Органічні чи неорганічні: які перманентні пігменти вибрати?

Хімія та натуральність: протистояння чи тандем?

Logo

Таке явище як органічні пігменти цікавить багатьох майстрів перманенту. Пропонуємо розібратися з тим, що вони є і наскільки вони натуральні і безпечні.

Світлана Качалова, засновник та керівник навчального центру «Ідеальний контур» (ексклюзивний дистриб'ютор компанії Nouveau Contour (Нідерланди) в Україні), міжнародний сертифікований тренер Nouveau Contour, учасник міжнародних конференцій та виставок, дипломований спеціаліст у сфері маркетингу та економіки управління бізнес-процесом

Розширюючи свій кругозір, удосконалюючись і постійно цікавлячись новинами сфери, багато майстрів ПМ, напевно, вже цікавляться такою новинкою, як органічні пігменти. У даному матеріалі ми розберемося з тим, що вони є і наскільки вони натуральні і безпечні.

Ні для кого не є секретом, що в перманентному макіяжі використовують барвники, які вводяться в наш організм. Робота з тілом, зокрема татуаж, проводилася з давніх-давен, прикрашати своє тіло було допустимою нормою. Відповідно використання пігментів для проведення процедури почалося із зародження цивілізації, і очевидно, що питання: «А чи не зашкодять склади, якими робиться такий макіяж, а раптом вони токсичні?». - Виникав неодноразово.

Світовий ринок пігментів для перманентного макіяжу та татуажу різноманітний та широкий. Як і живий організм він постійно змінює свою формулу, структуру, правила гри. Залишаючи за собою лише основу ⎼ призначення та зону впливу.

Щодо молодої сфери роботи з особою, де прогресивні технології та розробка високоякісних пігментів для перманентного макіяжу використовуються лише останні двадцять років, мають недовгу, але успішну історію. Наукові лабораторії провідних компаній, що виробляють обладнання та матеріали для татуювання, працюють над створенням таких пігментів, які були б абсолютно сумісні з тканинами людського тіла та хімічно інертні щодо обмінних процесів у них.

У своїй роботі майстри використовують барвники, що мають досить вузьку спеціалізацію, ⎼ окремі палітри пігментів для брів, очей, губ і коригуючі пігменти. Для будь-якої області не використовувалися пігменти, вони поділяються на органічні та неорганічні.

Неорганіка: кінець епохи?

Здавалося б, слово «неорганіка» логічніше використовувати в контексті барвників з неприродною основою, але з точністю навпаки. Неорганічні пігменти – це барвники, основою яких є елементи природного походження: вода, метали (наприклад, оксиди заліза і титану), мінерали і солі.

До складу ж органічних пігментів входять барвники з карбоновими складовими, гідрокарбонові, бензоли, етаноли мікроелементи виробництва хімічної промисловості. Інакше кажучи, органіка – це натуральні барвники, а виведені штучним способом, чи продукти хімічного синтезу.

Кожен елемент, чи то він органічного чи неорганічного походження, має свою структуру, властивості та характеристики. Безумовно, вони дублюються як в органічному, так і не органічному варіанті. Наприклад, Carbonblack – технічний вуглець (органічна сполука) та сажа – аморфний вуглець (неорганічна сполука).

Тобто можна купити чорні пігменти для повік, але з абсолютно різними хімічними властивостями та характеристиками. В їх основі будуть різні барвники та мікроелементи різного походження. Майстер повинен володіти всією інформацією, щоб розуміти, що вийде на виході, яка міграція кольору і скільки необхідно проходів, як поведеться пігмент при тій чи іншій техніці, як лягає і чи приємний у роботі.

На жаль, у складі неорганічних пігментів є метали, що містять нікель, який небезпечний та алергенний для людини. Адже в основі рекомендацій до використання пігментів завжди у пріоритеті продукти, які не завдають шкоди людському організму. Тобто, максимально безпечні. У зв'язку з цим і було встановлено законодавчі європейські норми, завдяки яким стало неможливим виробництво неорганічних пігментів, до складу яких входять метали із вмістом нікелю (навіть у допустимих нормах).

Це веде в майбутньому до заборони продажу на європейському ринку неорганічних пігментів, що послужило поштовхом для всіх виробників, які бажають продавати в Європі свій продукт, підготуватися до заміни органічної органічної ⎼ у форматі пігменти для губ, пігменти для брів, пігменти для повік.

