Для тих, хто готується до процедури ПМ: поради експерта

Допомога клієнту у питаннях мікропігментування

Logo

Чи боляче робити перманентний макіяж та ще 15 топ-питань, які чує майстер ПМ

Євгенія Брюховецька , топ-майстер України – 2017, чемпіон світу за версією IBF (командні змагання, 2018), спікер конференцій та форумів з ПМ, засновник та провідний майстер-викладач шкіл-студій Vobrazi, офіційний представник iCORE та BioTouch в Україні

Ця стаття не так для майстрів, як для клієнтів, адже питань у жінок, які приходять до нас на процедуру, – безліч. Якщо клієнтка боїться наважитися лягти на вашу кушетку або сумнівається в тому, чи варто їй робити ПМ, покажіть їй цей матеріал

У нашій традиційній рубриці «Рада експерта» ми завжди намагалися відповісти на запитання, які вас цікавлять, майстрів ПМ. У цьому номері ми вирішили трохи змінити формат і опублікувати відповіді на найцікавіші питання, з якими до вас приходять ваші клієнти, щоб полегшити їм вибір, розвіяти деякі страхи та сумніви, посилити довіру до процедури та обраного майстра. Сподіваємося, що під час консультації або очікування процедури, читаю цю статтю, ваші клієнти знайдуть для себе відповіді на запитання, що часто задаються.

  1. Що таке ПМ? У чому його суть?

ПМ (мікропігментація, дермопігментація) – це процедура промальовування основних ліній макіяжу за допомогою ведення пігментної речовини у верхні шари шкіри (глибина – 0,5–1 мм). Повинна проводитись висококваліфікованим спеціалістом, в обладнаному кабінеті, за допомогою апарату (демографа), оснащеного спеціальними голками. Барвник, який вноситься, має бути сертифікований та дозволений для використання в косметичних цілях. Мета ПМ – підкреслити природну красу або зробити корекцію форми, обсягу.

  1. Чим відрізняється ПМ від тату?

Відмінності кардинальні. Насамперед, це глибина проникнення пігменту в шкіру. Ще раз зверну увагу, що в ПМ пігмент вноситься у верхній шар дерми, тому процедура менш травматична, ніж тату (татуювання досягає шару гіподерми – 2-3 мм). Використовуються тонші голки, що дозволяє створити чіткіші контури. Якщо при створенні класичних тату малюнок залишається на шкірі практично назавжди, то у випадку перманентного макіяжу результат зберігається протягом 1,5-2 років. Друга важлива відмінність – використання різних пігментів (для ПМ та татуювальних).

  1. Як довго тримається ПМ?

Тримається у всіх по-різному. Тут важливими є багато факторів. Наприклад, чим молодший клієнт, тим менше носитиметься ПМ, оскільки обмінні процеси в організмі проходять активніше і швидше. Тому корекція повинна частіше проводитися молодшим жінкам, в організмі яких швидкість обмінних процесів значно вища. Клієнти вікової групи (від 50 років) перебувають у вигіднішому становищі. Також на тривалість ПМ впливають застосування лікарських засобів (щоденне), БАД; регіон, де проживає клієнт (так, спекотний клімат і постійна схильність до ПМ сонячного випромінювання прискорюють процес вицвітання).

  1. Чи боляче робити ПМ?

Сприйняття болю індивідуально і залежить від фізіології організму, також на відчуття від процедури впливає багато факторів, таких як вид ПМ, професіоналізм майстра, застосування анестезії при процедурі тощо. після неї. Удосконалені голки та апарати дозволяють досягти безболісної процедури. Для знеболювання використовують аплікаційну анестезію, ефект від якої відчувають навіть клієнти з низьким больовим порогом.

  1. Чи є набряк і скільки він тримається?

Звичайно, набряклість буде присутня в будь-якому випадку, оскільки порушується цілісний покрив шкіри. Але в залежності від типу шкіри у когось набряк буде трохи більше, у когось трохи менше. На слизових набряк завжди буде більше (набряк на губах буде більш виражений, ніж в області брів). Тримається набряклість до двох днів. У сьогоднішніх реаліях ви можете не брати відпустку після процедури ПМ. Адже завдяки новим технікам, апаратам та голкам ризик набряку знижується до мінімуму.

  1. Освіта скоринки – це нормальний стан речей? І чи довго вона тримається?

Однозначно, скоринка утворюється. Ще раз повторюся, ПМ – це травма шкіри, після чого має пройти період регенерації та загоєння. Корочка ця буде невелика, якщо майстер провів процедуру правильно і на допустимій глибині. На бровах скоринка починає відходити на 5-7-й день, вона може бути абсолютно непомітна і виглядати як невелике лущення шкіри. На губах скоринка сходить трохи раніше, на 3-й день після процедури, оскільки шар епідермісу тут набагато тонший.

  1. Як слідкувати за шкірою після процедури ПМ? Чи є універсальні поради для всіх клієнтів?

