, який використовується для маскування недоліків шкіри, що виникають через порушення пігментації. Ця техніка є альтернативою шліфуванні, лазерному впливу та впливу кислот . Проте дермографія має велику перевагу: вона не руйнує клітини епідермісу, але зберігає структуру шкіри та одночасно вирівнює її колір.

Тон шкіри визначається чотирма пігментами: меланіном (коричневий колір), каротином (жовтий колір), гемоглобіном (червоний колір) та дезоксигенованим гемоглобіном (синій колір). Іноді співвідношення цих елементів порушується, і на шкірі з'являються плями різних відтінків, форм та розмірів.

Саме собою порушення пігментації не є хворобою. Це завжди результат деяких захворювань, змін гормонального фону, нестачі вітамінів та мінералів, агресивних впливів довкілля та інших факторів. Тому дуже важливо, щоб перед сеансом дермографії клієнт отримав дозвіл дерматолога, а в деяких випадках може знадобитися консультація онколога.

Отже, подивимося, які види порушень пігментації існують у природі.

  1. Лейкодерма – плями білого чи світло-рожевого кольору, поява яких пов'язана зі зменшенням рівня меланіну або його повною відсутністю. Вітіліго є прикладом цього.
  2. Меланодермія – світло-коричневі або темні плями, пов'язані з гіперпігментацією та підвищеним рівнем меланіну. Цей клас включає ластовиння, хлоазму, родимки, родимки, меланоми.
  3. Сіро-блакитна диспігментація супроводжується відкладенням меланіну в шкірі або немеланіновими змінами в ній.

Вибір кольору є ключовим кроком у дермографії. Беручи до уваги тон шкіри клієнта, майстер ПМ змішує кілька кольорів для досягнення бажаного кольору, який має повністю відповідати природному тону шкіри . Світліший (темний або холодний, теплий) відтінок кольору буде помітний, і в майбутньому буде потрібно серія коригувальних сеансів татуювання або щоденне маскування за допомогою макіяжу. Навряд чи такий результат можна назвати задовільним.

З цієї причини майстер перманента, що працює в техніці камуфляжу, повинен мати чудове бачення і знання кольору. Не менш важливо, щоб під час сеансу було обрано правильні пропорції пігментів, а інформацію про це занесено до картки клієнта. Ця інформація корисна у таких випадках:

  • планова корекція за місяць;
  • через пару років, коли пігмент втратить свою насиченість, буде потрібно повторна пігментація;
  • якщо згодом область пігментованої області стає більшою – майстру ПМ доведеться «розширити» кордони.

Після процедури перманентного макіяжу оброблена ділянка вимагає такого ж догляду, як і будь-який інший вид мікропігментації: не мочити оброблену ділянку протягом 5–10 днів, не здирати скоринки, використовувати мазі, уникати відвідування сауни/басейну та не наносити декоративну косметику та креми на зону дії до повного загоєння.

Плюси маскування пігментних плям за допомогою дермографії:

  • невелика кількість сеансів;
  • гарна переносимість;
  • короткий термін реабілітації;
  • не порушує структури шкіри;
  • Висока ефективність.

Недоліки маскування пігментних плям при дермографії:

  • на засмаглій або почервонілій шкірі зона впливу може відрізнятися за тоном;
  • за кілька років потрібна корекція;
  • складність вибору правильного відтінку пігменту.

Ластовиння та родимки – тенденція перманентного макіяжу

Для деяких людей порушення пігментації є причиною комплексів та психологічного дискомфорту, для інших це не більше ніж пікантна особливість.

Взяти, наприклад, знаменитостей, таких як Сінді Кроуфорд, Енріке Іглесіас, Єва Мендес. Чи змогли б вони досягти популярності і закохати в себе публіку, якби на їхніх обличчях не було помітних родимок? Не дарма кажуть, що можна забути гарне обличчя, але ніколи не забудеш родимку.

Ця думка підтримувалася навіть у середні віки: тоді придворні дами часто клеїли невелику мушку на губу чи щоку. Дивно, але мода на штучні родимки збереглася до наших днів! Тільки сьогодні вони зроблені у косметологічному кабінеті майстром перманентного макіяжу. Процедура займає мінімум часу і доступна.

При тому, що штучна родимка на обличчі вже не дивує, ластовиння – це досить рідкісне явище. Тільки нещодавно в області перманентного макіяжу з'явилася нова тенденція – намальовані ластовиння. Така процедура є популярною серед жінок, які не бояться експериментів. Як правило, для цієї процедури майстри ПМ використовують пігмент темніший, ніж тон шкіри, на 1-2 тони. Відразу після сеансу ластовиння виглядають як темно-коричневі крапки. Про остаточний результат можна судити лише через тиждень, коли пігмент стане світлішим. Стверджують, що перманентний макіяж протримається 2 роки, після чого татуйовані ластовиння зникнуть.

Незважаючи на те, що ця тенденція з'явилася нещодавно, вона вже знайшла багато противників, які кажуть, що мода дуже мінлива. Якщо клієнт хоче позбутися створених ластовиння, видалити їх буде складніше, ніж природні.

Зважаючи на все вищесказане, можна резюмувати, що не кожне порушення пігментації є недоліком. Але, якщо плями на шкірі впливають на якість життя, клієнт повинен прийняти рішення про видалення або камуфляж дефектів тільки спільно з дерматологом і лікарем!

Читайте також