Лазерне видалення перманентного макіяжу

Шліфування vs селективний вплив

Logo

З питанням видалення перманентного макіяжу рано чи пізно стикається кожен майстер. Пропонуємо загалом розглянути основні методи, які застосовуються для позбавлення тату, їх переваги та недоліки.

Наталія Комарницька , лікар-дерматокосметолог

З питаннями виправлення чи видалення перманентного макіяжу/татуювання рано чи пізно стикається кожен майстер. Як виправити невдалий татуаж , ми писали в одному з попередніх матеріалів. Пропонуємо загалом розглянути основні методи, які застосовуються для позбавлення тату, їх переваги та недоліки.

Через різні обставини люди іноді вдаються до таких радикальних способів прикраси тіла, як перманентний макіяж та художнє татуювання. Але у кожної людини настає момент, коли з татуюванням доводиться розлучатися: кар'єра, вік, а також неякісно виконаний татуаж, що «пливе» – все це здатне серйозно зіпсувати життя. На щастя, у світі існує ряд способів видалення набридлих картинок. Одним із найпопулярніших та ефективних способів є видалення татуювань лазером, що дозволяє практично повністю «стерти» тату, уникнувши при цьому формування на шкірі шрамів та рубців.

Сучасна косметологія пропонує дві принципово різні процедури:

  • лазерне шліфування;
  • селективний метод дії.

Однак для правильного вибору методу лазерного впливу важливо розібратися в суті запропонованих процедур і, зіставивши параметри «ризик», приймати рішення в кожному конкретному випадку.

Лазерне шліфування (пілінг) для видалення тату

Метод передбачає випаровування верхнього шару шкіри разом з фарбуючим пігментом. Застосовується лише у разі неглибокого розташування малюнка. Первинне відновлення епідермісу відбувається протягом 7 днів, а повне загоєння – через 23 тижні.

Для проведення шліфування використовують ербієвий лазер, дія якого заснована на випаровуванні вологи з верхніх шарів шкіри (вапоризація) і подальшому видаленні пошкоджених ділянок. але це майже гарантовано призведе до утворення рубців.

Селективний метод впливу

Лазер руйнує пігмент, що безпосередньо фарбує, не торкаючись при цьому шкірного покриву. При селективному методі дії (селективної фотокавітації) довжина лазерної хвилі та тип випромінювання підбираються залежно від кольору малюнка та глибини його нанесення. Результатом є практично повне видалення татуювання/татуажу будь-якої контрастності та насиченості навіть при глибокому заляганні пігменту. Залишки фарби виводяться з організму природним шляхом протягом місяця.

Для проведення селективної фотокавітації використовують три види лазерів: рубіновий, олександритовий та неодимовий Q-switch-лазер.

Рубіновий лазер . Ефективно руйнує відтінки коричневого, чорного, синього та зеленого кольору, але має масу недоліків, які обмежують сферу його застосування. Зокрема, впливає тільки на поверхневі татуювання глибиною не більше 1мм, дуже болісний, для видалення татуювання потрібно безліч сеансів, що збільшує ймовірність рубців і шрамів. Крім того, рубіновий лазер не бачить червоних відтінків татуювання. Їм неможливо видаляти татуаж через високий ризик рубцювання ніжної шкіри повік.

Олександрітовий лазер. Близький до рубінового, але працює швидше. Добре видаляє татуювання темних кольорів на глибині до 1,8 мм. Не здатний зруйнувати пігменти червоного та оранжевого кольорів. Так як довжина хвилі лазера поглинається меланіном, видалення татуювань александритовим та рубіновим лазером можливе лише на світлій шкірі.

Неодимовий Q - switch -лазер . Універсальний та ефективний. Видаляє пігмент, що залягає на глибині до 8 мм, що не має собі рівних. Підходить для будь-яких типів шкіри, а також видалення перманентного макіяжу з обличчя. Може генерувати два промені, які призначені для видалення пігментів різних кольорів: інфрачервоний промінь впливає на всі холодні кольори, а зелений промінь ефективний на теплих відтінках.

Перевага методики – можливість практично повного позбавлення малюнка, не вдаючись до хірургічного втручання. Але надто велике та яскраве зображення безслідно видалити не вийде.

Основний недолік – необхідність багаторазового повторення процедури для досягнення вираженого ефекту, що суттєво збільшує витрати пацієнта. Крім того, результативність залежатиме від кольору татуювання, наприклад, жовті тони піддаються корекції помітно гірше, ніж інші.

При руйнуванні пігменти, що фарбують, можуть викликати алергічні реакції, такі як почервоніння, набряк і свербіж. При дуже виражених подібних симптомах слід переглянути вибір методики. Крім цього, існує ризик інфікування пошкодженої ділянки шкіри, що вимагатиме додаткового лікування та усунення наслідків.

Перш ніж зробити татуювання або татуаж на обличчі, слід добре обміркувати необхідність такого самовираження та смислове значення зображення, а також серйозно поставитися до вибору майстра, щоб згодом не довелося шукати способи позбутися отриманого малюнка. Важливо пам'ятати, що повне видалення якісних професійних татуювань у багатьох випадках неможливе, оскільки ймовірність збереження контурів, навіть трохи туманних, висока.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №3/2016

Читайте також