Така різна трихопігментація: застосовувані техніки

Можливості перманентного макіяжу

Logo

Випадання волосся, тотальна алопеція брів і вій ... Поговоримо про напрям "трихопігментація", його можливості, а також техніки, які дозволять візуально скоригувати проблеми алопеції у клієнтів

Коли трихологія безсила у вирішенні проблем випадання волосся, клієнти часто залишаються зі своєю проблемою наодинці, вдаючись до різних хитрощів. Однак сьогодні існує спосіб візуальної корекції відсутності волосся за допомогою трихопігментації.

Алопеція – що це?

Випадання волосся, або алопеція, - серйозна естетична та психологічна проблема для людини будь-якої статі. Алопеція (від др.-гр. ἀλωπεκία через лат. alopecia – облисіння, плішивість) – патологічне випадання волосся, що призводить до їх порідіння або повного зникнення на певних ділянках голови або тулуба. До найпоширеніших видів алопеції відносяться андрогенетичні (androgenetic); дифузна або симптоматична (effluviums); осередкова, або гніздова (areata); рубцева (scarring). Поширеність проблеми як у чоловіків, так і у жінок змушує вчених усього світу шукати нові засоби її лікування.

Трихопігментація метод естетичної дермопігментації, який допомагає приховати відсутність волосся, намалювавши його на шкірі. Для багатьох клієнтів вона стала справжнім порятунком, альтернативою хірургічним операціям та постійному носінню перуків. Крім того, трихопігментацію часто застосовують як заключну процедуру після пересадки волосся, щоб зробити ефект більш переконливим. Методика Tricopigmentazione® була зареєстрована у 2008 році. Її автори – італійські фахівці з дермопігментації Тоні Белфато та Енніо Орсіні. Спільно з компанією Biotek, яка випустила спеціальну лінію обладнання та пігментів для трихопігментації, вони розробили цілу систему корекції алопеції за допомогою дермопігментації.

Особливості застосування методики

Методика трихопігментації народилася як спосіб корекції андрогенетичної алопеції , якій схильна більшість представників сильної статі в Італії. Для того щоб візуально згладити лобіє-тем'яну зону, що лисіє, з волосистою частиною, що залишилася, чоловіки часто вдаються до гоління всієї поверхні голови. Абсолютно поголених чоловіків можна зустріти в Італії повсюдно, у нашій країні такий метод менш поширений. Але навіть на гладко поголеній голові добре помітні зони, де волосся вже не росте. При андрогенетичній алопеції та тотальному облисенні можливе нанесення дрібних штрихів або крапок, створюючи ефект «голеної голови». Той самий метод використовують при корекції алопеції в області вусів, бороди, бакенбардів.

Нанесення точок вимагає особливої обережності від фахівця, оскільки шкіра голови тонша, ніж інших частинах тіла, і сильно натягнута. Глибоке введення пігменту може призвести до утворення неестетичних плям і погіршити проблему замість того, щоб вирішити її. У процесі навчання фахівців вчать наносити крапки з дуже легким і водночас рівномірним тиском руки, з певним ритмом рухів. Для полегшення виконання такої складної та відповідальної роботи в апараті триходермографі встановили спеціальну програму та пульсуючий режим роботи мотора. Також існує окрема програма для роботи на фронтальній зоні, де лінія волосся повинна бути особливо легкою і нанівець.

У кожної людини лінія росту волосся має неповторний малюнок. Для збереження цієї особливості фахівець у галузі трихопігментації просить клієнта показати юнацькі фотографії, де видно лінію початку росту волосся і віскі. Трихопігментація відрізняється від класичного перманентного макіяжу тим, що відразу після процедури ефект від виконаної роботи практично непомітний, він проявляється тільки через місяць. Не знаючи цієї особливості, фахівець не зможе досягти потрібного результату.

Робота з дифузною алопецією – інша сфера застосування трихопігментації. Дифузна алопеція визначається рівномірним порідінням волосся по всій голові. Часто даний вид алопеції стає наслідком сильних стресів, психологічного та фізичного перенапруги та широко поширений у людей, які займають відповідальні керівні посади. Трихопігментація дозволяє вирішити подібну проблему, зімітувавши густоту волосся. Для цього по всій поверхні голови наносяться досить довгі штрихи, що відповідають росту природного волосся, у віяловій методиці. Робота поділяється на кілька процедур. За одну процедуру зручно для клієнта можна обробити зону 10-20 кв. див. Повторна процедура на одній і тій же зоні може проводитися не раніше ніж за місяць. Пігмент підбирається залежно від кольору коріння волосся. Незважаючи на те, що робота з дифузною алопецією - досить тривалий і трудомісткий процес, результат виправдовує всі очікування.

