Добавки для перманентних пігментів або Що приховують барвники?

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Досвідчені майстри діють за «правилом 3К»: якісний ПМ = якісне виконання + якісне обладнання + якісні пігменти. Що ж приховують барвники і чи мають бути якісь секрети у їхньому складі?

Майстри перманентного макіяжу знають, що якісний результат процедури залежить від поєднання кількох факторів: бездоганного виконання процедури, сучасного обладнання та якісних пігментів. Можна сміливо сказати, що тут діє «правило 3К»: якісний ПМ = якісне виконання + якісне устаткування + якісні пігменти.

Реалії ж такі, що деякі пігменти можуть зробити фахівцям досить неприємні сюрпризи, серед яких:

  • утруднення при нанесенні та нестійкий колір при загоєнні;
  • занадто сильна та непередбачувана зміна кольору після реабілітаційного періоду;
  • алергічні реакції.

Що ж мають знати майстри ПМ, на які основні моменти у цьому питанні звернути увагу?

Не можна не знати: склад пігменту

Пігмент складається з сухого барвника (власне пігменту) і рідкої основи (провідника пігменту в шкіру). Згідно з Міжнародною асоціацією виробників пігментів (Dry Color Manufacturers Association, DCMA), пігмент – це міцна речовина, кольорова або чорно-біла, органічного або неорганічного походження, яка має стійкі фізичні характеристики і не розчиняється в оточуючих середовищах. Ще один момент – усі пігменти (суха речовина) ділять на органічні та неорганічні.

До першої групи відносять:

- оксиди заліза;

- оксид хрому;

- діоксид титану;

- Ультрамарин.

Оксиди заліза займають найважливіше місце на ринку пігментів завдяки широкій гамі кольорів, стійкості та нетоксичності. Пігменти одержують із залізовмісних гірських порід різних відтінків – червоно-бурого, кольору охри, коричневого. На прикладі пігментів марки Biotek (Італія) можемо позначити зразки чистого кольору оксиду заліза:

  • Чорний Cl: 77499 – Black Mixing Color;
  • Червоний Cl: 77491 – Mineral Red Mixing Color;
  • Жовтий Cl: 492 – Yellow Mixing Color.

Поєднання цих кольорів дозволяє отримати коричневий колір, без якого неможливо створити найширшу гаму фарб як для брів, так і для губ. Відтінки коричневого можуть бути різними від кольору чайної троянди до кольору темного шоколаду. Відтінок залежить від вмісту оксидів заліза у пігменті.

Білий колір можна отримати завдяки діоксиду титану , наприклад:

  • Cl: 77891 - White Mixing Color;
  • Cl: 77891 - Covered White Mixing Color.

Додавання білого кольору в фарбу для перманентного макіяжу дозволяє зробити її пастельнішою.

Оксид хрому (зелений колір) – ще один компонент, без якого гамма пігментів для брів та повік не буде повною.

Приклад чистого кольору оксиду хрому: Cl: 77288 Green Mixing Color.

Зелений колір, доданий у фарбу для брів, забезпечує оливковий тон ПМ, що особливо натурально виглядав на русявих клієнтках. Крім цього, зелений колір є стабілізатором почервоніння, яка може виявитися у процесі вигоряння пігменту.

Чим чистіший і якісніший сухий пігмент, тим якісніша готова фарба. Тому якість та інтенсивність покриття, яке забезпечує пігмент, безпосередньо залежить від якості базового матеріалу.

Натуральні пігменти дуже дорогі, випускати їх можуть лише великі виробники. Менше виробники, які не можуть собі цього дозволити, часто доводиться вдаватися до різних хитрощів. Так, намагаючись збільшити щільність пігментів, до їхнього складу додають «різані пігменти» - мінеральні наповнювачі. До них відносяться карбонат кальцію, силікат алюмінію, каолін, тальк, оксид барію тощо. Такі добавки збільшують обсяг продукту та знижують його вартість. Разом з цим знижується і його покриваність.

Органічні пігменти мають тваринне та рослинне походження, у їх складі обов'язково присутній вуглець. Пігменти цієї групи менш стійкі. Але це не означає, що виробники від них відмовляються. Справа в тому, що при всіх перевагах мінеральних пігментів відтінки, які виходять при їх використанні - пастельні, і досягти насиченості можна тільки додаючи органічні пігменти.

Окремо слід згадати про чорний пігмент , який можна отримати з оксиду заліза чорного кольору або вуглецевої сажі. Останнє – краще, тому що цей варіант дає більш насичений колір. Відмінність вуглецевої сажі від інших органічних або неорганічних пігментів у тому, що розмір її молекули дрібніший у десятки разів, і це дозволяє в процесі виробництва фарб досягти максимально чорного кольору.

Подрібнення пігменту та інші маніпуляції

Практика показала, що подрібнення пігменту до оптимального розміру (6 мікрон) дозволяє отримати найбільш яскравий та насичений колір. Виняток у цьому правилі становить лише вуглецева сажа, розмір частки якої – 0,1 мікрон. Крім подрібнення, кожна частинка пігменту обробляється до здобуття ідеальної сферичної форми. Тільки після цього створюється власне колір пігменту за допомогою змішування кількох складових. Щоб забезпечити найбільшу густину, з пігменту видаляються залишки повітря. Для зниження імунної реакції шкіри кожна готова гранула покривається силіконовою оболонкою та оболонкою із сонцезахисними властивостями.

Пігмент у шкіру доставляється з допомогою голки, тому пігмент повинен мати необхідну консистенцію, щоб голка змогла провести, тобто. містити рідке середовище. Базовими складовими рідкого середовища пігментів є дистильована вода, ізопропіловий спирт, гліцерин. Вони входять до складу пігментів будь-якого виробництва. Відсоткове співвідношення цих базових елементів поділяє всі фарби на водно-спиртові, спиртові, гліцеринові. Ця інформація надана на етикетці: складові там вказуються за ступенем зменшення (що вищий елемент у переліку інгредієнтів, тим більше його у складі). Гліцеринові пігменти вважаються найзручнішими в роботі і забезпечують рівномірне загоєння шкіри.

Крім базових елементів, в рецептуру можуть додавати різні речовини, які розширюють властивості пігменту: алое віра, рицинова олія, екстракт гамамелісу та ін. Кількість додаткових компонентів може досягати 20.

Європейське законодавство у сфері перманентного макіяжу ретельно контролює виробництво пігментів та компонентів, що входять до них. Тому фарби європейських виробників можна вважати якісними.

Читайте також