Індукційний чи роторний? Еволюція апаратів для татуажу

Як вибрати з різноманітності продукції правильний апарат?

Logo

Професійне обладнання для процедур перманентного татуажу на ринку представлено в різних конфігураціях. Апарати повинні мати відмінні характеристики, тому що від цього залежить якість, швидкість процедур, здоров'я клієнтів.

Екскурс в історію

Історія мистецтва татуювання налічує кілька тисячоліть. Протягом багатьох століть натільні малюнки наносилися вручну, процедура позиціонувалася як дуже болюча і пов'язана з різними ризиками. І лише на порозі 19 століття було створено прообраз сучасної тату-машинки, уявити без якої сучасну сферу тату мистецтва практично неможливо. Авторство винаходу належить Томасу Едісон, який, будучи генієм свого часу, створив спеціальний пристрій для копіювання паперової документації. І лише завдяки щасливому випадку функціональна машинка була вдосконалена та адаптована для нанесення малюнків на шкіру.

Прообразом сучасної машини до створення татуювань називають пристрій, винайдений Томасом Едісоном в 1876 року. Спрощений механізм звався трафаретної ручки, і застосовувався для створення паперових копій. Принцип дії пристрою полягав у наступному: за допомогою зворотно-поступальних рухів гостра ручка перфорувала папір, після чого на готовий трафарет наносилася фарба, що проникає у невеликі отвори та створюючи точну копію документа.

Через 15 років принципом та особливостями роботи копіювального пристрою зацікавився Самюель О'Райлі – відомий майстер створення татуювань. Саме він подарував винаходові Едісона друге життя, дещо вдосконаливши його – машинка була доповнена пучком голок та резервуаром для фарбуючої рідини. Наведені зміни докорінно змінили функціональну спрямованість пристрою, тепер він використовувався як машинка для створення татуювань.

Винахід майстра докорінно змінив сам процес нанесення натільних малюнків - тепер він не був таким болючим, як раніше, і займав значно менше часу. Перші татуювання, виконані О'Райлі, привели суспільство у захват. Тату-машинки стрімко набирали популярності і швидко поширилися по всьому світу.

Говорячи про еволюцію машинок, не можна не згадати Альфреда Чарльза Соуза – учня знаменитого О'Райлі, а також майстра тату Персі Уотерса. Саме вони, будучи зацікавленими в покращенні функціонування пристрою, удосконалили його, внісши важливі доповнення, серед яких зміна подачі фарби та голкових приводів. Крім того, Персі Уотерс створив кілька різних моделей машинок для тату та поставив їх збут на потік.

Тату-машинки: які види обладнання бувають

Як вибрати з представленого на ринку різноманітності правильний апарат, який стане справжнім «другом» майстра? На що звернути насамперед увагу? Як вибрати машинку для татуажу, і при цьому не помилитись? Ці питання цікавлять і тих, хто планує відкрити власні студії, і тих, хто потребує оновлення обладнання.

Перш ніж підбирати машинку для роботи, треба розібратися на відмінностях апаратів. Умовно обладнання ділиться на 2 групи: роторні та індукційні.

Принцип роботи та інші відмінності

Головна відмінність роторної тату машини від індукційної в тому, що рушійна сила спочатку перетворюється на обертальну, яка вже після цього стає поступальною. Рух голок відбувається за рахунок роботи двигуна, який забезпечує їх рівномірний вплив на шкіру. Принцип роботи індукції набагато складніший - тут за подачу голок відповідають електромагнітні котушки, що по черзі притягують та відштовхують сталевий бойок. Для роботи індукційного пристрою знадобиться блок живлення та педаль, тоді як роторний апарат діє безпосередньо від мережі.

Легкі, зручні у використанні роторні машинки використовуються для створення не тільки татуювань, але також нанесення перманентного макіяжу. Вони практично повністю позбавлені вібрації, що дозволяє застосовувати їх для промальовування незначних деталей.

До безперечних переваг роторних машинок можна віднести:

  • низький рівень вібрації і, відповідно, мінімізація ризиків можливих помилок у процесі роботи, що робить цей варіант ідеальним для майстрів-початківців;
  • пристрої такого типу оснащені функцією налаштування м'якості та жорсткості, що також спрощує роботу майстра та робить процес комфортнішим для клієнта;
  • Роторні машини добре підходять для кольорових художніх композицій.

Ще одна перевага роторної тату машинки - це низька вага, тоді як індукція сильно поступається в легкості. Роторна тату машинка знижує навантаження на руку тату майстра, що дозволяє працювати довше та знизити ризик необережного руху.

Істотним недоліком використання роторних машин є відсутність можливості використовувати їх для промальовування контуру. Тобто для створення якісного малюнка майстру бажано обзавестися кількома видами пристроїв для створення тату.

Індукційні машинки відрізняються складним принципом роботи, який полягає в магнітних котушках, що створюють рух за допомогою притягування один до одного. Використання таких пристроїв дозволяє налаштувати потужність і частоту рухів голок, що спрощує роботу майстра. Однак не слід забувати, що використання неправильних налаштувань може призвести до низької ефективності роботи або пошкодження шкірних покривів.

Машинки індукційного типу рекомендуються для використання майстрами, які мають досвід та вправність нанесення тату. Зумовлено це значною масою пристроїв та деякими незручностями при їх використанні. Перш ніж розпочинати роботу з клієнтами, рекомендується освоїти навички застосування індукційних машинок на тренажерах.

Залежно від особливостей використання та технічних характеристик пристрої для тату поділяються на контурні та забарвлювальні. Застосовувати їх слід у суворій відповідності до функціонального призначення. Наприклад, використання контурної машинки для зафарбовування ділянок шкіри може призвести до нанесення каліцтв. Таким чином, для створення якісного малюнка майстру може знадобитися наявність двох, а здебільшого – і більше машинок для створення тату.

