FAQ з пігментів для перманентного макіяжу

Рекомендації професіоналів для майстрів перманентного макіяжу

Logo

Перед кожним майстром перманентного макіяжу, який починає роботу на нових пігментах, насамперед постає питання: наскільки безпечні фарби, що використовуються?

Фахівці з мікропігментації знають, що пігменти для татуажу складаються з барвника (це органічні та неорганічні речовини природного походження, умбра, сієна, охра, ультрамарин, сажа та ін.) та основи, в якій барвник гомогенізований (жири, спирт, сорб вода).

Залежно від складу основи пігменти для перманентного татуажу поділяють на водно-спиртові та гліцеринові барвники.

Водно-спиртові пігменти для перманентного татуажу відносно рідкі. Ці пігменти не рекомендується використовувати при роботі з голко-ковпачковими апаратами, оскільки досить висока ймовірність того, що пігмент потраплятиме в корпус апарату.

Гліцеринові барвники для перманентного татуажу мають густішу консистенцію. Завдяки вищій покриваності дозволяють швидше виконувати процедуру. Підходять для всіх типів апаратів татуажу.

Вимоги до пігментів

Пігменти, що використовуються для мікропігментування на обличчі, повинні відповідати кільком обов'язковим вимогам.

  • Токсичні та канцерогенні компоненти категорично не повинні бути присутніми у барвниках для перманентного макіяжу. Цій вимогі не відповідає більшість пігментів, вироблених у країнах Південно-Східної Азії.
  • У пігментах для перманентного макіяжу показник РН повинен бути в межах фізіологічної норми. При цьому важливо пам'ятати, що зі слизовими оболонками особливо небезпечний контакт пігментів для татуювання, оскільки вони часто мають лужний або кислий показник РН.
  • Фарбувальна речовина повинна бути нерозчинною у воді та компонентах основи барвника. Воно розподілятиметься у шкірі по градієнту концентрації, тобто «розтікатися», якщо ця вимога не виконується. Щоб перевірити цей показник, можна крапнути краплю пігменту на аркуш паперу і дати йому розтектися, і почекати, поки по контурі краплі на аркуші не залишається невеликий слід розчинника. У «правильних» пігментах цей слід повинен бути пофарбованим.
  • Однорідність або гомогенність пігменту - показник розміру частинок пігменту. У якісних пігментах розмір часток барвника може бути однаковим, т.к. неоднорідність пігменту для татуажу може значно ускладнювати роботу майстра та впливати на якість розподілу пігменту у шкірі. Як перевірити пігмент на однорідність? Якщо крапля барвника, висихаючи, утворює однорідну, рівну поверхню - однорідний пігмент. Якщо поверхні засохлої краплі є «грудочки» — пігмент гетерогенний, тобто. неоднорідний.
  • Якісні пігменти повинні бути стійкими та стабільними, стійкими до дії УФ-променів, а також мати досить великий період розпаду частинок. Фарба для татуажу повинна розпадатися на складові елементи, а зберігати свій цілісний склад. Якщо склад барвника не стабільний, то перманент просто «полінює» або якось несподівано змінить свій колір.
  • Інертність – важлива властивість пігменту, яка перешкоджає фарбі вступати у взаємодію з рідинами, а саме з кров'ю та тканинною рідиною організму.
  • Рівномірність виведення барвника має велике значення. Якісні барвники для перманентного макіяжу повинні світлішати рівномірно і без значної зміни відтінку кольору. Використання якісних пігментів пов'язане з ризиком отримати малинові або зелені брови, сині або бузкові губи, червоні повіки. Перевірити цю властивість пігментів можна лише емпіричним шляхом.

Питання безпеки

Перед кожним майстром, який починає роботу на нових пігментах, в першу чергу постає питання: наскільки безпечні фарби, що використовуються? Тут треба відповісти на запитання: що не повинна містити фарба для перманентного макіяжу?
Якісні пігменти не можуть містити галогеноорганічні сполуки. Ці сполуки є групою речовин, що містять хлор, бром або йод. Як відомо, ці речовини дуже токсичні. Їх вплив на організм може спричинити виникнення різних ускладнень аж до онкологічних захворювань, які мають властивість проявлятися навіть через деякий час.

Ще одним великим питанням залишаються важкі метали, до яких належать ртуть, свинець, миш'як, хром, нікель. Невеликий вміст цих речовин допустимий. Наприклад, у барвниках зеленого кольору обов'язково буде присутній хром. Головною умовою є концентрація, яка має суворі обмеження згідно з нормативами ЄС. До складу багатьох барвників для татуажу входить гліцерин. Ця речовина не агресивна по відношенню до нашого організму, проте чистий, а тим більше не розбавлений, гліцерин може сильно висушити шкіру. Щоб перешкодити цьому, хороші барвники додають воду.

Слід пам'ятати, що якщо є барвники, то будуть розчинники. До розчинників існує низка досить простих вимог: максимум хімічної чистоти (без домішок) та мінімальна кількість компонентів. Останнє означає, що чим менший перелік компонентів, тим менший ризик того, що вони вступають у взаємодію між собою, а також зі шкірою та фарбою.

Ще одним пунктом є емульгатори, віддушки, консерванти. Для них також існує низка вимог. Головне, вони мають бути протестовані та випробувані на токсичність, алергенність та здатність викликати подразнення. Але все ж таки ймовірність отримати неприємний сюрприз від цих компонентів набагато менше, адже їх концентрація в барвниках незначна.

При виборі фарб для перманентного макіяжу варто звернути увагу на солідних виробників, на підприємствах яких продукція проходить найскладніші багаторівневі випробування та перевірки. Повноти клінічних випробувань буде досягнуто, якщо будуть проводитися тести, які визначають віддалені наслідки. Якщо фарба для перманентного макіяжу пройшла випробування на канцерогенність, ембріотропність (вплив на майбутнє потомство), сенсибілізацію, то практики вважають, що такий засіб гідний довіри.

Однозначно, кожна речовина, яка тим чи іншим способом потрапляє в організм, повинна строго контролюватись і піддаватися сумніву, щоб забезпечити максимальну безпеку клієнтів. Тому фарби для перманента знаходяться у процесі безперервного вдосконалення.

Практичні поради фахівців

На завершення статті наведемо кілька порад, які дають досвідчені майстри. Намагайтеся не використовувати яскраві, "кислотні" відтінки; віддавайте перевагу природнішим тонам, оскільки екологічність таких фарб для перманентного татуажу помітно вища, ніж у різких червоних або жовтих тонів. Хоча ціни на якісні барвники для перманентного макіяжу дуже високі, але не варто заощаджувати на такій важливій процедурі. Перевіряйте сертифікат виробника та термін придатності барвника. Проведіть своє власне маркетингове дослідження та визначте виробника з гарантованою репутацією.

Читайте також