Татуювальні та перманентні пігменти: у чому різниця?

Робимо правильний вибір

Logo

Як показує практика, це питання дуже актуальне. Чимало новачків задають питання, а в чому ж, власне, різниця між пігментами для тату та ПМ? Спробуймо розібратися в цьому питанні

Вікторія Лисицька, методист навчального центру «Коглядейд», переможець чемпіонату «Перманентний стиль України», речник науково-практичних конференцій з перманентного макіяжу

Ринок на даний момент наповнений пігментами різних виробників, вибір їх величезний. Всі пігменти, незалежно від фірми-виробника, поділяються на два види: перманентні та пігменти для татуювання. Будь-який пігмент складається з барвника та основи ⎼ зв'язуючої речовини. Основа ⎼ це рідка частина пігменту, в ній можуть бути різні добавки, які покращують якість кінцевого продукту.

Склад пігментів

Основний компонент пігментів ⎼ дистильована вода. Також обов'язково присутні спирти, які виступають у ролі консерванту, оскільки без них вода є добрим середовищем для розмноження бактерій. У пігменти для перманентного макіяжу найчастіше додають, крім спирту та води, різні загусники, які пов'язують між собою частинки пігменту. За рахунок цього консистенція їх густіша, тягуча і масляниста. Саме завдяки густоті перманентні пігменти менше схильні до осідання і розшаровування, ніж татуювальні пігменти. Концентрація загусників у пігментах зазвичай не перевищує 5%.

У свою чергу пігменти для татуювань бувають, як правило, або на водно-спиртовій, або на спиртовій основі. Вони дуже рідкі та плинні. Фарбувальна речовина у всіх пігментах завжди порошкоподібна, має дрібну дисперсію. Як у перманентних пігментах, так і в пігментах для татуювання барвник може бути як органічного, так і неорганічного походження. Найчастіше виробники використовують мінеральні барвники, оскільки найбільш стабільні.

У чому основна відмінність органічних і неорганічних барвників?

Органічні . На жаль, це не означає, що вони натуральні, природні чи екологічні. Це лише те, що вони складаються з вуглеводнів і є продуктом хімічного синтезу. Переваги органічних пігментів перед неорганічними полягають у тому, що палітра кольорів органічного синтезу набагато різноманітніша, ніж неорганічних. Тобто виробнику набагато простіше отримати будь-який бажаний відтінок із цих барвників. Ще одна особливість органічних пігментів полягає в тому, що вони яскравіші і стійкіші, ніж неорганіка.

Неорганічні . Особливість їх у тому, що вони складні у видаленні та схильні до перетворення на інші форми, відповідно, в інші відтінки. Вони більше небажаних домішок, ніж у органічних, отже, ймовірність алергічних реакцій вище. Найсуттєвіша відмінність між двома видами пігментів полягає в концентрації барвника: у татуювальних пігментах ця концентрація набагато вища, ніж у перманентних. За рахунок цього ми можемо виділити низку основних відмінностей між двома видами пігментів у роботі.

Покриваність пігменту

Цей термін означає здатність фарби закривати поверхню, що обробляється. За рахунок вищої концентрації барвника татуювальні пігменти набагато покривніші в порівнянні з перманентними. Це може бути як позитивним, і негативним моментом під час роботи з ними. З одного боку, досвідчений професіонал може досягти яскравіших та декоративних ефектів за їх допомогою. Також при їх використанні легко зробити щільне профарбування. А з іншого – робота з ними складна і має багато нюансів, при цьому шанси зіпсувати людині обличчя набагато вищі, ніж при роботі з пігментами для перманентного макіяжу.

Довговічність

Тримаються тату-пігменти набагато довше, ніж перманентні, і будь-яка помилка з використанням цих пігментів, чи то форма, техніка чи неправильний підбір відтінку, буде «прикрашати» обличчя вашого клієнта багато років. Склад пігментів для перманентного макіяжу такий, що вони виводяться з дерми в середньому за півтора-два роки. Чим довше тримається пігмент у шкірі, тим більше він схильний до перецвітання в різні відтінки за рахунок того, що довше піддається руйнівним його факторам, таким як ультрафіолетове випромінювання та обмінні процеси в шкірі. Саме тому, наприклад, семирічні брови майже, напевно, будуть сірими, з відтінками синяви або зелені різної інтенсивності.

Колористика

Перманентні пігменти розроблені з урахуванням особливості роботи на обличчі, і співвідношення компонентів підібрано так, щоб у результаті отримати кольори, які максимально органічно виглядатимуть на обличчі. Пігменти для татуювання спочатку призначені для нанесення зображень на тіло. Тому зазвичай це яскраві відтінки, які на обличчі не виглядатимуть натурально. Звичайно, майстер, який дуже добре розуміється на колористиці, може міксувати різні кольори для отримання бажаних відтінків, але колористика татуювальних пігментів складна, для досягнення гарного результату від майстра потрібен великий досвід у цій галузі.

Для кожної зони – свій пігмент

Отже, будь-який пігмент чи фарба (навіть акварель, гуаш, фарба для волосся, тіні, помада) мають низку параметрів, які є показниками якості. Це покриваність, гіпоалергенність, стійкість, тобто час, який пігмент тримаються у шкірі, та стійкість до дії ультрафіолету. Будь-який пігмент руйнується під впливом УФ-променів. Тут важливим фактором є те, наскільки виробник збалансовано та правильно підібрав компоненти свого пігменту. Наприклад, що стосується тату-пігментів, то швидше виводяться зі шкіри жовтий та червоний кольори. Відповідно, тенденція до перецвітання згодом більш холодний сірий відтінок у них більше, ніж у перманентних. Оскільки вони тримаються в шкірі довше, неприємностей згодом буде більше. Це насамперед стосується зон брів та стрілок. В результаті складні багатокомпонентні мікси можуть деградувати у шкірі зі значними змінами у відтінках.

Отже, виходячи з вищесказаного, ми можемо підсумовувати, чого чекати від тих чи інших пігментів при використанні на різних зонах перманентного макіяжу.

Брови. При використанні перманентних пігментів ми отримуємо більш натуральні відтінки, але робота буде відрізнятися недовговічністю (зазвичай півтора-два роки). При використанні пігментів татуювання ризик укласти щільніше, ніж необхідно, дуже високий, також є висока ймовірність з часом отримати холодні відтінки на бровах. Брови, зроблені татуювальними пігментами, триматимуться довше.

Повіки. Відмінна особливість використання на повіках перманентних пігментах у тому, що вони безпечні та при правильному використанні стабільні у кольорі. Татуювальні пігменти легше укласти, вони довговічні, але є більша ймовірність догляду в синеву. При травматичній та глибокій роботі на очах татуювальні пігменти схильні до міграції та утворення патьоків.

Губи. Перманентні пігменти на губах дають натуральні та природні, але недовговічні відтінки. З їхньою допомогою не завжди можна зробити яскраві помадні прокраси, адже попит на такі роботи є. Особливо складно укласти їх щільно для новачків. Тату-пігменти легше укладаються в губи, але часто мають більш неприродні та синтетичні кольори. Зберігаються у шкірі губ довше, ніж перманентні. Також вважається, що після використання пігментів татуювання через деякий час губи починають сохнути і клієнт надалі вже не може обійтися без гігієнічної помади. Підбиваючи підсумки, можна сказати, що кожен майстер сам обирає найбільш оптимальні матеріали для роботи, але в першу чергу ми повинні турбуватися про своїх клієнтів, про безпеку нашої роботи на обличчі та про те, як це буде виглядати через кілька років.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2(6)/2017

Читайте також