Особливості візаж у перманентному макіяжі

Від чого залежить результат роботи майстра перманентного макіяжу

Logo

Питання, пов'язані з особливостями візаж в перманентному макіяжі, хвилюють не тільки фахівців з мікропігментації, але і їх клієнтів. Розглянемо у статті найважливіші аспекти, без яких неможливий якісний та комфортний у носінні результат

Пішли в минулі часи, коли жінки наносили макіяж згідно з модою того періоду, не вдаючись до тонкощів кольору, форми, стилю. З таким підходом обличчя ставали схожими один на одного і часто такий макіяж не прикрашав, а лише підкреслював ті чи інші недоліки на обличчі. Крім того, зовсім ще недавно гарну косметику дістати було дуже складною справою. А таких професій, як візажист чи стиліст, не існувало в принципі.

Зараз ринок переповнений пропозиціями, і перше місце виходить підбір індивідуального стилю. Зовнішність людини лише тоді гармонійна, коли макіяж підібраний залежно від кольоротипу та образу загалом.

Найголовніше в перманентному макіяжі - це усвідомлення того, що він не є повноцінною заміною звичайного макіяжу. У нього більш вузьке завдання через специфічність процедури – імплантування пігменту під шкіру і потрібно дуже відповідально ставитися до цього у зв'язку зі складною його оборотністю. Метою перманентного макіяжу, насамперед, є корекція рис обличчя та надання їм додаткової виразності, свіжості, гармонійності. Поговоримо про особливості візаж у перманентному макіяжі.

Форма та вплив моди

У перманентному макіяжі варто дотримуватись природних ліній та обсягів. Це ті лінії, які створюють гармонію на обличчі, не дратуючи та не набридаючи з часом. Так як пігмент розташований під шкірою, то зайві заступи за природні межі ліній стануть у будь-якому разі помітні при грі світла та тіні. Особливо це стосується губ. Багато клієнтів помилково вважають, що перманентним макіяжем можна збільшити їх обсяг, і завдання майстра – донести до них, що перманентом можна вирівняти форму, скоригувати легку асиметрію, наситити їх кольором.

У перманентному макіяжі брів також краще дотримуватись «золотої середини». Брови надто тонкі або широкі, короткі або довгі, чітко окреслені (особливо в голівках) – не прикрасять вашу клієнтку. Пріоритетним у роботі майстра ПМ повинні залишатися збереження гармонії обличчя, а не кидкість брів. Адже на збалансоване лініями обличчя хочеться дивитися, а якщо лінія брів вибивається із загальної «картини», то око чіплятиметься саме за цю невідповідність.

Важливо пам'ятати, що перманентний макіяж не завжди йде начисто зі шкіри в процесі носіння. Або повинен пройти тривалий період часу, щоб залишки пігменту стали малопомітними. Тому дуже важливо виважено ставитись до вибору кольору та форми, ретельно враховуючи природні особливості.

«Краще менше, та краще!» - таке правило найкраще відноситься до перманентного макіяжу.

Майстру не варто робити дуже великі стрілки або кольорові розтушовки, особливо це може призвести до наслідків, якщо шкіра нерухомого століття схильна до нависання. Смаки постійно змінюються. Те, що раніше здавалося креативним, дуже швидко старіє. Запитайте свою клієнтку, чи вона готова кілька років носити на обличчі зайво декоративний і не завжди доречний макіяж.

Візажисти знають, що на обличчі стають помітнішими зморшки, якщо на повіках зроблена об'ємна розтушовка. Кольори пігменту та тінь зморшок посилюють один одного, додаючи клієнтці вік. Майстри перманентного макіяжу так само повинні пам'ятати, що звичайна класична, або м'яка стрілка, або просто заповнення міжресничного простору набагато доречніше в таких випадках.

Колір та його насиченість

Яскравість перманентного макіяжу неможливо підібрати на всі випадки життя. Всі розуміють, що не можуть бути брови однаково яскравими при повсякденному макіяжі та для макіяжу на вихід. Це різний рівень контрастності всіх характеристик особи. Більше того, майстер повинен враховувати і рівень контрастності, спочатку закладений природою, щоб не порушити природну гармонію обличчя та не перетворити його на матрьошку.

У перманентному макіяжі необхідно віддати перевагу тому рівню контрастності, що підходить для вмитого обличчя. Інакше обличчя та перманент на ньому виглядатимуть окремо один від одного, негармонійно.

Візажисти чудово бачать жінок, які фарбують волосся на кілька тонів темніше за свій природний кольоротип. Їх зовнішність виглядає дещо штучно, а бліда шкіра і піге коріння волосся залишають враження хворобливості. Так само виглядатимуть і надто яскраві брови на неконтрастному обличчі, що придавили очі.

Також фахівці не рекомендують однаково сильно ставити акценти на всіх зонах обличчя – це створить ефект простоти та розмальованості.

Індивідуальні особливості та якість шкіри

Шкіра, через яку просвічує пігмент, має свою густину, товщину, колір і, як наслідок, вона не є абсолютно прозорою. Тому при загоєнні насиченість і соковитість пігменту дещо губляться.

Ті відтінки, які здаються придатними в декоративній косметиці, гоячися під шкірою, можуть виглядати не настільки виражено. Особливо це стосується відтінків для губ.

Якщо шкіра на губах від природи має приємний глянець, то і загоєний ПМ здаватиметься з легким перламутровим переливом. Якщо шкіра губ суха, то і ПМ виглядатиме матовим.

Іноді, щоб отримати соковиті кольори, подібні до яскравого олівця, необхідно взяти яскраві відкриті відтінки пігментів, які при загоєнні шар шкіри в міру приглушить. Але подібний вибір надалі при оновленні може стати перешкодою, адже багато яскравих відтінків дуже важко видаляються лазером, якщо виникне потреба змінити існуючі залишки форми (наприклад, у зв'язку зі зміною природних ліній обличчя у разі вікового птозу).

Тому не варто гнатися за великою яскравістю та щільністю кольору, щоб через час можна було без проблем оновити роботу чи видалити залишки.

Змінити, згладити структуру шкіри, її блиск чи фактуру за допомогою перманентного макіяжу технічно неможливо. Наприклад, якщо в бровах багато волосків і шкіра при цьому має глянсовий блиск, то і в загоєному вигляді шкіра в цій області блищатиме, незважаючи на те, що під нею лежить пігмент.

Вік клієнтів

З віком риси обличчя втрачають контрастність і кольоровість, тому зрілих дам в міру декоративний макіяж омолоджує, молодим клієнткам не слід гнатися за декоративністю, яка може зробити їх грубіше, приглушивши природні свіжі фарби на обличчі. Крім того, зрілі клієнтки зазвичай вже дотримуються обраного стилю, молоді жінки багато експериментують, тому перманентний макіяж не повинен обмежувати їх в рамках якогось одного стилю.

Замість виведення

Яскраві, сміливі експерименти із зовнішністю краще залишити візажистам та декоративній косметиці. Перманентний макіяж має бути універсальним, тобто. залишатися базою для звичайного макіяжу на різні випадки та під різний одяг та стиль. Не забувайте, що особа – це візитна картка вашої клієнтки та, відповідно, ваша (як майстри). Ви повинні залишити клієнтці можливість бути різною, але завжди доглянутою – адже саме в цьому полягає основне завдання процедури перманентного макіяжу.

Читайте також