Застосування будь-яких лікарських засобів без консультацій лікаря категорично заборонено. Я вважаю неправильним, коли майстер ПМ (без відсутності медичної освіти) радить клієнту прийом будь-яких лікарських засобів. Оброблена шкіра обов'язково має триматися у чистоті. Потрібно вчасно видаляти лімфу, що утворюється. Єдине, що я рекомендую своїм клієнтам – наносити на губи тонким шаром зволожуючі засоби (креми, бальзами).

  1. Коли можна наносити декоративну косметику на ПМ?

Якщо ми говоримо про повіки, то я не допускаю нанесення декоративної косметики протягом 2-3 тижнів, залежно від складності проведеної процедури. Таке саме питання клієнти задають і про нарощування вій. Я раджу нарощувати вії тільки після того, як клієнт прийде на прийом для можливої корекції ПМ, тобто через 2 місяці після першої процедури. Якщо корекції немає необхідності, клієнтка може наростити вії. Коли робити ін'єкції краси? Також рекомендую після контрольного огляду за 2 місяці.

  1. Що робити насамперед – ПМ губ чи збільшення губ за допомогою гіалуронової кислоти?

Я рекомендую зробити спочатку ПМ, а через 2 місяці (якщо не потрібна корекція) зробити ін'єкцію гіалуронової кислоти

  1. Чи може бути алергічна реакція на пігменти? На що може бути алергія?

Висококваліфікований фахівець не дозволить собі використовувати пігменти невідомого виробника, а намагатиметься звести до мінімуму ризик виникнення алергічної реакції на пігмент. Алергія може з'явитися на анестетик. Тому раджу проводити алерготест знеболювальних засобів. Якщо у клієнта спостерігається реакція на анестетик, процедура з використанням препарату протипоказана. Майстер ПМ повинен у цьому випадку попередити, що процедура буде більш болісною. Це необхідно, щоб була можливість оцінити з клієнтом рівень больового порога, щоб людина могла налаштуватися психологічно не певний дискомфорт, а не пішов із незакінченими стрілками чи губами. Алергія може з'явитися і постуход. Тому і не рекомендую майстрам ПМ призначати як доглядові засоби лікарські препарати.

  1. Якщо алергічна реакція на декоративну косметику, чи варто робити ПМ?

Можна, адже всі пігменти, які дозволені в Україні, є гіпоалергенними.

  1. Чи можливе висипання герпесу після ПМ губ?

На мою думку, це можливо і не виключено. Усі люди є носіями вірусу герпесу. І навіть якщо до цього герпес ніколи не виявлявся, ця неприємна ситуація може виникнути. У цьому випадку рекомендую використовувати олію чайного дерева. Відповідаючи на це питання, акцентуйте увагу на тому, що висипання не вплинуть на збереження пігменту в шкірі, якщо клієнтка не буде здирати скоринку, що утворюється.

  1. Чи можна під час процедури ПМ заразитись гепатитом чи іншими вірусами/інфекціями?

Дуже поширене питання та одне з основних страхів, які зупиняють жінок від процедури ПМ. Якщо ви впевнені у своєму майстрі і знаєте, що він працює тільки одноразовими голками, що розкриті при клієнті, вам не загрожує ризик зараження. Інші частини апарату, що торкаються шкіри, повинні обов'язково стерилізуватися після кожної процедури.

  1. Як довго триває процедура ПМ?

Час грає проти майстра під час процедури. Чим довше триває процедура, тим більше проявляється набряклість, відповідно, тим складніше вкласти пігмент у шкіру. Оптимальний час проведення процедури – 1,5–2 години. Тому спитайте у вашого майстра, скільки часу у нього займає ПМ обраної вами зони.

  1. Чи потрібна корекція після основної процедури ПМ?

Під час першої процедури неможливо врахувати всі моменти та передбачити на сто відсотків, як шкіра відреагує, як приживатиметься пігмент. Щоб була можливість виправити або доопрацювати, потрібно прийти на контрольний огляд - тільки тоді стане ясно, чи потрібно наситити колір або трохи підкоригувати форму, а також оцінити картину загоєння.

  1. Як вибрати студію та майстри ПМ?

Правильний вибір майстра, що виконує якісний татуаж, впливає на результат процедури. Я рекомендую звертатися лише до косметологічних, спеціалізованих студій, де роблять ПМ. Задавати всі цікаві для вас питання і, головне, отримувати на них професійні, обґрунтовані відповіді. Звертати увагу, якими апаратами працює майстер, якими голками та пігментами проводить процедуру. Ознайомтеся з портфоліо майстра, бажано із загоєними роботами, отримайте детальну консультацію при виборі кольору. Не погоджуйтесь на некваліфіковану процедуру, не будьте ласі на низьку вартість процедури. Помнете, що ПМ не може коштувати нарівні з манікюром. Вибирайте майстри за рекомендаціями своїх знайомих, близьких.

  1. І насамкінець про переваги ПМ.

Це безпечно. У будь-яких умовах ви завжди будете природно красивою, з якісним макіяжем. Це значно полегшує життя сучасній жінці та суттєво економить час. Ви неперевершені 24 години на добу.

Я бажаю всім клієнтам знайти свого майстра, бути яскравими, чарівними, впевненими в собі та радіти своєму зовнішньому вигляду.

Матеріал був вперше опублікований у журналі Permaentn №3(11)/2018

Читайте також