Мистецтво трихопігментації: про унікальну методику Аді Шендела

Як майстру ПМ успішно розширити спектр своїх послуг

Logo

У статті хочемо ознайомити майстрів ПМ з унікальною методикою, яку розробив Аді Шендел, тату-майстер, стиліст-перукар, власник найбільшої компанії з навчання трихопігментації

Наталія Дацюк , майстер ПМ, професійний візажист, експерт національного рівня ПМ, тренер-спікер міжнародних конференцій, автор власних технік ПМ, засновник School&Studio Permanent (Луцьк), офіційний дистриб'ютор компанії A&I Schendel в Україні

Трихопігментація - це мистецтво імітації росту волосся з використанням мікропігментаційних технологій. З її допомогою можна компенсувати видимість недостатнього волосся на голові і приховати облисіння. У цій статті я хочу ознайомити майстрів ПМ з унікальною методикою, яку розробив Аді Шендел, тату-майстер, стиліст-перукар, власник найбільшої компанії з навчання трихопігментації

На сьогоднішній день статистика така, що від облисіння (повного чи часткового) страждають 50–60% чоловіків та 35–45% жінок. Багато хто шукає вирішення цієї проблеми та стикається з різноманітними пропозиціями. Масажі, ін'єкції, різні стимулятори росту волосся дають недовгий та маловидимий результат. Альтернативою є пересадка волосся. Але проблема полягає в тому, що цей метод болісний, дорогий і потребує багато часу для відновлення. Успіх операцій з пересадки волосся та інших медичних процедур низький, до того ж часто потребує додаткових процедур, а клієнти продовжують турбуватися про волосся.

Реальний ефект

На відміну від такого кардинального рішення, як операція з пересадки волосся, трихопігментування дозволяє швидко і безболісно отримати приголомшливий результат, дуже близький до реальності шляхом імітації виду волосяного фолікула на шкірі голови. До безумовних переваг трихопігментації можна віднести створення видимості більш щільного та густого волосся, природної фронтальної лінії росту волосся та бічних профілів (скронях), маскування симптомів облисіння, камуфляж рубців після пересадки волосся, а також опіків та шрамів внаслідок нещасних випадків.

До та після процедури трихопігментації

Як і будь-яка інша процедура ПМ, трихопігментація має деякі протипоказання. Це цукровий діабет, вагітність, герпес у стадії загострення, локальний дерматит, рубці у стадії стабілізації, хіміо-, радіо- та лазерна терапія, келоїдні рубці, післяопераційний та хворобливий стан.

При грамотному використанні цієї техніки навіть на клієнтах, що облисів повністю, результат виглядає максимально природним. Маленькі точки, що імітують натуральні короткі волоски, дозволяють насолоджуватися цим ефектом від 1 до 3 років.

Трихопігментація у дії

Методика швидка та безболісна, не залишає побічних ефектів, таких як рубці, шрами, не провокує випадання волосся. Процес поділено кілька етапів. Під час першого відвідування (сеанс триває 2–4 години) майстер виконає основну частину роботи. Після цього доведеться провести ще 2-3 сеанси (тривалістю 1-2 години) з інтервалом на тиждень для опрацювання деталей та корекції результату. Таким чином, фінальний результат можна отримати за 3–4 тижні.

Візуально вже через тиждень шкіра виглядає загоєною, проте процес приживання пігменту в організмі триває, і повне загоєння настає через 30 днів. У цей період необхідно дотримуватись низки умов: зокрема, не відвідувати басейн, лазні, солярії, користуватися сонцезахисними кремами, що містять понад 30 одиниць SPF.

Як виглядає трихопігментація після загоєння? У здорової людини фолікули розташовуються у частоті від 90 до 170 мкм у діаметрі. Хоча є невелика різниця між точкою нанесення трихопігментування та своїм фолікулом волосся. Вона незначна, і клієнти відзначають, що навіть з дуже близької відстані їхні друзі та родичі не можуть сказати, де справжнє волосся, а де пігментоване.

Важливо! Для ПМ волосистої частини голови не можна використовувати звичайні перманентні тату-пігменти. Вони розраховані на відносно суху шкіру, тоді як на шкірі голови дуже багато сальних та потових залоз. Звичайні пігменти на шкірі швидко змінять колір, а контури почнуть розпливатися. A&ISchendel – бренд, який успішно зарекомендував себе на українському ринку пігментів ПМ. Для роботи зі шкірою голови він розробив спеціальну лінійку пігментів Scalp. Це пігменти з підвищеним вмістом спирту та нижчим вмістом гліцерину, що ідеально підходить для жирної шкіри голови.