Органіка: неперевірена новинка?

Тепер ми маємо ще одну лінійку – органічну, яка згодом, можливо, замінить неорганіку. Це нові пігменти, які лише завойовують ринок.

Для багатьох майстрів заміна улюблених пігментів європейських брендів новою та маловивченою лінійкою часом досить неприємна. Справді, навіщо замінювати пігментну лінійку, яка успішно використовується майстрами?

Так що ж таке органіка і які властивості мають органічні пігменти, які основи необхідно знати майстру, щоб кваліфіковано працювати і не втрачати клієнтів, а використовувати новинку і як необхідність, і як чудову можливість для реалізації своїх сміливих планів творчої професії майстра перманентного макіяжу?

Органічні пігменти

Неорганічні пігменти

Яскраві відтінки кольорів

Натуральні відтінки

Після загоєння завжди холодніший відтінок

Теплі відтінки після загоєння

Можлива міграція кольору

Мінімальна міграція кольору

Волосковий метод – до двох проходів

Тонкі та ювелірні волоски, тонкість ліній

Колір може піти у сірий відтінок (брови).

За наявності червоного оксиду заліза колір може піти у червоний відтінок

Відсутність металів

У складі є метали

Є ймовірність алергічних реакцій

Невелика ймовірність алергічних реакцій

Органічна пігментна лінійка ⎼ яскравіша, стійка до зміни кольору. Якщо говорити про пігменти для губ, то, як на мене, вона ідеальна для українського споживача. Так як лінійка холодніша, вона добре лягає і носиться українками. Наші дівчата переважно змішаних типажів, мало яскраво вираженого холодного фототипу шкіри. Можна не побоюватися, що холодні органічні пігменти з малиново-фіолетовим підтоном виглядатимуть неприродно, надаючи віку та створюючи ефект вечірнього макіяжу.

Пігменти для брів - хороші, але необхідно враховувати міграцію кольору та холодний підтон. Улюблене питання майстрів під час підбору коричневих пігментів: «Порадьте гарний коричневий. Ну, такий глибокий, шоколадний». Як правило, мають на увазі теплий тон коричневого кольору. Щоб досягти такого ефекту, необхідно утеплювати той колір, який є в наявності. Це обов'язкова умова роботи утеплювати холодні відтінки. Навіть маючи органічний теплий колір на палітрі, все одно необхідно візуально представляти його холодніше на один або кілька тонів після загоєння. Працюючи з органічним пігментом у волосковій техніці брів, необхідно враховувати міграцію кольору, робити до двох проходів і при необхідності утеплювати пігмент, щоб уникнути неприродного сірого відтінку.

Висновки

Звичайно, багато хто не знає, що знаходиться в баночці, називаючи той чи інший хімічний елемент комерційною таємницею виробника. Я лише закликаю покупців бути обережнішими, цікавитися складом і тим, якого роду органічний барвник використовується. Це досить важливий факт, оскільки є органічні пігменти, хімічний состов яких неприпустимий до продажів у європейських країнах і вважається токсичним. Пам'ятаємо, органічні пігменти - це хімічні елементи, що виробляються в лабораторіях на 100%.

І все ж таки, враховуючи особистий досвід роботи з європейськими брендами, можу стверджувати, що перед випуском нового продукту у вільний продаж завод проводить його тестування протягом двох років. Я сумніваюся, що таку турботу про споживача мають всі азіатські пігментні лінійки, вартість яких, безумовно, компенсує факт безпеки і робота технологів-професіоналів.

З іншого боку, європейський виробник обіцяє залишити неорганічні пігменти для продажу на різних ринках (адже є не тільки Європа, а й азіатські країни, ринок США, і там пануватиме той продукт, який вони мають право продавати). Хоча від себе можу додати, що лояльність європейців поки не знає кордонів, вони це називають нововведенням, і їхня думка поки що носить рекомендаційний характер для покупців та виробників.

Як би там не було, є багато позитивних моментів: ці нововведення подарували нам новий тип пігментів – органічних, з унікальними властивостями, які майстер повинен використовувати в роботі. Європа, у свою чергу, активізувала галузь розробників, хіміків-технологів, виробництва, усіх сфер маркетингу та кінцевого споживача – нас з вами.

Читайте також