Чому виникає алергія?

Як майстру перманентного макіяжу убезпечити себе та своїх клієнтів

Logo

Відомі виробники приділяють велику увагу всім компонентам, що входять до складу пігменту. Але від алергічних проявів немає абсолютного захисту. Чому може виникнути така реакція організму?

Сьогодні нанесення перманентного макіяжу повністю безпечне та виправдовує всі очікування клієнта. При використанні брендових витратних матеріалів алергія на пігменти перманентного макіяжу практично неможлива. Відомі виробники приділяють велику увагу всім компонентам, що входять до складу пігменту. Хоча від алергічних проявів немає абсолютного захисту, така реакція організму виникає лише у поодиноких випадках.

Небезпеки алергії

Алергія на пігменти є реакцією організму на сторонні компоненти, яка призводить до запалення шкіри і її лущення. У разі використання професійних витратних матеріалів такі наслідки можуть виникнути лише у разі індивідуальної непереносимості. Насамперед, потрібно знати з чого роблять пігменти, що дозволить виключити сумніви щодо безпеки такої процедури. Хороший пігментний розчин нейтральний для шкіри, яке компоненти не містять шкідливих речовин.

Досвідчений майстер завжди проводить попередню перевірку на алергічні реакції, що дозволяє виключити навіть незначні прояви. У цьому випадку клієнт може не сумніватися як виконані роботи. Важливо не лише знати, як перевірити пігменти на алергію, а й оцінити фактори ризику. З особливою обережністю варто поставитися до доцільності проведення процедури татуажу у таких випадках:

  • підлітковий вік – неповнолітнім робити перманентний макіяж не рекомендується. Молодий організм ще повністю сформований, і згодом нанесений татуаж може деформуватися. Крім того, процес зміни шкіри призведе до спотворення кольорів та можливих алергічних проявів;
  • стан шкіри - шкірний покрив людини не завжди ідеальний, і різні дерматити можуть ускладнити процес загоєння після перманенту. Нанесення татуажу категорично протипоказано на родимки, місця ураження шкіри псоріазом або у разі сильного дерматиту;
  • загальне самопочуття – утримаються від перманентного макіяжу варто за наявності активних запальних процесів. Підвищена температура, озноб, кашель чи риніт можуть мати найнесподіваніші правління. І тут алергія може стати найменш небезпечним здоров'ю наслідком;
  • чутливість шкіри – знижений больовий поріг деяких ділянок тіла може стати причиною проблем. Висока кількість нервових закінчень гарантує болючі відчуття на кожен удар голкою. Татуаж на такому місці буде нерозумним рішенням і може спричинити алергічну реакцію;
  • схильність до алергії – такі люди зазвичай знають про цю особливість організму, і їм варто обов'язково попередити майстра. Подібна алергія має індивідуальні прояви та перед процедурою слід перевірити реакцію організму на вибраній зоні татуажу.

Чому виникає алергічна реакція на татуаж?

Наслідки, викликані мікротравмами шкірного покриву, полягають у почервонінні. Якщо виникла алергія на пігменти, що робити – може вирішити лише досвідчений майстер. Щоб виключити негативні наслідки, слід використовувати професійні пігменти для перманентного макіяжу. Придбання витратних матеріалів відомих брендів буде найкращою гарантією відсутності алергії на фарбу.

Найбільш частим фактором ризику є недостатнє очищення пігменту та наявність у фарбі шкідливих речовин. Визначити, чи алергія на пігменти може бути за допомогою попередньої діагностики. Такий метод найточніший і дозволить виявити всі можливі ризики при нанесенні татуажу.

Особливості складу пігментів

Будь-який пігмент складається з барвника та основи ⎼ зв'язуючої речовини. Основа ⎼ це рідка частина пігменту, в ній можуть бути різні добавки, які покращують якість кінцевого продукту.

Основний компонент пігментів ⎼ дистильована вода. Також обов'язково присутні спирти, які виступають у ролі консерванту, оскільки без них вода є добрим середовищем для розмноження бактерій. У пігменти для перманентного макіяжу найчастіше додають, крім спирту та води, різні загусники, які пов'язують між собою частинки пігменту. За рахунок цього консистенція їх густіша, тягуча і масляниста. Саме завдяки густоті перманентні пігменти менше схильні до осідання і розшаровування, ніж татуювальні пігменти. Концентрація загусників у пігментах зазвичай не перевищує 5%.

У свою чергу пігменти для татуювань бувають, як правило, або на водно-спиртовій, або на спиртовій основі. Вони дуже рідкі та плинні. Фарбувальна речовина у всіх пігментах завжди порошкоподібна, має дрібну дисперсію. Як у перманентних пігментах, так і в пігментах для татуювання барвник може бути як органічного, так і неорганічного походження. Найчастіше виробники використовують мінеральні барвники, оскільки найбільш стабільні.

У чому основна відмінність органічних і неорганічних барвників?

Органічні . На жаль, це не означає, що вони натуральні, природні чи екологічні. Це лише те, що вони складаються з вуглеводнів і є продуктом хімічного синтезу. Переваги органічних пігментів перед неорганічними полягають у тому, що палітра кольорів органічного синтезу набагато різноманітніша, ніж неорганічних. Тобто виробнику набагато простіше отримати будь-який бажаний відтінок із цих барвників. Ще одна особливість органічних пігментів полягає в тому, що вони яскравіші і стійкіші, ніж неорганіка.

Неорганічні . Особливість їх у тому, що вони складні у видаленні та схильні до перетворення на інші форми, відповідно, в інші відтінки. Вони більше небажаних домішок, ніж у органічних, отже, ймовірність алергічних реакцій вище. Так, алергія на червону тату фарбу нерідко виникає через вміст у ній гідрату заліза або сульфіду ртуті. Непереносимість таких компонентів індивідуальна залежить від особливостей організму. Деякі люди можуть мати алергію на чорну фарбу. Це спричинено підвищеним вмістом у пігменті оксиду заліза. Як альтернативу можна вибрати склади, засновані на сполуках вуглецю. Якщо виникла тату алергія на білу фарбу, слід вибрати пігментний склад із мінімальним вмістом оксиду титану або цинку.

Що робити при алергії?

При нанесенні татуажу на шкірі утворюється безліч мікротравм від удару голкою. Підсилює почуття дискомфорту та внесення пігменту. Внаслідок таких операцій відбувається запалення шкіри, яке не варто плутати з алергією. Після використання гоїв, що загоюють, шкіра повністю відновлюється. Алергічна реакція, навпаки, може проявитися як відразу, і через кілька годин і навіть днів. У цьому випадку призначають антигістамінні препарати, що усуває негативні наслідки від внесення пігменту під шкіру.

Призначення лікарських засобів при алергії допускається лише лікарем, що виключить помилки у лікуванні. Для повного одужання зазвичай досить короткого курсу, тривалістю 7-14 днів.

Як убезпечити себе при тату

Причиною виникнення алергії найчастіше стають підроблені фарби чи пігменти невідомого походження. Такі витратні матеріали не лише виробляються у невідповідних умовах, а й мають невідомий хімічний склад. Тому всім рекомендуємо купувати тільки перевірені пігменти у офіційних виробників і завжди проводити простий шкірний тест, який допоможе позбавитися побоювань і гарантувати, що процедура перманентного макіяжу не доставить проблем.

Читайте також