Популярні техніки перманентного макіяжу: стрілка з розтушовкою

Можливості перманентного макіяжу

Logo

Стрілка з розтушовкою ⎼ відмінний вибір, якщо хочеться відійти від класики та інтенсивності ліній на віках

Вікторія Лисицька, методист навчального центру «Коглядейд», переможець чемпіонату «Перманентний стиль України», речник науково-практичної конференції з перманентного макіяжу «Живописна краса»

Стрілка з розтушовкою ⎼ відмінний вибір, якщо хочеться відійти від класики та інтенсивності ліній на віках. До того ж, дана техніка чудово підійде, якщо клієнтка не хоче обзаводитися стрілками надовго або мріє, щоб вони були «не такими, як у всіх».

М'яка розтушовка користується заслуженою популярністю серед клієнтів та майстрів. Клієнти цінують роботу, виконану в цій техніці, насамперед за елегантність та ненав'язливість. Важливим фактором є термін служби даної роботи, тому що розтушовка тримається на повіках менше, ніж класична стрілка, виконана в техніці щільного фарбування. Завдяки цьому з віковими змінами в області верхньої повіки стрілка не деформуватиметься, опускатиметься і переламуватиметься в області складок на столітті.

Також розтушовка на повіках може прийти на допомогу в тих випадках, коли клієнт наполягає на досить товстих стрілках або хоче, щоб майстер вийшов за складку на нерухомому столітті.

Майстри ж люблять цю техніку через те, що вона надає більше можливостей у побудові ескізу, оскільки правила відмальовування класичної стрілки не допускають виведення хвостика за складку.

А також за малу травматичність роботи, завдяки якій загоєння часто проходить легше, ніж у класиці.

Суть техніки

Для майстра, який освоює цю техніку, в першу чергу важливо навчитися виконувати рівномірне розтушовування, без плям і прогалин, так як розтушовки на повіках часто гояться практично зі стовідсотковою безпекою кольору.

Суть техніки полягає в тому, щоб добре пофарбувати міжвіковий простір і створити в області стрілки м'який градієнт (рис. 1).

1 – максимально насичений колір; 2 – середня насиченість; 3 – максимальна прозорість

Основна умова при виконанні роботи із захопленням області на нерухомому столітті ⎼ щоб розтушовка була легкою, рівномірною та повітряною, щоб це виглядало ненав'язливо та гарантувало клієнту, що в майбутньому, через час, пігмент на нерухомому столітті зникне (на відміну від класичної стрілки, яка може триматися роками).

Особливої підготовки з боку клієнта перед процедурою перманентного макіяжу повік не потрібно. Виняток становлять випадки, коли клієнт носить нарощені вії: їх необхідно зняти щонайменше за три дні до процедури.

Виконувати стрілку з розтушовкою можна двома способами:

1. Пігмент у сфері міжресничного простору укладається так само, як і при виконанні класичної стрілки, тобто досить щільно і насичено. При переході на зону розтушовки цей пігмент розбавляється, що знижує концентрацію барвника і створює легку тінь.

2. Нерозбавленим пігментом виконується і міжресничний простір, і розтушовування. Ефект градієнта створюється винятково правильною технікою нанесення. Цей спосіб підійде досвідченим майстрам, які добре володіють створенням м'якої та повітряної тіні.

Розтушовка може бути як одноколірною, так і з використанням різних кольорів. Наприклад, дуже добре виглядає комбінація чорної міжреснички та коричневої розтушовки.

Хід роботи

Етап 1. Малюємо ескіз майбутньої стрілки, дотримуючись симетрії на очах. Імітуємо в ескізі м'яку тінь, щоб клієнт міг зрозуміти, як виглядатиме робота у результаті.

Етап 2. Фіксуємо ескіз. Найлегше це зробити білою гелевою ручкою: вона надійно тримає ескіз, він не пливе під анестезією. Наносимо первинну анестезію і витримуємо її під оклюзією (плівкою) 510 хвилин.

1. Починаємо роботу із фіксації нижньої лінії «хвоста». Це найважливіша частина стрілки, тому фіксувати її потрібно поспішаючи, щоб не втратити ескіз.

2. Легкими рухами розтушовки фіксуємо область тіні.

3. Здійснюємо перший прохід міжрічковим простором.

4. Наносимо вторинну анестезію. Робимо це акуратно, щоб уникнути попадання в око. Відразу після нанесення засобу клієнт може відчувати пощипування на віці, але це нормальна реакція шкіри. Якщо ж клієнт скаржиться на печіння в оці, значить анестезія потрапила під повіку, і в цьому випадку око необхідно відразу ж промити. Повторюємо ті ж самі маніпуляції на другому оці.

Важливо правильно фіксувати повіку, щоб клієнт не моргав і на столітті не було складочок.

Етап 3. Після вторинної анестезії судини звузилися і ескіз видно краще. Створюємо градієнт у ділянці тіні ⎼ від темного у міжреснички до максимально прозорого до нерухомого віку. Рухи мають бути рівномірними, з однаковою глибиною проникнення голки. Працювати потрібно самим кінчиком голки, трохи дряпаючи шкіру. Довжина штриха ⎼ 0,5⎼0,8 мм. Повторюємо на другому оці. Основні рухи ⎼ горизонтальні лінії. Розтушовку можна виконувати і діагональними рухами знизу нагору.

Етапи роботи. Фото надані автором

Рекомендації щодо догляду

На 2-3-й день після процедури повіки можуть припухати. Ступінь реакції залежить від індивідуальних особливостей шкіри та ступеня травматизації. Зняти набряк можна, приклавши до віків сухий лід (тобто загорнутий у плівку, щоб уникнути розмокання області роботи). Мастити стрілки чимось немає необхідності. Також не рекомендується фарбувати вії тушшю півтора-два тижні, це стосується і нарощування вій.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent

Читайте також