Види апаратів для перманентного макіяжу

На перший погляд, обладнання для перманентного макіяжу схоже на звичайні тату-прилади. Але машинки для перманентного макіяжу обличчя відрізняються своїм механізмом, який делікатніше наносить барвники на обличчя і тим менше травмує епідерміс. Здебільшого в салонах застосовуються роторні або індукційні машини. Також можна зустріти пристрій у вигляді ручки, яку називають маніпулою. Але з її допомогою не можна досягти гарного результату, тому професіонали її не застосовують у роботі.

Індукційний апарат створює велику вібрацію під час роботи. Але з такою машинкою можна контролювати силу введення голки та швидкість її руху. Через вібрацію за допомогою таких пристроїв неможливо промалювати чіткі та тонкі лінії, також вони можуть залишити шрами або рубці. Тому не використовуються для роботи з особою. Також при експлуатації вони створюються дискомфорт своєю великою вагою та шумом. За допомогою таких машин зафарбовують великі ділянки тіла або наносять татуювання.

Роторні апарати мають щадний вплив на шкіру. Тут можна контролювати швидкість руху голки та глибину проколу, регулюючи напругу. Також у роботі вони створюють зайвого шуму. Деякі моделі можуть мати сенсорний дисплей, за допомогою якого можна контролювати процес і спостерігати особливості епідермісу клієнта. Нові моделі роторних апаратів практично не створюють вібрації під час експлуатації, так відрізняються легкою вагою та дозволяють використовувати різні голки. Завдяки цьому можна легко займатися процесом тривалий час і прим'яти різні техніки, при цьому на весь процес не займе багато часу.

Як правильно вибирати машинку

Деякі вважають, що менше досвід у майстра, тим простіше йому необхідні інструменти. Це не правильно. Хороший апарат – запорука якісного перманентного макіяжу.

Роблячи вибір, майстер повинен брати до уваги технічні характеристики машинки, ряд опцій для нанесення тату.

  • Безвібраційність. У таких пристроях немає бічного ходу голки, що дозволяє мінімізувати можливість нанесення на ніжну шкіру травм. Клієнти лише помічають незначне лущення, моторошні скоринки в процесі загоєння відсутні. Переваги таких машинок у тому, що з ними легко працювати майстрам-початківцям, які роблять перші кроки в кар'єрі.
  • Безпека. Обладнання нового покоління має особливу конструкцію голки-дюза. Використовуються одноразові ковпачки, голки, що контактують зі шкірою. Спеціальні мембрани запобігають попаданню в корпус апарату лімфи. Тобто обладнання завжди залишається у середині стерильним, його знадобиться дезінфікувати лише зовні. Це економія коштів на дорогих стерилізаторах. Також варто звертати увагу на те, чи є в машинці вбудована система регулювання зворотного струму пігменту.
  • Регулювання глибини занурення голок. Дуже важливий показник для початківців. Сучасні апарати впроваджують легко та просто пігменти на будь-яку глибину. При цьому всі процеси повністю контролюються, перейматися зайвими поглибленнями не доведеться.
  • Потужність від цього показника залежить швидкість виконання процедур, а значить, і гарантована точність татуажу.
  • Зручність маніпуляцій. Виробник сучасних машинок дбає про те, щоб майстрам було з ними працювати комфортно та зручно. При виготовленні використовується міцний та легкий сплав. Результат — рука не втомиться навіть за тривалих маніпуляцій.
  • Широкий діапазон швидкісних режимів. Від цього показника залежить підбір необхідних ходів голки для різних зон на обличчі (брови, губи тощо). Сучасні моделі працюють у нових техніках, відрізняються різноманітністю швидкісних режимів.
  • Різноманітність голок з можливістю підбору зручної голки для вибраних технік (наноголка для тоненьких смужок, одинична, пучкові касети, флет, що розтушовують). Такі інструменти мають антиалергенні властивості, тому що виготовляються із спеціальної медичної сталі, мають лазерні заточування, що дозволяють звести до мінімуму травматичність.
  • Зручність в управлінні. Сучасний апарат має комфортну сенсорну панель управління. Деякі моделі доповнені ножними педалями, що дає можливість тату майстру не відволікатися на перемикання швидкості в процесі роботи.
  • Мобільність. Відомими компаніями-виробниками створено інноваційне обладнання, яке за розмірами нагадує смартфон або планшет. Такі моделі стануть чудовим вибором для тих, хто планує організацію виїзних прийомів.

На чому зупинити вибір

Це питання відповісти однозначно складно. Кожен майстер вирішує сам, який вибір для нього кращий. Важливо перед покупкою чітко сформувати для себе, які вимоги до апаратів, що вибираються, є для вас пріоритетними:

  • регулювання частоти проколів голкою;
  • відсутність вібрацій, шуму;
  • мобільність; дизайн моделі;
  • компактність розмірів;
  • наявність ножної панелі;
  • мала вага;
  • стабільність потужностей;
  • мінімум нанесення травм;
  • вибір конфігурацій голок та багато іншого.

Варто враховувати, що експлуатація обладнання для перманентного татуажу може вимагати додаткових витратних матеріалів (ковпачків, голок, картриджа, модуля). Багато компаній доповнюють моделі готовими витратними матеріалами.

При покупці рекомендується:

  • самостійне вивчення технічних моделей апарату; перегляд відгуків на спеціалізованих форумах;
  • одержання порад від практикуючих фахівців;
  • проходження навчальних курсів, що дозволяють зробити свідомий вибір.

Читайте також