Більш докладно необхідно зупинитися на корекції рубцевої алопеції , оскільки саме ця методика набула останнім часом особливої популярності. Враховуючи той факт, що пластична хірургія рік у рік стає дедалі доступнішою для жителів нашої країни, з'являється потреба в післяопераційній корекції рубцевої алопеції. Невеликі рубці, що залишаються після кругової підтяжки обличчя, корекції чола і т. д. легко можна замаскувати методом трихопігментації. Рубець закривається штрихами, що імітують природне волосся, а при необхідності доповнюється тілесним кольором, якщо поверхня рубця відрізняється від шкіри голови. Вже після першої процедури виявити область рубця абсолютно неможливо навіть з найближчої відстані.

Окремо слід зазначити техніку корекції рубців, що залишаються після операцій з пересадки волосся. Під час такої операції фолікули волосся беруть із потиличної зони голови та пересаджують у зони алопеції. На жаль, після цього залишається досить помітний неестетичний рубець. У результаті корекції методом трихопігментації рубець «зникає», як за помахом чарівної палички. Для цього поверхню рубця покривають пігментом тілесного кольору, а потім наносять акуратні точки, як у методиці створення голеної голови. Також в апараті існує спеціальна програма, яка регулює потужність та швидкість машинки на такій складній зоні, як рубець.

Треба сказати, що не будь-який майстер перманентного макіяжу може займатись трихопігментацією. Справа в тому, що процедура вимагає від спеціаліста знання особливої техніки, яка відрізняється від тієї, що використовують для звичайного ПМ. Помилкове припущення, що робота в області голови може проводитися тими ж засобами і методами, що і в області обличчя і тіла, може призвести до ускладнень у вигляді утворення неестетичних плям синього кольору, що розпливлися, корекція яких вимагатиме тривалого часу із застосуванням лазерної депігментації. Дипломованих фахівців-трихопігментологів у світі лише близько ста.

Обладнання та матеріали

Машинка для трихопігментації називається триходермографом. У ній використовують спеціально розроблені для даної процедури голки та пігменти (тату-пігменти та пігменти для ПМ не підходять), які, до речі, може придбати лише сертифікований спеціаліст. На відміну від звичайних голок діаметр яких становить від 0,15 до 0,35 мм, голки для трихопігментації - строго 0,22 мм. Від діаметра голки залежить товщина нанесеної лінії чи діаметр точки. А від заточування голки та висоти її робочої частини (у трихопігментації використовують голки з ромбоподібним заточенням та укороченою робочою частиною) – глибина проникнення в шкіру.

Пігменти, які використовуються у процедурі трихопігментації, містять набагато менше водної основи і більше ізопропілового спирту, ніж пігменти для ПМ, що також зменшує можливість розтікання пігменту в шкірі. А їхня кольорова гама розроблена таким чином, що виключає почервоніння пігменту з часом і відповідає природному кольору коріння волосся.

Застосовувані техніки

Точкова техніка дозволяє намалювати на шкірі мікроскопічні точки, які, як уже говорилося, створюють видимість злегка відрослого волосся або щетини. Ця техніка відрізняється особливою легкістю натискання при введенні пігменту та хаотичним розташуванням крапок (крапки, збудовані в чіткому порядку, виглядають дуже штучно і впадають у вічі). Точкову техніку зазвичай застосовують під час роботи з клієнтами-чоловіками. При прогресуючому облисінь необхідно «ставити додаткові точки» у міру оголення шкіри.

Лінійна техніка застосовується для створення ефекту наявності волосся при дифузній, осередковій та рубцевій алопеції. Лінії повинні бути дуже тонкими та рівномірно фарбованими. Для цього використовують голки-одиниці, створені спеціально для роботи із тонкою шкірою голови.

Техніка розтушовки потрібна для зафарбовування рубців під колір навколишньої шкіри (рубцева тканина відрізняється за кольором здорової шкіри голови). Найчастіше штрихові рухи виконуються перехресно.

Крім того, ще однією проблемою, безпосередньо пов'язаною з алопецією, є тотальна алопеція брів та вій. При виникненні такої проблеми у жінок вирішити її можна за допомогою перманентного класичного макіяжу, одночасно підкоригувавши колір і форму залежно від індивідуального іміджу. А ось у чоловіків подібний варіант виглядатиме неприродно, надто декоративно. Для створення ефекту натуральних чоловічих брів існує інша спеціально розроблена техніка.

Чоловічі брови ширші за жіночі, мають більш незграбні, жорсткі лінії, волоски ростуть в різні боки і часто перехрещуються в середині. При імітації чоловічих брів використовують кілька видів голок: 3 soft liner – тонку потрійну голку для контурних робіт та 1 romb – голку-одиницю з ромбоподібним заточенням, а також кілька кольорів пігментів – в одній гамі, але один світліший, інший темніший. Техніка передбачає нанесення базового фону з ширших і світліших штрихів і потім детальне опрацювання волосків темним пігментом тонкою голкою.

Таким чином, трихопігментація дозволяє візуально скоригувати проблеми алопеції у клієнтів, проте на сьогоднішній день мало хто з фахівців естетичної медицини, хірургії та косметології знає про такий напрямок та його можливості.

Читайте також