Апарати для перманентного макіяжу чи «ручки»? Тест на якість та безпеку
Підходити до процедури перманента потрібно свідомо!
Якість та безпека vs дешевизна. Порівняємо характеристики результатів роботи апаратів для перманентного макіяжу (на прикладі німецького обладнання) з апаратами азіатського походження (так званими "ручками")
Головною проблемою роботи китайських ручок є дуже низька точність проколу. За своїми технічними характеристиками їх можна порівняти з апаратами для татуювання, до яких не пред'являються такі високі вимоги, як до апаратів для роботи по обличчю.
Апарат для перманентного макіяжу робить проколи за допомогою нерозбірного однозубцевого гігієнічного модуля. Точність проколу таких апаратів обумовлена тим, що модуль спочатку збалансований у заводських умовах, а в маніпулах застосовується запатентований двигун, що має дуже низьку вібрацію. Все перераховане разом і дозволяє дибитися майже хірургічної точності проколу.
А зараз спробуємо надати порівняльну характеристику «ручок» для татуювань (тату-макіяж) та апаратів для перманентного макіяжу.
Апарати для перманентного макіяжу (на прикладі апаратів німецького виробництва)
Більшість сучасних німецьких апаратів мають систему, яка налаштовує потужність апарату в залежності від опору шкіри, а також регулювання частоти проколу і глибини вильоту голки, що дозволяє максимально точно імплантувати пігмент незалежно від типу шкіри клієнта. Крім того, рухи голки чітко збалансовані, практично відсутнє бічне биття голки.
Глибина введення пігменту на апаратах для перманентного макіяжу: за рахунок спеціально підібраної потужності апарату, що регулюється, пігмент вводиться у верхню частину дерми, на глибину від 0,5 до 1,5 мм, залежно від товщини рогового шару епідермісу.
Ступінь хворобливості та кровоточивості на апаратах для перманентного макіяжу: при поверхневому пошкодженні шкіри відбувається незначне подразнення нервових закінчень, що супроводжується відчуттям поколювання, печіння, лоскітності, ступінь виразності яких залежить індивідуальних якостей нервової системи клієнта та порога чутливості нервових закінчень. Після правильно проведеної процедури клієнт не відчуває болючі відчуття. Можливі лише явища, пов'язані з дією знеболювальних засобів – оніміння та стягнутість шкіри у пігментованій зоні. При роботі на рівні сосочкового шару дерми відбувається пошкодження капілярів поверхневої судинної мережі шкіри, що супроводжується появою на поверхні шкіри «кров'яної роси» — дрібних крапель крові та лімфи. Таку технологію роботи прийнято називати безкровною.
До характерних рис зовнішнього вигляду татуажу після роботи на апаратах для перманентного макіяжу можна віднести ознаки якісно виконаного перманентного макіяжу татуажу – колір «чистий», без сірого або синюватого відтінку; лінії рівні, рівномірні за яскравістю та насиченістю кольору. Структура шкіри – без змін.
Апарати призначені для татуювань, але їх використовують для перманентного макіяжу.
Індукційні апарати
У цих апаратах електромагніт по черзі притягує та відштовхує пластинку, з'єднану зі стрижнем, до якого кріпиться голка. Голка при цьому рухається по прямій лінії, проте ефект від її руху знижується через значну вібрацію. Індукційний апарат - це традиційний інструмент професійного татуювальника, що дозволяє виконувати будь-які операції: наносити штрихи, робити лінію розтушування, працювати на ділянках з потовщеною шкірою. З удосконаленням техніки малювання з'явилися апарати, що спеціалізуються на конкретних функціях: контурні машинки та машинки для фарбування.
