Наташа Балабанова про елітну секцію Intercoiffure Mondial
Відлуння прямого ефіру
Під час інтерв'ю з Наталкою Балабановою ми поговорили багато про що: і про початок кар'єри, і про складнощі у відкритті власного салону краси, і про елітну секцію Intercoiffure Mondial. Саме на цьому уривку ми і зупинимося сьогодні детальніше.
Наташа Балабанова , top-artist, trendsetter, засновниця, власниця бренду Beauty Salon Natasha Balabanova, президент Intercoiffure Ukraine, всесвітньої організації елітних перукарів ICD Mondial, складається з 2000 року. І за весь час творчості Intercoiffure Mondial встиг стати великою частиною життя та великою історією. Під час прямого ефіру Наталка розповіла нам трохи детальніше про свою історію.
Наталка, розкажіть, будь ласка, про Intercoiffure Mondial трохи детальніше?
Елітна секція Intercoiffure Mondial існує вже 95 років. Створили її в Європі силами перукарів Швеції, Франції та Англії, а потім потроху вона почали розвиватися та входити до нових регіонів. Це потужна всесвітня організація елітних перукарів із усього світу.
Це велика історія великих перукарів, працівників своєї справи, власників салонів краси. Прийти в організацію можна лише за рекомендацією, бо тут своя внутрішня культура тих людей, які прийшли до свого бізнесу, розвивають його кожен у своїй країні, відкриваючи школи, салони, академії, які створюють світ саме мистецтва.
Організація постійно проводить конгреси, що відбуваються або в Азії, або в Європі. Це завжди красиві майданчики із найдорожчими локаціями, шоу, зустрічі, засідання.
Це ціле життя зі своїм офісом у Парижі, кожен член секції якого є його маленьким власником. Це означає, що кожен із нас може приїхати до Парижа, прийти до офісу, випити чашку кави, подивитися архіви та навіть провести там фотосесію.
Це величезна робота та життя організації, яка як одна велика родина.
Цілі організації прості: об'єднання, створення модних трендів, а також організація паралельних до цього руху проектів: Education for life, конкурс Trend Blast та багато іншого.
Сама секція має неймовірну історію, і найпримітніше – вона постійно омолоджується. Відходять такі відомі творці, як Відал Сассун, Александер де Парі, Луїс Лонгерас і приходять нові.
Як ви прийшли до цієї організації?
На той час представником бренду Wella Professional в Україні був Олександр Фернер. Він добре знав нас, наші роботи. І на тому етапі (2000) ми створювали свої програми трендів, паради зачісок. Він і порекомендував нас керівництву, центральному комітету, щоб Україна увійшла до еліти перукарів. І так у 2000 році секція Intercoiffure Україна в кількості 20 осіб потрапила до світової еліти. І ці 20 осіб було обрано безпосередньо самим Олександром. Компанія Wella до цього дня яскраво підтримує Intercoiffure Mondial у всьому світі, будучи його платиновим партнером.
На старті я одразу стала арт-директором та пробула їм 5 років. У 2001 році нам із В'ячеславом Дюденком дали можливість вийти на сцену та представити свою шоу-програму High Street Evolution, де ми продемонстрували абсолютно молодий, свіжий погляд.
Цим виступом ми заявили про Україну на весь світ. Таких поїздок та виступів була величезна кількість. Згодом мене запросили арт-директором створення модних трендів. А з 2010-го я є арт-директором країн Східної Європи.
Я наче вічний арт-директор свого життя (сміється).
Ви сказали, що однією з глобальних цілей діяльності Intercoiffure Mondial є створення трендів. Як саме ці тренди створюються?
Напрями та самі тренди, в яких розвивається мода, створюють агенції. А такі організації, як Wella, Lorea'l та Intercoiffure Mondial, купують їх у розробників.
Як збирають ці тренди самі розробники? Ці агентства мають розвідники, які збирають «слайди» з вулиць, відглядають, що воліють люди. Таким чином тренди виходять із вулиць і туди йдуть.
Компанія купує ці тренди, ми ними надихаємося перед Парижем, переглядаємо та відбираємо, що нам подобається, підбираємо моделей із певним типажем. І коли ми вже прилітаємо до Парижа, далі все відбувається дуже швидко: 4 години на зустріч з моделлю, підстригти/пофарбувати/полікувати/спробувати треси, зробити зачіску, макіяж, підібрати одяг і за годину це все зняти.
Це дуже швидка робота. Саме такий досвід навчив мене мислити стилями. Завжди думати про те, що все має виглядати цілісно. Над подібними зйомками трендів працює велика команда. І якщо це Париж, приміром, то завжди чітко сплановано. Сьогодні ми говоримо про моду, потім командно обговорюємо деталі. Це все командна праця, це круто. Збираються представники з різних куточків світу, кожен зі своїм баченням входить у роботу. І я не можу сказати, що ми пишно щось самостійно робимо.
Я добре пам'ятаю момент зі зйомки, як працювала над зачіскою моделлю, виставляла хвіст, він був важкий, з тресів, і потрібна була міцна конструкція. І тут Мауріціо Піно, який робить величезні фестивалі в Бразилії, знаходить десь величезний дріт і закріплює його в цей хвіст. Це про те, що якщо у когось щось не виходить, то все вмикаємось і допомагаємо із задумом. Ніхто не тягне на себе ковдру. Ми всі працюємо в унісон.
Загальний стан Intercoiffure Mondial - це дружба, сердечність, любов та можливість зростання. Це особлива частина мого життя, яка розвиває мене та дає розуміння широкого світу.
Читайте також
- Тренди Intercoiffure Mondial Ukraine 2021: про майбутнє, яке вже тут
- Як створюються тренди: бачення Трендів 2021 від України для Intercoiffure Mondial
- Від майстра до президента Intercoiffure: інтерв'ю з Наталкою Балабановою
- Генеральні збори української секції елітних перукарів Всесвітньої організації Intercoiffure Mondial