Як вибрати ідеальну форму брів: поради експерта

Ідеальні брови від Юлії Новосьолової

2019-11-27
Logo

Підбирати форму брів для клієнта потрібно, враховуючи пропорції, тип зовнішності та стиль. Як це правильно зробити?

Юлія Новосьолова , майстер міжнародного рівня, чемпіон світу з візажу, тренер, стиліст, керівник навчального Beauty Centre YouNova (Харків), майстер ПМ, суддя чемпіонатів

Підбирати форму брів для клієнта потрібно, враховуючи пропорції, тип зовнішності та стиль. Але не менш важливо вміти підібрати ідеальну форму згідно з психологічним станом людини, її самовідчуттями. Як це правильно зробити?

Сьогодні, в світі, що постійно змінюється, нам доступна величезна кількість інформації та методів навчання, які дозволяють удосконалювати техніку, підвищувати рівень кваліфікації. Ми намагаємося крокувати в ногу з часом, розвиватися та поповнювати багаж знань у галузі маркетингу, а також стандартах якості обслуговування клієнтів. Це правильно і важливо: послуг майстрів перманентного макіяжу зараз потребує велика кількість людей. У той же час кожен з нас у спілкуванні з клієнтами регулярно стикається з тим, що в емоційному та психологічному плані працювати легше не стає, тому що ми маємо справу не з листом паперу та олівцем, а з особистістю, що відбулася. Сьогодні я хочу поговорити з вами про один із найважливіших аспектів у сфері перманентного макіяжу – про вміння підібрати ідеальну форму (у даному випадку брів) не лише з погляду пропорцій, моди чи особистого сприйняття, а й з огляду на психологічний стан людини.

Візуальний характер

Часто ми бачимо форму брів, яку клієнт дуже старанно намалював самотужки. Вона або жахає майстра, або, принаймні, просто дивує. У більшості випадків вибір форми та кольору пов'язаний не з безграмотністю чи відсутністю смаку, а з конкретним сприйняттям себе у певному образі, з яким людина себе асоціює. На смак і переваги, що склалися в зовнішності, і зокрема, на промальовування брів, впливає величезна кількість факторів: коло спілкування, освіта, вік, перші дитячі враження та уявлення про красу, особисті обставини, місце проживання. Брови – це візуальний характер обличчя, це перша лінія, яка задає тон всьому вигляду навіть у спокійному стані. А ось 60% міміки та проявів емоцій припадають на губи – це найрухливіша зона обличчя. Очі – «дзеркало душі» – стоять лише на третьому місці у низці візуального сприйняття внутрішнього стану людини. Характерність брови - це те, на що потрібно звертати велику увагу. Безумовно, кожен майстр має свій стиль, свою улюблену форму, і клієнти підсвідомо вибирають фахівця, приклади робіт якого їм до душі. Але це не означає, що майстрам не слід розмірковувати над індивідуальністю людини, яка довірила їм своє обличчя. Більшість клієнтів приходять до майстра з величезною довірою і, відповідно, очікують отримати в ньому помічника та рятівника у вирішенні щоденної роботи над своїм макіяжем.

Визначаємо психологічний портрет

Щоб знаходити правильний підхід до кожного клієнта, вміти побудувати ідеальну форму брів як технічно, а й з урахуванням індивідуальності клієнта, майстер повинен мати психологічну грамотність, розвивати у собі спостережливість, чуйність. Кабінет спеціаліста – це не зона суперечок та конфлікту. Це місце, де впевнений майстер грамотно працює, а клієнт отримує те, за чим прийшов красу. Знання психології у побудові форми брів допоможе вибрати ідеально вірні лінії та напрямки. І ми не маємо права робити однакові за формою та кольором брови для бізнес-леді, викладача вузу чи м'якої домогосподарки. Вміння почути клієнта, побачити та зрозуміти бажану форму ескізу, розібратися у пропорціях та причинах цих побажань мінімізує непорозуміння у процесі створення перманентного макіяжу. У той же час ні в якому разі не можна йти на поводу сліпих і необґрунтованих побажань клієнта, якщо ви докорінно не погоджуєтесь з тим, як він себе бачить. Ця угода зі своєю совістю може коштувати дуже дорого: кожен ваш клієнт це ваш рекламний агент. Одного разу зробивши неправильну процедуру, погодившись на чорні брови неадекватної форми, ви ризикуєте отримати клієнтів не своєї цільової аудиторії та відштовхнути тих, хто так само, як і ви, любить витонченість та чистоту.

Приміряємо форму

Приступимо до обговорення деяких форм брів. Чому вони такі важливі? Певною мірою усе, що ми висловлюємо через зовнішність, – це певний сигнал оточуючим. На обличчі цей сигнал брови відповідають найбільше. Про брів так багато сказано: «брова дугою», «бровки будиночком», «півмісяцем брова» та ін. Ці метафори допомагають точно описати зовнішність людини і справляють враження про характер.

