Склад перманентних пігментів: основні вимоги

Для якісної та безпечної роботи майстрів перманентного макіяжу

Logo

Все про пігменти, їх характеристики, особливості, безпеку та передбачуваність. Знаючи в деталях про те, з чим працюємо, ми не тільки станемо професійнішими, а й зможемо розширити кругозір своїх клієнтів.

Пігмент – це міцна речовина, кольорова або чорно-біла. Воно має стійкі фізичні характеристики і не розчиняється у середовищах, що його оточують. Розмір частинок (молекул) пігменту – в межах 4–6 мікрон, це забезпечує максимально рівний колір перманентного макіяжу, стабільну фіксацію пігменту в шкірі та не дозволяє пігменту мігрувати до довколишніх тканин. Якість та інтенсивність покриття, яке забезпечує пігмент, безпосередньо залежить від якості вихідного, базового матеріалу. Тобто чим чистіший і якісніший сухий пігмент, тим якісніша готова фарба. Структура сухої частини має бути однорідною, без грудочок при висиханні. Неоднорідність порошку може спричинити труднощі у роботі фахівця.

Усі пігменти (суха речовина) ділять на органічні та неорганічні. Залежно від застосовуваного розчинника та сполучної речовини, всі фарби можна розділити на водно-спиртові, спиртові та гліцеринові. Ще один принцип поділу – на кремові та рідкі барвники.

Сорбітолові барвники на водно-спиртовій основі відносно рідкі та підходять не для всіх типів татуажних машинок. Їх можна легко та рівномірно вносити в шкіру, вони досить однорідно розподіляються у зоні мікропігментування. При роботі з бровами в деяких випадках, залежно від типу шкіри, вони можуть давати трохи розпливчасту лінію.

Гліцеринові пігменти для татуажу на водно-спиртовій основі часто називають кремовими, оскільки вони мають густішу консистенцію. У них більш висока концентрація пігменту та щільність, що дає можливість швидше вносити барвник.

Професіонали не рекомендують змішувати барвники від різних виробників, тому що в цьому випадку неможливо передбачити кінцеву хімічну реакцію. А внаслідок цього практично не піддається прогнозуванню та кінцевий колір татуажу. Завжди є ймовірність того, що він може або мігрувати в незрозумілі відтінки, яких ви не очікуєте, або просто зникнути клієнта через тиждень після процедури.

Які ж барвники краще використовувати для процедури татуажу? Однозначної відповіді це питання немає. Більш рідкі барвники вимагають певної техніки роботи, вони дешевші, їхній вибір більший, але вони підходять не для всіх типів апаратів. Кремові барвники можна легко використовувати, працюючи на будь-якому апараті, вони дуже добре змішуються між собою і, таким чином, дають можливість отримання багатьох колірних варіантів. Такі пігменти можна завжди розвести відповідним типом розчинником, у них більш висока концентрація кольору.

Випробуйте різні системи барвників і вирішіть самі, яка вам більше подобається і з якою ви більше хотіли б працювати. Не останню роль тут грає ціна. Вартість гарного барвника з висококонцентрованим пігментом для татуажу, гарною покриваністю, що пройшов дерматологічне тестування та сертифікацію, завжди відповідатиме його якості.

Читайте також