Лазерні технології: корекція та видалення перманентного макіяжу

Лазерні технології в кабінеті перманентного макіяжу

Logo

Виправлення помилок недосвідчених майстрів перманентного макіяжу донедавна представляло серйозну і часто нерозв'язну проблему. Тепер на допомогу прийшли лазерні технології

Професія майстра з перманентного макіяжу стає все більш затребуваною в бьюті-бізнесі. Однак є й зворотний бік цієї популярності, коли погано підготовлені фахівці беруться за роботу, не маючи необхідної теоретичної підготовки, належних навичок та досвіду. Виправлення їхніх помилок донедавна представляло серйозну і часто нерозв'язну проблему. На допомогу постраждалим прийшли лазерні технології.

Зіпсована форма повік, неприродного кольору брови, перекошений контур губ… Можна довго перераховувати дефекти та похибки, з якими засмучені жінки, незадоволені результатом зробленого ним перманентного макіяжу, звертаються за допомогою вже до інших майстрів, досвідченіших та кваліфікованих.
Звичайно, існують і методики виправлення подібних помилок: розроблені спеціальні прийоми та засоби (коректори), що дозволяють якось підправити неякісно зроблену роботу. Однак не всі огріхи легко піддаються виправленню – адже часто пігмент потрапляє в такі зони, де його неможливо перекрити за допомогою нового нанесення фарби.
Ще гірші справи, коли перманентний макіяж нанесений з порушенням технологій: або неправильно був обраний колір, або фарба введена занадто глибоко. У цьому випадку замість півтора - чотирьох років вона може залишитися на обличчі надовго, безнадійно його зіпсувавши.

Особливу проблему представляє видалення пігменту, що розтеклося. Найчастіше фарба «пливе» під час роботи на повіках. Це зрозуміло: шкіра там дуже тонка, а підшкірно-жирова клітковина - пухка, з безліччю ходів і порожнин, якими фарба може розтектися. Від подібної неприємності в роботі не застраховані навіть досвідчені майстри, що вже говорити про початківців.
То чи є шанс у жінки, яка отримала внаслідок невмілого втручання спотворену особу, повернути їй нормальний вигляд? Шанс є!

Вилучення татуажу: тоді і зараз

Донедавна єдиною можливістю, що дозволяла видалити невдало нанесений малюнок, залишалася дермабразія. Що й казати, процедура радикальна, що залишає по собі рубці.
Проте зміни прийшли і сюди. На зміну методиці, що послужила, прийшли лазерні технології, здатні виправляти дуже широкий спектр помилок, що виникають при нанесенні малюнків.
Сьогодні для корекції перманентного макіяжу використовуються так звані JAG-лазери з довжиною хвилі 1064 нм і з частотою імпульсу від 1 до 5 гц. Ці прилади компактні та легкі у користуванні. Ціна такої лазерної установки - від 4-5 тисяч доларів, але багато фахівців впевнені, що "воно того варте". Сама присутність у салоні цього приладу надає майстру впевненості. Виконуючи як завгодно тонку і відповідальну роботу, він може почуватися спокійніше: помилки виправляються.

Як діє лазер

Ефект застосування лазера виявляється у кількох послідовних діях. Пучок лазерного світла легко проходить крізь тканини і впливає на глибину до 4 - 5 мм, руйнуючи пігмент, що залягає там, в основному, холодного спектру. При цьому лазер не порушує цілісності шкірних покривів, що особливо важливо під час роботи на обличчі, і шкіра згодом повністю відновлюється.
Викликана лазером термічна реакція руйнує капсулу з колагенових та еластинових волокон, що утворилася навколо закристалізованого пігменту. Потім під впливом тієї ж реакції відбувається процес «ліхвиння»: фарба виходить з капсули, і частина пігменту моментально випаровується. Фарба, що залишилася, потрапляє в міжклітинний простір, звідки частково виводиться фагоцитами, - клітинами, які відповідають за очищення тканин від сторонніх мікроелементів. Цей процес, який зветься фагоцитозом, відбувається поступово, протягом 2-3 тижнів після застосування лазера.

Технологія видалення

Метод видалення малюнка досить простий. Маніпула лазерного приладу з відстані 30-35 см наводиться на ділянку, що підлягає видаленню. Коли об'єкт взято у фокус, майстер поступово наближає маніпулу на обличчі на відстань 15см, намагаючись не затримувати на одному місці пульсуючий пучок світла. У деяких випадках пігмент зникає прямо на очах, в решті – помітно знебарвлюється.
Ще один важливий момент, який треба заздалегідь передбачити: лазер викликає нехай і не дуже сильні, але все ж таки малоприємні больові відчуття. Для клієнта цей біль не повинен стати несподіванкою та викликати стрес. Щоб уникнути подібної ситуації, перед тим як розпочати роботу на обличчі, треба попросити клієнта підставити руку під промінь лазера. Тоді він зможе відчути, які відчуття на нього чекають, і буде морально до них підготовлений.

Скільки часу знадобиться, щоб звести невдалий малюнок? Майстри, знайомі з лазерною технологією корекції перманентного макіяжу, вже знають, що найшвидше і найлегше фарба видаляється з повік, оскільки глибина залягання пігменту там невелика і сама кількість фарби незначна. Обведення та «стрілочки» на повіках можуть зникнути з першого разу, лише після однієї процедури. Брови майже також легко піддаються коригуванню. Найскладніше завдання – виправити за допомогою лазера неправильно зроблений контур губ, оскільки фарби теплої гами видаляються набагато гірше. Тут процес коригування займає більш тривалий час ще й тому, що пігмент, що підлягає видаленню, залягає, як правило, на більшій глибині.
Дуже складно видаляти чисті кольори: жовтий і червоний (їх краще взагалі не використовувати в роботі); набагато легше - складові фарби, що включають як теплу, так і холодну гаму (відтінки коричневого, зеленого і т.д.). У будь-якому випадку, як би добре не піддавався малюнок, не треба намагатися звести його за один раз, інакше можна викликати глибинні термічні ушкодження, після яких можуть залишитися рубці.
Зазвичай на видалення невдало зробленого перманентного макіяжу потрібно три-чотири сеанси. Повторити процедуру можна лише після повного загоєння шкірних покривів, тобто через два-три тижні. І вже після того, як відбудеться деструкція, почекавши ще два-три тижні, потрібні для відновлення тканин, можна приступати до нового нанесення пігменту.

Читайте також

Лазери: фізичні методи видалення мікропігментації

Читайте також