Дермопігментація ареоли сосків: осягаємо нові вершини

Техніка та особливості процедури корекції ареолярного комплексу

Logo

Якщо ви хочете бути в статусі «кращий фахівець», вам потрібно багато вчитися і постійно осягати нові вершини. Як щодо вершини під назвою «татуаж Ареол»?

Ви погоджуєтесь, що хороший майстер ПМ – це цілий комплекс професій: художник, косметолог, стиліст, медик, колорист? Це не просто робити татуаж губ та брів.

Кожен із цих аспектів та навичок дуже важливий для ідеального результату. Тому, якщо ви хочете бути в статусі «кращий фахівець», вам потрібно багато вчитися і постійно осягати нові вершини.

Як щодо вершини під назвою «татуаж Ареол»? Про цю важливу тему – в «Абетці майстра ПМ-початківця»

А - Ареоли

Все частіше став популярним такий вид перманентного макіяжу, як татуаж ареол. Жінки можуть бути незадоволені кольором або формою, засмучувати може занадто маленький або занадто великий розмір, колір ареол, що зливається з кольором грудей, розмиті обриси. Для багатьох дермопігментування є єдиною нагодою приховати такі недосконалості тіла.

Показання для татуажу ареоли

Татуаж ареол грудей спрямований на вирішення таких естетичних та косметичних проблем, як зміна форми, кольору ареоли, маскування рубців та дефектів. Якщо у вашої клієнтки є післяопераційні шви чи рубці після зменшення, збільшення чи підтяжки грудей, процедура не залишить від них жодного сліду.

Показаннями до нанесення дермопігментації на ареоли сосків є:

  • природна патологія – повна чи часткова відсутність ареолярного комплексу;
  • природна асиметрія ареол; необхідність відновлення ареолярного комплексу після операції з ампутації або інших хірургічних втручань;
  • вітіліго в області ареоли;
  • необхідність корекції та камуфляжу шрамів та післяопераційних рубців на ареолах;
  • неприродність природного пігменту ареоли соска (синюшність, нерівності кольору) або нерівність її меж;
  • розбіжність величини ареоли з особистими пріоритетами.

ПМ ареоли є абсолютно безпечною процедурою, проводиться, як і інші види ПМ, під аплікаційною анестезією.

Татуаж ареоли, особливо з огляду на високу чутливість та ерогенність грудей, не можна назвати безболісною процедурою. Однак введення перед виконанням маніпуляцій знеболюючих препаратів суттєво знижує больові відчуття та робить процедуру більш комфортною для пацієнтки.

Невелика болючість і підвищена чутливість оброблених ділянок залишається протягом 2–3 днів, що потребує дотримання у період нескладних правил:

  • не носити бюстгальтери з м'якою філіжанкою – слід віддати перевагу моделям з поролоновою прокладкою;
  • двічі на день омивати груди теплою водою;
  • після змастити ареоли спеціальними мазями (бепантеном, солосерилом) або пом'якшуючим дитячим кремом, маззю від опіків або косметичними маслами;
  • при утворенні набряку обробленої ділянки слід прийняти антигістамінний препарат, рекомендований майстром перманентного макіяжу.

Техніка та особливості процедури

Дермопігментування проводиться за допомогою апаратних технік татуажу. І хоча сьогодні у сфері косметології зустрічається безліч різних методик з красивими назвами, слід знати, що базова техніка татуажу – камуфляж. Саме у цій техніці виконується як корекція ареол, і перманент сосків, відновлених після хірургічного втручання.

Після того, як майстер переконається у допустимості проведення процедури, слід підписати договір згоди на татуаж грудей. Далі слід дізнатися про побажання клієнтки з приводу кінцевого результату – форми, кольору, розміру. Під час консультації спеціаліст моделює майбутню форму ареоли пацієнта, а також підбирає колір та відтінок. Ескіз виконується безпосередньо на грудях пацієнтки – це дозволить отримати максимальне уявлення про результат, який буде досягнуто після проведення процедури. Відображається ескіз лише у положенні клієнтки сидячи.

Абсолютно комфортною для пацієнта процедуру зробить нанесення анестезії. Після нанесення – промокаємо та видаляємо препарат серветкою, не пошкоджуючи ескіз.

Для відтворення контуру та дрібних деталей професіонали радять використовувати одинарні контурні голки, для розтушовування – пучкові та флети.

Нюанси роботи у зоні ареолярного комплексу

Використання пігментів різних відтінків для перманентного макіяжу ареоли соска дозволяє:

  • суттєво змінити колір ареоли;
  • зробити натуральний відтінок глибшим і більш насиченим;
  • виявити натуральний пігмент.

Пігменти для татуажу ареол в залежності від завдань можуть бути камуфляжними, або підбиратися в колір ареол, або бути яскравішими, ніж природні. Як правило, використовується кілька відтінків пігменту. Пігменти зазвичай представлені натуральною гамою кольорів - рожевими, рожево-коричневими, бежево-коричневими, рожево-рудими, рожево-бежевими.

Складне питання - робота з рубцевої тканини в області ареолу соска. Рубці можуть відрізнятися за щільністю, товщиною, рельєфом, тому виконувати на них татуаж складніше. Обов'язково використовуються кілька відтінків пігментів та різні техніки нанесення. Проводити процедуру татуажу ареоли слід не раніше, ніж через рік після операції, коли тканини остаточно відновляться.

Якщо камуфлювати рубець пігментом відтінку камуфляжу, тоді розмір ареоли не зміниться. Якщо використовувати на рубцевій тканині пігменти у колір ареоли – її розмір дещо збільшується.

Якщо клієнт хоче чіткіший контур ареоли, тоді майстер повинен дотримуватися тих же принципів, що і при ПМ губ. Важливо враховувати, що ідеально круглої форми ареоли в природі не буває, а максимально природна ареола виглядає взагалі без чітких меж.

Окрема тема – робота в галузі ареолярного комплексу після ампутації. Можливо як повну відсутність ареолярного комплексу, і часткове після оперативного відновлення. У цьому випадку робота з відтворення кольору передбачає художнє зображення не тільки ареол, але і всього ареолярного комплексу. Це під силу лише досвідченим майстрам.

Порада майстрам: перш ніж почати практикувати татуаж цієї зони, обов'язково пройдіть курси навчання та майстер-класи у експертів. Адже зона впливу дуже делікатна, нюансів – маса, а недостатній рівень майстерності може спричинити серйозні наслідки для клієнта!

Читайте також