Реалістичні волоски: секрети техніки ПМ брів від Анни Заболотної

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Популярна волоскова техніка – одна з найскладніших у ПМ. Дотримуйтесь кількох практичних порад – і ви оволодієте технічними навичками, необхідними для освоєння реалістичної техніки «Колосок»

Анна Заболотна , керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (20) у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Популярна волоскова техніка – одна з найскладніших у ПМ. Для роботи з нею необхідно мати високу кваліфікацію, знати різні методи та прийоми корекції та озброїтися знаннями колористики. Дотримуйтесь кількох практичних порад – і ви оволодієте технічними навичками, необхідними для освоєння реалістичної техніки «Колосок»

Продовження. Початок тут

Основи колористики

Щоб колір вашого міксу не став для вас сюрпризом, важливо пам'ятати, як різні кольори впливають один на одного: які є взаємними підсилювачами яскравості, а які взаємними нейтралізаторами.

Яскраві пігменти виглядають більш виразно у поєднанні з темними. При використанні контрасту для створення глибини або об'єму пам'ятайте, що він буде більшим на передньому плані і майже непомітним на задньому.

Для створення об'ємних брів вам знадобляться тілесні пігменти. Робота з ними дуже непроста і вимагає найсуворішого дотримання пропорцій та контролю за нанесенням.

Не варто зловживати створенням відблисків за допомогою світлих пігментів. Неправильне розташування відблиску може не тільки звести нанівець всю роботу зі створення об'єму, але й надати всій брові штучного, намальованого вигляду.

За наявності старого неякісного ПМ, що потребує усунення, використовуються пігменти відтінків, що камуфлюють. Однак старий перманентний макіяж може стати тлом для нової роботи. А розтушовка з промальовуванням в одній тональності надасть роботі ніжності. І тут контраст не знадобиться. Замість нього нам доведеться створити ефект серпанку. Така техніка підходить клієнтам із дуже тонкими волосками.

До та після процедури. Фото надані автором

При створенні об'ємних брів важливо знати і те, як різні типи освітлення впливають на сприйняття об'єктів. Наприклад, обличчя, що у тіні, висвітлюється розсіяним світлом, котрій характерні слабкий контраст, розмиті переходи від світла до тіні і нечіткі межі тіні від самого об'єкта. Якщо ж об'єкт перебуває під прямими променями світла, ми, навпаки, відзначимо сильний контраст і виразний перехід від світла до тіні.

При розсіяному світлі фактура волосся видно по всій голові. При прямому світлі фактура волосся добре виражена, але видно лише на невеликій ділянці.

Малюємо ескіз

Перш ніж розпочати вводити пігмент, корисно намалювати ескіз своєї роботи на обличчі клієнта за допомогою спеціальних олівців. Олівці Biotek для створення ескізу перманентного макіяжу випускаються з 2012 року. До складу олівців введено пігмент, що повністю відповідає пігменту для перманентного макіяжу, що знаходиться у флаконі. Таким чином майстер може показати клієнту результат ще до початку процедури ПМ.

Зазвичай створення ескізу починається з визначення пропорцій брови, її висоти та ширини, а також напрямки волосків, характерних для даного клієнта. Після цього волосками заповнюється вся форма брови.

Потім форма наповнюється світлотінню, тобто набуває рис тривимірного об'єкта. Тут важливо відзначити та опрацювати саме ті деталі, які є найважливішими для даного клієнта.

Завершують ескіз після виділення ефектними лініями значних місць передньому плані. Неістотні деталі при цьому намагаються зовсім не чіпати.

Незважаючи на свою популярність, волоскова техніка залишається однією з найскладніших у ПМ. Для її освоєння потрібні певні навички, що свідчать про найвищу кваліфікацію майстра. Насамперед такий фахівець повинен вміти малювати, тобто повністю контролювати свою робочу руку та машинку. Причому машинку він повинен відчувати майже як власну руку, визначаючи необхідність посилення чи ослаблення тиску без зорового контролю. Такий майстер чітко бачить, де мають бути тіні та відблиски, щоб предмет малювання виглядав тривимірним. Крім того, спеціаліст з ПМ повинен з першого погляду виділяти головні деталі та вміти правильно розбивати роботу на етапи. І, нарешті, ніякі навички не здатні перетворити намальований двовимірний об'єкт на природно тривимірний, якщо майстер не має таланту «вдихнути життя» у свою роботу.

Створення ескізу

Справа техніки

Хороша новина полягає в тому, що цьому можна навчитися. Ось кілька практичних порад, дотримуючись яких можна опанувати технічні навички, необхідні для освоєння техніки «Колосок».

Почніть із щоденного малювання на папері горизонтальних та вертикальних ліній на однаковій відстані один від одного. Практикуйте як рухи до себе, так і рухи від себе. Навчіться робити швидкі та повільні («легкі» та «важкі») лінії із заплющеними очима. Від прямих ліній переходьте до паралельних кривих, кіл, еліпсів і т.д. Освойте малювання похилих ліній ліворуч і навпаки, а також створення дзеркальних ліній. Доведіть до досконалості малювання кіл, а потім і малювання однакових кіл.

Виконуючи ці вказівки, спробуйте робити це в різних темпах.

Графічні вправи

Досягнувши впевнених результатів на папері, переходьте на латекс. Робота з машинкою дозволить вам вивчити можливості різних голок. Тренуючись на латексі, не обмежуйте свої дії лише переліченими вище. Вигадуйте та здійснюйте власні вправи. Вчіться знаходити та загострювати увагу на найважливіших деталях.

Досвідчені педагоги радять учням доповнювати щоденні практичні тренування уявними. Виявляється, уявні дії, що здійснюються в голові, сприяють процесам закріплення практичних навичок у відповідних відділах головного мозку, що суттєво прискорює набуття необхідного рівня майстерності.

Насамкінець хочу дати корисну пораду початківцям з ПМ: усі ми знаємо, що великих майстрів відрізняє власний «почерк», за який їх, як правило, і цінують. Але якщо ви хочете знайти свій власний стиль, домогтися творчої самостійності та оригінальності - постарайтеся відкласти ці пошуки, принаймні, до того моменту, коли досконало оволодієте класичними прийомами та технікою ПМ.

Якщо ви з часом зрозумієте, що ПМ - це ваше справжнє покликання, у вас неминуче з'явиться власний оригінальний стиль. Адже справжній майстер завжди слідує за власною уявою!

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(9)/2018

Читайте також