Підготовка до процедури

Перед процедурою необхідно провести консультацію, де клієнт повинен розповісти історію втрати волосся, чи проходив лікування, який діагноз ставлять лікарі-трихологи. Проводити трихопігментацію можна лише в тому випадку, якщо шкіра голови не запалена, на ній немає висипів, осередків подразнення та сонячних опіків. За день до процедури не рекомендується курити, пити каву чи алкоголь, приймати препарати, що розріджують кров. На шкірі голови трохи нервових закінчень, тому зазвичай трихопігментація не потребує анестезії.

Далі вибирається колір пігменту. Палітра A&ISchendel містить 6 базових кольорів, і хоч би яким був природний колір волосся клієнта, ви знайдете відповідний відтінок. Зазвичай на початковому етапі проводять і алергопроби, хоча алергія на пігмент - явище дуже рідкісне.

Основний етап підготовки – розробка ескізу. Разом з клієнтом визначаємо, де буде розташована майбутня лінія росту волосся. Обов'язково потрібно враховувати форму обличчя клієнта, щоб урівноважити її формою росту волосся. З промальовуванням контуру допоможуть швидко впоратися спеціальні лінійки від A&ISchendel.

Хоча ця процедура підходить для більшості апаратів ПМ, необхідно пам'ятати, що для нанесення пігменту в шкіру голови необхідний апарат з максимально точним ходом голки без бічної вібрації. Голка (я раджу 1-RL, діаметр 0,25) повинна точно та атравматично вносити пігмент у шкіру голови.

Для максимально природного ефекту застосовується спеціально розроблена система введення пігменту, в якій детально розглядається та продумується процес реплікації та росту волосся, враховується розмір голки, глибина та градус проникнення, малюнок, натяг шкіри, відстань між проколами, розподіл пігменту та багато іншого, після чого моделюється реальний малюнок волосяних фолікулів. Головне правило автора техніки: "Тільки один прокол в одному місці".

Постпроцедурний догляд

Відразу після процедури шкіра голови виглядатиме почервонілою, можливий невеликий дискомфорт. Для первинного загоєння потрібно 3-7 днів. У ці дні проявиться колір, результат здаватиметься темнішим і яскравішим. Не варто турбуватися – це не помилка майстра, а природний ефект. Через 3-7 днів починається процес незначного відлущування шкіри, і внесений пігмент світлішає.

Питання клієнтів

Наші клієнти найчастіше приходять, вже випробувавши різні варіанти боротьби з облисінням. Невдалий результат викликає занепокоєння, знижує рівень довіри та ще більше занижує самооцінку. Не дивно, що висловлюють скептицизм, коли потрапляють на консультацію до майстра ПМ. З цього приводу можна сказати, що техніка трихопігментації не є незворотною, але допоможе клієнту подолати свої комплекси та проблеми втрати волосся.

Інтенсивність кольору пігменту після процедури – одне з найпоширеніших питань, що хвилюють клієнтів. З часом волосся може посивіти і чи потрібно тоді видаляти пігмент з голови? Як правило, потреби в цьому немає. Ефект правильно пігментованих точок чудово поєднується з природним виглядом та кольором волосся. Деякі клієнти, які тривалий час страждають від відсутності волосся, прагнуть відразу зробити колір темнішим, щоб отримати, як їм здається, надійний результат. Насправді результат видно і у світлих тонах, і жорсткіша опрацювання на певних ділянках може зашкодити, а не вирішити проблему.

На мій погляд, трихопігментація – один із найпередовіших методів, доступних у сучасному світі. Це високорозвинена форма косметичної пігментації, результат якої впливає життя клієнта, оскільки зміна зовнішнього вигляду веде до змін світогляду, позбавлення хронічних комплексів. Поєднуючи всі тонкощі роботи, промальовування ескізу, бачення загального образу клієнта, враховуючи всі психологічні моменти, кожен майстер ПМ може успішно розширити спектр своїх послуг, впроваджуючи нову, але незабаром таку техніку пігментації шкіри голови.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(9)/2018

Читайте також