Теорія кольору для майстрів перманентного макіяжу: поради початківцям

Абетка колористики

Logo

Майстер татуажу має бути художником. Здавалося б, вбивати пігмент у шкіру не так складно, впорається будь-хто. Але звідки ж тоді величезна кількість синіх і кривих брів, чорних губ та інших жахів?

Майстер татуажу має бути художником. Здавалося б, вбивати пігмент у шкіру не так складно, впорається будь-хто. Але звідки ж тоді величезна кількість синіх і кривих брів, чорних губ та інших жахів?

Теорія кольору для майстрів перманентного макіяжу – в «Абетці майстра-початківця» .

Т – Теорія кольору

Не обов'язково мати художню освіту, дипломи не мають значення. Важливо мати достатньо знань та навичок. Щоб створювати щось гарне, потрібно мати почуття прекрасного, а з'являється воно, коли людина навчається у найкращих, отримує багато правильної інформації.

Крім розвиненого окоміру та гарного смаку, майстру потрібні знання в галузі колористики. Навіщо? Щоб розуміти, які кольори йдуть і не йдуть клієнту, як той чи інший пігмент поведеться в шкірі, як уникнути неприродних відтінків.

Необхідно розвивати уявлення про колір, майстер повинен передбачати результат, ніби дивлячись у магічну кулю. Але тільки заглядати доведеться не в кулю, а в бездонну криницю знань і досвіду.

Найчастіше доводиться працювати не чистим пігментом для татуажу , а готувати мікс. Готові колірні рішення виробників зазвичай не задовольняють усіх потреб. І щоб правильно змішати пігменти, потрібно мати чітке розуміння своїх дій, а не гадати, що ж із цього вийде.

Поєднання квітів

Ісаак Ньютон вважається першим, хто запропонував для зручності розташувати всі кольори спектра у вигляді кола, де холодні кольори на одній стороні, теплі кольори на протилежній, а темні кольори розташовуються навпроти світлих. Ця схема знайшла застосування серед художників, візажистів, дизайнерів та інших професій. Три будь-які кольори, розташовані поруч один з одним, поєднуються між собою. Будь-які два кольори на протилежних сторонах кольору поєднуються, але контрастують, такі комбінації використовують, щоб розставити акценти. Існують інші схеми поєднання кольорів.

Монохроматичні поєднання - це поєднання кольорів, що відрізняються насиченістю одного кольору. Значення найлегше уявити, як шкалу, від легкого значення до темного. Насиченість, або сила кольору, часто визначається кількістю пігменту і скільки присутня "темного" в кольорі. Монохроматичними поєднаннями кольорів легко працювати, вони роблять візуально заспокійливий та витончений результат. У татуажі монохроматичні поєднання використовуються для створення градієнтів, відблисків, візуального об'єму.

Так званий "безстатевий" колір є результатом змішування контрастних кольорів , розташованих на протилежних сторонах колірного кола. Використовуючи принцип змішування контрастних кольорів, можна нейтралізувати небажаний тон, наприклад, боротися проти прохолодних відтінків у шкірі. Обережно! При змішуванні протилежних кольорів можна отримати «бруд» замість бажаного чистого кольору.

Найбільш поширені колористичні помилки, такі, як червоні та сині брови, лілові губи, виправляються за допомогою отримання "безстатевого" кольору.

Для майстра важливо розуміти не тільки реакцію пігментів один на одного, а й поведінку отриманого кольору в шкірі . По суті, колір пігменту поєднується з кольором шкіри, і підсумковий результат залежить ще й від глибини, на яку вбивається пігмент.

Ще трохи теорії

Існує три основні кольори - червоний, жовтий та синій. Вони не можуть бути отримані шляхом змішування будь-яких кольорів. Наступний, другий порядок кольорів – це кольори, отримані шляхом змішування основних кольорів. Кольори третього порядку – це кольори, отримані шляхом змішування основних кольорів та кольорів другого порядку.

Кольори, отримані змішуванням чорного та білого кольорів, не розглядаються як справжні відтінки, але використовуються для висвітлення або затемнення основного кольору. Додавання чорного - колір набуває темного відтінку цього кольору. Додавання білого - колір ставатиме світлішим, тобто. набуває світлішого відтінку цього кольору. Але це працює лише для художників, які наносять свої фарби на папір, полотно чи іншу поверхню. У татуажі робиться інакше. Адже пігмент частково виходить із шкіри, відтінок згодом змінюється. Крайній ступінь світла чорного кольору - синій. І додавання будь-якої, навіть мінімальної кількості чорного пігменту для затемнення кольору неминуче "дасть блакитну" у шкірі. Наприклад, роблячи темно-коричневі брови, не додавайте чорний пігмент у мікс, щоб через деякий час не вийшов синій відтінок. Що стосується розведення кольору білим пігментом для освітлення, у майбутньому неминуче надасть жовтуватий відтінок.

Затемнити колір можна за допомогою темнішого відтінку того ж кольору. При змішуванні варто бути особливо обережними. Бажано не використовувати занадто багато відтінків, краще вибрати два і отримати проміжний між ними варіант.

Професіонал відрізняється тим, що може передбачати результат своєї роботи, передбачати усі можливі проблеми. До того ж, треба підібрати те, що піде клієнту. Для цього є зразкова схема з кольоротипами зовнішності та кольорами, які будуть добре виглядати.

Продовження статті тут

Читайте також