У зоні особливої уваги: чоловічий перманентний макіяж

Що важливо враховувати під час роботи з чоловічим обличчям?

Logo

Якщо раніше представники сильної статі зверталися до послуг майстрів перманентного макіяжу в основному для усунення видимих фізичних недоліків, то сьогодні стає все більше клієнтів, які бажають отримати більш привабливу зовнішність

Ще зовсім недавно чоловічий перманентний макіяж розглядався як щось надзвичайне, проте останнім часом все частіше чоловіки стають клієнтами кабінетів перманентного макіяжу. І це логічно, адже немає нічого поганого у прагненні виглядати красиво та доглянуто.

У чоловіків є свій ідеал краси, якому вони йдуть з різним ступенем марнославства. Якщо в минулому це виражалося в основному у використанні традиційних для чоловіків засобів догляду за шкірою, то тепер чоловіки є потенційними клієнтами студій перманентного макіяжу, які вимагають особливої уваги. І щоб завоювати цю цільову групу необхідно враховувати її особливості.

Що може стати для чоловіка приводом звернутися до студії перманентного макіяжу? Найчастіше це медичні та/або естетичні показання (випадання волосся, вітіліго, необхідність корекції кольору рубцевої тканини, маскування дисхромії шкіри та ін.). Однак останніми роками це ще й необхідність виглядати молодо, яка свого часу привела чоловіків до фітнес-центрів та салонів краси.

Що ж важливо враховувати під час роботи з чоловічим обличчям?

Насамперед, макіяж має виглядати абсолютно натурально. Причому натурально настільки, щоб навіть досвідчений погляд не відразу зрозумів, присутній він на обличчі чи ні. Це зобов'язує фахівці використовувати м'які штрихи, приглушені природні тони. Оформлення губ відразу необхідно виконувати в техніці розтушовки, а в області брів імітувати природне зростання волосся за допомогою тонкого та природного промальовування волосків натурального кольору.

Щоб упоратися з таким непростим завданням, майстру потрібне глибоке знання техніки пігментування та теорії підбору пігментів. Крім того, у випадку з чоловіками виконання наступної корекції навіть більш необхідне, ніж під час роботи з жінками, оскільки натуральне пігментування — складніша техніка, ніж декоративне. Щоб уникнути помилки у виборі колірного рішення, краще провести кілька послідовних процедур (до трьох сеансів), протягом яких майстер поступово створюватиме необхідну колірну картину. Для отримання природного результату можна використовувати як один колір, так і кілька, вибравши один пігмент як базовий і нанісши поверх нього вторинний пігмент, який забезпечить потрібний колірний нюанс. Вибір пігментів тут, як і у випадку перманентного жіночого макіяжу, визначається характеристиками клієнта (тип зовнішності, колір шкіри, очей, волосся і т. д.). У чоловічому перманентному макіяжі губ слід уникати червоно-коричневої гами, а також інтенсивно червоної та рожевої палітри. Краще використовувати тільки натуральні та чисті відтінки червоного кольору, що створюють враження губ із нормальним кровопостачанням. Вторинний пігмент використовують для надання губам більшої природності та бажаного відтінку.

Чоловічий перманентний макіяж доцільно виконувати досить тонкою (наприклад, однозубцевою) голкою, за допомогою якої можна створювати природний та чіткий малюнок. Крім того, легке розтушування такою голкою буде тонше, ніж при використанні будь-якої іншої комбінації голок.

Брови: виразність погляду та гармонія обличчя

Якщо наявні брови відповідають бажаній формі, то видаляють тільки волоски, що одиночно ростуть поза робочою областю, закріплюючи тим самим контур. Використовуючи техніку тонкого розтушування, застосовують відповідний пігмент (або їх комбінацію), щоб досягти ефекту природного об'єму. Так як робота зрештою має виглядати абсолютно натурально, то для досягнення потрібного результату однієї процедури, як правило, недостатньо. Увага! Не всі пігменти втрачають свою інтенсивність під час процесу загоєння (це залежить від кольору фарби, її виробника та власної пігментації шкіри). Якщо форма і густота брів не відповідають бажаною, майстер, не промальовуючи контур, заповнює відсутність волосяного покриву в потрібних місцях тонким промальовуванням окремих волосків (звичайно, відповідних чоловічим, товстішим і щільнішим, ніж жіночі). Крім того, для посилення щільності, використовуючи техніку тонкого розтушування, промальовує тонкі волоски в зонах зростання власного волосся клієнта. У результаті перманентний макіяж виконується по всій площі брів: тільки там, де клієнт має свої волоски, малює тонкі, а там, де їх немає, — товсті. І знову, відповідно до техніки тонкої розтушовки, для створення більшого обсягу майстер користується не одним пігментом, а двома, накладаючи другий, світліший відтінок, поруч і поверх базового. Техніка тонкого розтушування є дуже природною: вона орієнтується на фактичний зростання волосків брів, а якщо брови з якихось причин відсутні, то на ступінь виразності обличчя або його тип.

Повіки: татуаж міжресничного простору

Перманентний макіяж повік зазвичай виконується за одну процедуру і передбачає лише ущільнення міжресничного контуру та промальовування стрілки верхньої повіки. Як правило, майстри користуються темним не надто холодним коричневим пігментом, який вводиться протягом одного сеансу (три-п'ять проходів). Корекції тут найчастіше не потрібні. Слід звертати увагу на те, як промальовується тонка лінія у міжресничному контурі — багаторазові рухи голки «туди й назад» не повинні призвести до її потовщення. Чим тонша лінія, тим природніше виглядає робота. Пігментація міжресничного контуру ефектно підкреслює і «відкриває» очі, і саме цей вид перманентного макіяжу повік є кращим і найчастіше застосовуваним у чоловіків. Основне технічне правило тут не виходити за війковий контур і не виводити лінію за зовнішній кут ока. Іноді має сенс також малювати стрілку верхньої повіки: при легкому пігментуванні вона надає очам більшого обсягу. Але тут необхідно працювати, не виходячи за зону зростання вій. Цей спосіб можна використовувати у випадку, якщо у клієнта вії короткі та рідкісні.

Татуаж губ для чоловіків

У зоні губ майстер працює у техніці розтушовки, щоб отримати єдину кольорову гаму та напівпрозорий натуральний ефект. Для цього використовується ширша голка, наприклад, тризубцева (краще контурна). Майстер здійснює рівномірні штрихові рухи від краю контуру губ перпендикулярно вниз і потім повертається нагору до контуру (у чоловіків він у жодному разі не повинен бути різким). Виконуючи розтушовку, роблять не більше двох-трьох проходів. Це допомагає забезпечити рівномірне фарбування всієї зони та чудове вбирання пігменту при виключно малому лімфовідділенні (що дозволяє скоротити процес загоєння та відновлення шкіри). Колір обраної фарби повинен бути максимально близьким до кольору губ клієнта, щоб його можна було нюансувати вторинним пігментом.

Читайте також