Чим відрізняються анестетики, або Пам'ятка для майстрів ПМ

Вибираємо анестетик для перманентного макіяжу

Logo

Анестетик для майстра ПМ є невід'ємною частиною роботи. І у запропонованому на ринку розмаїтті товарів для місцевої анестезії буває нелегко розібратися.

Анестетик для майстра ПМ є невід'ємною частиною роботи. І в запропонованому ринку різноманітності товарів для місцевої анестезії буває нелегко розібратися. Сьогодні в рубриці «Абетка майстра-початківця» ми постараємося відповісти на питання - який саме анестетик підходить для тієї чи іншої зони передбачуваного нанесення перманентного макіяжу.

А - Анестезія для перманентного макіяжу

Почнемо з анестетиків, які підходять виключно для нанесення татуювань на шкіру тіла. Вони не підходять для перманентного макіяжу, тому що мають більш сильні знеболювальні властивості, і дублять шкіру. А на обличчі, як відомо, шкіра тонша, і ніхто не хоче зробити її черствою.

Анестетики, придатні для введення пігменту в повіку, відрізняються тим, що мають більш щадними властивостями і знижують моторику. Відповідно клієнт рідше моргає, як наслідок менше сльозяться очі, вам комфортніше і легше працювати.

Місцеві знеболювальні, які призначені для брів і губ (в основному ці дві зони об'єднуються) також мають м'яку текстуру і не роблять ці частини шкіри обличчя більш жорсткими, але категорично забороняється застосування їх в області очей, оскільки попадання їх на слизову оболонку викликає неприємні наслідки.

Не зважаючи на існування універсальних анестетиків, краще не економити, а використовувати для кожної зони певний анестетик.

Будь-яка анестезія починає краще діяти після першого проколу контуру (про це варто попередити клієнта заздалегідь).

Не забувайте запитати свого клієнта про наявність у нього алергічних реакцій на складові анестетиків. Незважаючи на те, що справжні алергічні реакції до місцевих анестетиків дуже рідкісні. Якщо клієнт не знав про існування у нього алергії, але реакція пішла, то припиніть роботу та попросіть принести вам реакції алергопробу на різні види анестетиків. Підберіть потрібний і тільки тоді продовжуйте роботу!

Кожен практикуючий майстер налаштований охопити велику аудиторію: надавати послуги перманентного макіяжу постійним клієнтам та знаходити нових. На жаль, безліч потенційних красунь «зривається» ще на половині шляху. А причина тому – страх чи просто нетерпіння до болю. Прикро, чи не так? Щоб звести кількість таких ситуацій до мінімуму, потрібно грамотно підійти до питання анестезії. Широко відомі та використовувані типи анестезії на сьогодні це ін'єкційна, аплікаційна (первинна та вторинна).

Ін'єкційна анестезія

Такий вид анестезії здійснюється за допомогою уколів знеболювального засобу під шкіру. Дія її починається досить швидко (через 5-6 хвилин) та триває до двох годин. Але в той же час ін'єкційна анестезія має низку недоліків:

  • проникає в кров, що може спричинити алергічну реакцію;
  • майстер, який виконує дані маніпуляції, повинен мати медичну освіту;
  • через укол може змінитися тонус м'язів, після процедури є ймовірність появи асиметрії татуажу.

Саме тому велику популярність набирають аплікаційні анестезії.

Аплікаційна анестезія

Аплікаційне знеболювання набуло великої популярності за рахунок наступних переваг:

  • не проникає у кров;
  • не впливає на міміку та тонус лицьових м'язів;
  • не заважає регулюванню проникнення голки.

У свою чергу, її ділять на два види: первинна та вторинна.

Первинна анестезія

Первинна анестезія накладається на ескіз під плівку та витримується від 10 до 20 хвилин, винятком є вічка – у цьому випадку плівка не використовується. Наноситься вона лише на непошкоджену шкіру. Сьогодні і майстри, і клієнти мають широкий вибір препаратів із кремовою та гелевою структурою.

Якщо ви вивчите склади препаратів, ви помітите, у кожному з них є лідокаїн, але як бути людям, у яких на нього алергія? Існує рішення і цієї проблеми – серветки Goochie для губ та брів, до складу яких входить бензокаїн та тетракаїн. Завдяки своїй формі вони дуже зручні використовувати, крім того, деякі майстри використовують їх і як вторинну анестезію, протираючи все ще вологою серветкою пошкоджені ділянки.

Алергопроба

Вторинна анестезія

Суть вторинної анестезії в тому, що вона наноситься тільки на пошкоджену шкіру, дуже швидко в неї проникає та знеболює. Багато препаратів мають додаткові «бонуси» у вигляді судинозвужувального ефекту. Це, у свою чергу, зменшує виділення лімфи та підвищує щільність укладання пігменту.

Більшість препаратів для вторинки мають рідку консистенцію, що при правильному використанні значно заощаджує її витрати. Оптимальним інструментом для її нанесення є браші – тонкі палички з м'яким напиленням на кінцях. Візуально вони нагадують ватяні палички, але значно тонші за розмірами для меншого та ергономічного всмоктування анестезії. Не забувайте, що користуватися вторинною анестезією слід не більше ніж 3-4 рази за сеанс.

Замість виведення

Правильної відповіді на запитання «чи боляче робити татуаж» просто немає. Але ви, як майстер, повинні максимально розташувати клієнта до себе, оскільки спокійна людина не нагнітатиме своїх думок і переживатиме, що зараз доведеться терпіти дискомфорт. А далі – всі карти лягають у руки майстра.

Сподіваємось, ця стаття допомогла вам підібрати те, що потрібно. Хороших вам робіт та вдячних клієнтів!