Трихопігментація за допомогою мезоролера: особливості техніки

Можливості перманентного макіяжу

Logo

У зв'язку з незгасною актуальністю процедури трихопігментації було створено та запатентовано спеціальний ролер для роботи в області волосистої частини голови.

Трихопігментація – це метод дермопігментування шкіри голови з метою камуфляжу різних видів алопеції. Існують різні техніки дермопігментування залежно від поставленого завдання, але ціль у них одна: максимально і естетично закамуфлювати зону алопеції.

У зв'язку з незгасною актуальністю процедури трихопігментації ізраїльською компанією NPM було створено та запатентовано спеціальний ролер для роботи в області волосистої частини голови. Технологія процедури полягає у дермопігментуванні шкіри голови за допомогою запатентованого пристрою для створення ефекту волосяних фолікул.

Мезороллер для трихопігментації – що це?

Це ролик з великою кількістю спеціальних голок, який, рухаючись під певним кутом і в певному порядку, з дивовижною точністю і швидкістю фарбує всю область облисіння, створюючи ефект волосяних фолікул. Трихопігментація за допомогою ролера скорочує до 80% робочого часу та енергії фахівця.

ORON 57 - унікальний ексклюзивний апарат для перманентного макіяжу та трихопігментації, тому що дозволяє працювати як модульними голками різної конфігурації, так і ролером для трихопігментації.
Конфігурація голки, її діаметр дозволяє працювати у різних техніках та створювати естетичні результати.
Через те, що дермопігментація шкіри голови має свої особливості, робота в цій галузі однозначно вимагає спеціального навчання. Щільність нанесення пігменту для створення ефекту волосяних фолікул різна для чоловіків та жінок, а також залежить від типу алопеції. Наприклад, при дифузному порідінні волосся І та ІІ стадії в лобово-тім'яній ділянці дермопігментування слід проводити з меншою частотою профарбування, ніж при повному облисіння. Тобто, методика дермопігментації шкіри голови залежить від ступеня вираженості облисіння.

Особливості косметичного камуфляжу при різних видах алопеції

Максимальний ефект косметичного камуфляжу досягається при дифузних стадіях звичайного облисіння, при яких виражена прорідженість волосся після процедури є максимально непомітною.
Погодьтеся, навіть незважаючи на шедевральність будь-якої роботи, при близькому розгляді видно, що це намальовані фолікули. А коли вони прикриті навіть невеликою кількістю волосся, однозначно ефект камуфляжу кращий. У середньому дорослі на голові налічують до 100 тисяч фолікулів. Цікаво, що у блондинів найбільше фолікул на голові, за ними йдуть брюнети. У людей з рудим волоссям найменша кількість фолікул.
Для створення ефекту більшої натуральності по передній лінії росту волосся частота фарбування зазвичай розріджена. Інакше створюється чітко окреслена намальована форма.
При вираженій або тотальній алопеції доцільним вибором методу дермопігментації є саме ролера, проте це вимагає дуже високого рівня професіоналізму.
Камуфляж вираженої чи тотальної алопеції це робота без права на помилку. Обов'язково необхідно донести до пацієнта, як це виглядає насправді, показати фотографії, пояснити всі нюанси, щоб не посилити психологічну проблему, оскільки іноді клієнт має завищені очікування від процедури.
Найбільш естетичні варіанти виходять при поєднанні методик дермопігментації за допомогою ролера та використання однієї голки, робота з якою дозволяє додатково створити ефект максимальної ілюзії волосяних фолікул.

Нюанси кольору

Дуже важливий правильний підбір кольору пігменту, який, природно, повинен бути максимально підібраний до кольору волосся або, якщо його не залишилося, до фототипу пацієнта.
Колір волосся залежить від активності меланоцитів та обумовлений двома пігментами: жовто-червоним феомеланіном та чорно-коричневим еумеланіном. Варіанти кольору волосся залежить від комбінації обох пігментів. Так, у чорному волоссі міститься більша кількість еумеланіну, а у світлому — феомеланіну. Руде волосся у суб'єктів з білою шкірою містить тільки феомеланін. Колір русявого волосся обумовлений окремим геном різної експресивності.

Робота у цій галузі вимагає обов'язкового застосування спеціальних пігментів для трихопігментації, кольорова гама яких адаптована до застосування у цій галузі. Необхідно також чітке уявлення, за якого фототипу допустиме застосування того чи іншого пігменту. Так, застосування чорного пігменту при світлому, наприклад, другому фототипі, неприпустимо, оскільки це створить дисонанс. Та й взагалі застосування на шкірі голови чисто чорного пігменту, на мій погляд, не покращує ситуацію, а ще більше посилює її.
Складність трихопігментації полягає у неможливості, наприклад, як брови, естетично перекрити невдало підібраний колір намальованих фолікулів. Остаточний результат трихопігментації можна оцінити через місяць, після чого необхідно провести повторну процедуру для досягнення кращого результату.
Непродумані, невірні дії майстра можуть призвести до ще більш нестабільного стану пацієнта, що нерідко ускладнює ситуацію і є причиною подальшого прогресування алопеції. Професійно виконана процедура дає можливість пацієнтові відчути себе щасливим та адаптованим у нашому непростому суспільстві з його підвищеними вимогами до зовнішності.

Читайте також