Пропоную вам невеликий експеримент з фотографіями, що додаються. На перший погляд, у моделі різне обличчя на всіх фото. Але якщо ви закриєте брови моделі, побачите, що з її обличчя зникають зображені емоції. Це говорить про те, що саме від брів залежить постійний вираз обличчя вашого клієнта. Тепер розглянемо докладніше кожну фотографію як приклад.

Обличчя без брів (фото 1). Людина без брів викликає суперечливі почуття, тому що тут певною мірою є і беззахисність, і дитячість, і тривожність. Таке обличчя робить людину незрозумілою: від такої персони не знаєш чого чекати. Відсутність брів на чоловічому обличчі позбавляє мужності та впевненості.

Широко розставлені брови, укорочені у перенісся, надають погляду наївність, інколи ж навіть деяку дурнуватість (фото 2). Навпаки, надмірно зрушені на переніссі брови створюють враження похмурості (фото 3). Поширені брови із жорстким вертикальним початком. У когось це данина моді, але в більшості випадків така перевага говорить про деяку жорсткість і категоричність. Масивні, широкі брови надають зовнішності силу та впевненість, достатню мужність та владність. У поєднанні з пухкими губками та довгими віями, як зараз популярно, такі брівки дають відчуття посиленої сексуальності та характерності.

Брова з гострим зламом робить господиню підступною, жорсткою та стервозною (фото 4). І чим брова тонша і темніша або чим вище її злам, тим сприйняття цих чорт здається сильнішим. Таких брів слід уникати на віковому обличчі, хоча багато майстрів йдуть на поводу у клієнтів, намагаючись підняти вищу брову, щоб виправити вікову атрофію. Насправді таке підняття брови лише сильніше підкреслює той факт, що повіка опустилася. У цьому випадку, навпаки, частіше потрібно скруглити брови над зіницею, що візуально пом'якшує форму, і вибирати м'якіші і ніжніші кольори пігментів.

Тонкі та дугоподібні брови-ниточки нагадують про ретро і на молодому обличчі виглядають безглуздо (фото 5). Доросле обличчя виглядає старомодно та змучене, часом навіть болісно з такими бровами.

Рівна , без різких зламів і кутів брова врівноважує обличчя і робить його спокійним, м'яким та жіночним (фото 6). Максимальне наближення до такої форми ідеальне для психологів, жінок, які займаються благодійністю, вчителів чи просто дорослих леді. Широкі низькі брови обтяжують обличчя, ототожнюють власника з жорсткістю та похмурістю (фото 7). Незважаючи на побажання клієнтів, які хочуть отримати широкі та потужні брови, з такою формою слід бути дуже обережними. Якщо дівчина худенька і має дрібні риси обличчя, така форма буде дуже «тиснути» і робити обличчя чоловіком. Брова з піднятими внутрішніми кутами робить обличчя «плаче» і сумним (фото 8). У такій ситуації слід трохи нижче опускати низ брови у перенісся, не забуваючи при цьому розумної міри. Оптимальний і безпрограшний варіант у будь-якій ситуації – це середня ширина брови з м'яким плавним куточком, який надає особі впевненості та легкої пікантності (фото 9).

Моделювання за правилами

При першій процедурі я б рекомендувала пробувати більш обережні лінії, якщо ви не впевнені у формі і в тому, як клієнт приймає себе. Не забувайте також і про те, що брови після процедури зазвичай темніші, і більшість клієнтів можуть бути засмучені надто яскравим кольором. Не варто зайве старатися з шириною, якщо, звичайно, вам не попався аматор широких брів. Довгі брови, що йдуть у скроню, завжди нададуть образу зрілість і мудрість. Але з такою бровою слід бути обережним на дорослому обличчі. І навпаки, ліфтинг-ефект може бути досягнутий за допомогою укороченого хвостика брови у зоні скроні.

Безумовно, на прийняте рішення за формою брів для клієнта може впливати велика кількість різних факторів, і, по можливості, їх слід враховувати.

Ми розглянули лише невелику частину, і моя мета – поділитися з вами накопиченими знаннями та напрацюваннями, щоб завдяки грамотній роботі фахівців ПМ змінилася якість життя вашого клієнта, а також спонукати вас відкрити нові грані професіоналізму для успішної кар'єри.

Будьте незамінні для клієнта з новим підходом та поглядом на його особистість. А брови, як ми з вами проаналізували, справді вирішують усе. Принаймні у візуальному характері особи.

Фото: Уляна Рудич

Модель: Яна Сокіл (Кіпр)

Автор, стиліст: Юлія Новосьолова

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(9)/2018

Читайте також