На замітку майстру перманентного макіяжу: види місцевої анестезії

Медичний аспект у перманентному макіяжі

Logo

Тільки за правильної анестезії майстер перманентного макіяжу може якісно ввести пігмент. Фахівець повинен знати, чим знеболити зону татуажу та вміти підібрати оптимальний засіб

Вже складно уявити процедуру перманентного макіяжу без використання знеболювальних засобів. Фахівцям із мікропігментації хочеться, щоб процедура проходила комфортно для клієнта і, отже, спокійно для них самих.

Найпопулярнішою на сьогоднішній день є анестезія (грец. ἀναισθησία — без почуття) місцевої дії. Використання місцевих анестетиків може призвести до зменшення (до повної втрати) чутливості певної обмеженої області.

Усі місцеві анестетики, залежно від структурно-активних відносин, поділяються на амідні (лідокаїн, тримекаїн, мепівакаїн, ультракаїн та ін.) та ефірні (прокаїн (новокаїн), дикаїн, анестезин).

Види місцевої анестезії

Аплікаційна анестезія - для знеболювання слизової та невеликих ділянок шкіри використовуються спреї, гелі, креми із вмістом від 5%-10% лідокаїну, тетракаїну, прокаїну тощо. Анестезія настає на слизовій оболонці через 2-3 хвилини, на шкірі через 15-40хв.

Інфільтраційна анестезія - при цій анестезії анестетик вводиться під слизову або в шкіру, отже, знеболює невелику ділянку (використовують, як правило, 2% розчини)

Провідникова анестезія - дозволяє знеболити велику ділянку при малих дозах анестетика (2% розчини). Для цього створюється анестетика депо безпосередньо у нерва (при вході в кістку або при виході з неї), зону іннервації якого необхідно знеболити.

Інфільтраційна та провідникова анестезія справляється із завданням знеболювання швидше та ефективніше, ніж аплікаційна, але через обмеження її застосування лише анестезіологом чи лікарем і лише в умовах кабінету у практиці перманентного макіяжу використовується рідше.

Розвиток різних алергічних реакцій за такого способу введення анестетика ймовірніше, тому найпопулярнішою і безпечною вважатимуться аплікаційну анестезію. Ми докладніше зупинимося саме на ній.

На ринку представлено безліч сучасних та якісних місцевих аплікаційних анестетиків, здатних зменшувати болючі відчуття, аж до повної втрати чутливості. На сьогоднішній день крем «Емла» – єдиний сертифікований та зареєстрований анестетик. Багато препаратів з таким складом сертифіковані як косметична продукція (Sustaine, Prepcain, TattooSoothe, QuickNumb).

Склад аплікаційних анестетиків відрізняються комбінаціями анестетичних складових, їх відсотковим співвідношенням, консистенцією розчину, наявністю додаткових компонентів.

Анестезія у перманентному макіяжі

Для процедур перманентного макіяжу зручно використовувати два види анестетика:

  • для попередньої анестезії (на неушкоджену шкіру);
  • для роботи із пошкодженою шкірою.

Засіб для попередньої анестезії має у своєму складі 1-3 анестетичні компоненти (наприклад лідокаїн-тетракаїн-бензокаїн, лідокаїн-прилокаїн тощо) і може мати додаткові складові, що сприяють кращому проникненню та пом'якшенню шкіри (касторове масло, вазелін). Такий гель або крем наноситься безпосередньо перед проведенням татуажу за 15-20 хвилин (іноді до 40 хвилин). Чим більшим буде час аплікації, тим триваліша дія анестетика. Такий вид анестезії здатний значно знизити болючі відчуття. Іноді цього цілком достатньо проведення деяких процедур ПМ, особливо, якщо вона триває недовго (наприклад татуаж брів чи корекція).

Найчастіше після первинного пошкодження шкіри використовується додаткова анестезія з іншим складом. Принципово анестетик, що використовується на пошкодженій шкірі, нічим не відрізняється від засобу для попередньої анестезії, але краще, щоб до його складу входив додатковий компонент - епінефрин (адреналін). Епінефрін має протиалергічну властивість, звужує судини, що дозволяє анестетику не проникати глибоко в пошкоджені тканини, посилюючи, тим не менш, його місцеву дію. Завдяки звуженню судин виникає додатковий позитивний момент – знижується кровоточивість. На пошкодженій шкірі анестетик починає діяти набагато швидше (через 2-5 хвилин) та здатний знеболити певну ділянку аж до повної втрати чутливості. Найзручніше працювати по черзі на різних ділянках області, що пігментується. Додатково використовувати склад на пошкодженій шкірі слід у міру відновлення хворобливих відчуттів. Як правило, така потреба виникає через 10-15 хв.

Читайте також