Контурна машинка
Контурна машинка легша, тому що контур наколюють швидшими рухами з меншим натиском; на котушках менше витків дроту, контактна пружина коротша і жорсткіша. Що дає? Сильний різкий удар і таке ж різке повернення (голка швидко проникає під шкіру і швидко повертається назад), завдяки чому фарба не встигає розпливатися під шкірою і лягає рівно окресленою лінією. Ця машинка працює швидше, її звучання схоже на дзижчання бджоли. При спробі зафарбувати більш менш солідну площу контурною машинкою шкіра клієнта буде схожа на фарш.
Машинка для фарбування
Машинка для зафарбування важча, її власна вага дозволяє прикладати менше зусиль для пробивання шкіри, на котушках більше дроту, пружина довша і м'якша. Поки голка знаходиться в шкірі, машина хіба що «пробуксовує», даючи можливість фарбі розпливтися в підшкірному шарі. Така машинка працює повільніше, але і шкіру травмує менше, дозволяючи досягти щільного забиття і якісного фарбування. Якщо спробувати виконати контур цією машинкою, вийдуть жирні лінії розпливчасті.
Глибина введення пігменту на машинках для тату: тату-машини призначені для роботи по тілу, де товщина рогового шару епідермісу значно більша, ніж на обличчі. Тому при роботі на обличчі введення пігменту з їх допомогою здійснюється на більшу глибину, ніж це необхідно - на середину дерми, а іноді й у гіподерму (підшкірно-жирову клітковину).
Ступінь хворобливості та кровоточивості при роботі на машинках для тату вище, при глибокому проникненні голки в шкіру клієнт відчуває виражені болючі відчуття, які на деякий час можуть зберігатися і після процедури. При пошкодженні судин глибокого судинного сплетення шкіри часто виникає кровотеча, яка перешкоджає якісному введенню пігменту і сприяє гематому. Після процедури зазвичай спостерігається значний набряк, який може зберігатися кілька діб.
Можливі побічні явища та ускладнення при виконанні татуажу на машинках для татуювання:
- поява на шкірі рубців, плоских чи втягнутих, іноді гіпертрофічних, дуже рідко – келоїдних;
- синюшні крапки або плями, іноді лінії, це явище пов'язане травмуванням великих судин у шкірі.
Характерні особливості зовнішнього вигляду татуажу після роботи на машинках для тату: пігмент, введений глибоко в дерму, виглядає сіруватим або блакитним, часто спостерігаються нерівномірні затемнення. При попаданні частинок барвника в гіподерму утворюються «клакси», т.к. пігмент у жирових клітинах рівномірно розподіляється по всьому об'єму жирових вакуолей. Іноді спостерігається уповільнення росту волосся в зоні татуювання.
А тепер повернемося до сучасних апаратів для татуажу . Такі апарати легкі, робота на них добре піддається контролю, вони мають більш щадний механізм у конструкції – завдяки всім цим нововведенням менше травмується шкіра, а також полегшується робота майстра та покращується її якість. Можливість змінювати швидкість руху та виліт голки перешкоджає надто глибокому її проникненню, що дозволяє наносити рівні лінії. Це забезпечує рівномірне імплантування частинок пігменту під шкіру. Вага маніпули у таких апаратів невелика, всього 80-100 гр. Ми говоримо насамперед про роторні машинки, саме цей тип апаратів використовують для ПМ найчастіше.
Шкіра в різних зонах обличчя має різні характеристики, тому кожна ділянка шкіри сприймає механічну дію по-різному. А це означає, що для проведення якісної роботи на невеликих ділянках (червона облямівка губ, повіки та інше) потрібна певна сила удару, щоб пігмент імплантувався на глибину, яка потрібна саме в цьому конкретному випадку.
Читайте також
- Початківцю майстру перманентного макіяжу: яке обладнання вибрати?
- Нюанси у виборі обладнання: рекомендації майстру перманента-початківцю
- Індукційний чи роторний? Еволюція апаратів для татуажу
- Апарати для перманентного макіяжу: як знайти свою машинку?
- Апаратний татуаж
- Апарат для перманентного макіяжу (апаратний татуаж)