Чесні відповіді експерта на питання, що хвилюють майстрів ПМ

Професійні секрети та поради Наталі Масний

Logo

Наші фахівці мають величезну кількість інформації, яку не так просто знайти на просторах інтернету. Своїми професійними таємницями вони охоче діляться з колегами, відповідаючи на найактуальніші питання

Професійний шлях Наталі Масний показує, що любов до своєї справи завжди дає найвищі результати. Вона - засновник та провідний тренер-викладач школи Permanent Style Ukraine, тренер-викладач Міжнародної ліги професіоналів перманентного макіяжу, спікер конгресів та конференцій з перманентного макіяжу (Україна, Росія, Ізраїль, Румунія), незалежний суддя чемпіонатів з перманентного макіяжу , конгресів, чемпіонатів з перманентного макіяжу

Чудова та приваблива Наталі вміє робити фантастичні стрілочки, брівки та губки. Продовжуючи професійне зростання, намагається знайти у своїй роботі особливі «фішки», які дозволяють запам'ятатися та виділитися серед великої кількості конкурентів.

Дізнайтесь більше про професійні секрети майстра на нашому сайті.

Про головні помилки майстрів-початківців

Я думаю, на етапі навчання всі майстри роблять якісь помилки, головне щоб вони були не фатальними! Найбільшою помилкою, яку я припустилася на початку своєї кар'єри, на мій погляд, було бажання у всьому погоджуватися зі своїми клієнтами та втілювати їхні бажання в реальність. На жаль, не кожен розуміє особливості та пропорції своєї особи. Іноді пояснень та умовлянь недостатньо. Ну, хоче клієнтка брови Пенелопи Круз чи губи Анджеліни Джолі. А те, що ці губи будуть у дисонансі з рештою її обличчя, мало кого хвилює. На початку своєї кар'єри я частенько реалізовувала такі побажання своїх клієнтів, хоча сама залишалася вкрай незадоволеною результатом. А людина я творча, і від такого компромісу з власною совістю вигоряла і не могла творити. Наталі Масна зараз ніколи не зробить те, що суперечить правилам, пропорціям обличчя, естетиці і, зрештою, здоровому глузду. Робота має приносити задоволення, просто заробляти гроші – не мій випадок!

Як правильно організувати свій день майстру перманентного макіяжу?

Всім, хто мене добре знає, відомо, що мій робочий день починається рано, а закінчується пізно. І так 7 днів на тиждень. Як правильно – це точно не до мене! Але я точно знаю, що важливо вміти вчасно зупинитися та подарувати собі відпочинок, щоб улюблена робота не стала рутиною і з творчої не перетворилася на механічне виконання певних алгоритмів. Я вмію працювати у жорсткому ритмі і при цьому залишатися емоційно та енергетично цілісною. Але часом зупиняюся, щоби заповнити свої сили. Можу провести день із сином чи поїхати до батьків на дачу. Якщо зовсім погано і необхідне перезавантаження - купую квиток у нову для себе країну, відкладаючи всі важливі справи. Ніщо так не розвантажує і не надихає одночасно, як святі місця, повітря, яке дихає історією, та нові знайомства. Це мій особистий лайфхак таким же трудоголікам, як я!

5 кроків, щоб організувати свою школу (навчальний центр, салон)

Відразу скажу, я не любитель таких ідеальних схем - 5 кроків, 10 порад, 3 ступені на шляху до успіху... Так, можливо, це звучить красиво і користується популярністю, але насправді не працює. У кожного свій шлях та свої щаблі до успіху. І, повірте мені, їх буде більше, ніж 5. Головне – це віра в себе, команда близьких за духом людей поряд і титанічна праця. Мій шлях був тільки моїм, і, можливо, виявився б абсолютно непрохідним для іншої амбітної та творчої людини. Тому я раджу кожному шукати свій шлях до своєї мрії або до побудови успішної кар'єри та бізнесу. Благо зараз дуже багато можливостей, головне, не боятися і виходити із зони свого комфорту!

Які книги та навчальні посібники для майстрів ви порекомендуєте

Навіть не знаю, як і сказати, але перманентний макіяж досі залишається досить незвіданою та невивченою сферою. Першу інформацію про перманентний макіяж я вичитувала в американських журналах, таких як Biotech My Style. Доводилося старанно перекладати, щоб отримати таку важливу для мене інформацію. Напевно, для того, щоб грамотні спеціалізовані посібники з'явилися у нас, мені доведеться самій їх написати. Звикла я бути першовідкривачем та першопрохідником! Так що, можливо, в найближчому майбутньому саме книги під моїм авторством будуть відкривати майстрам-початківцям цю професію. А поки що активно займаюся просвітницькою діяльністю та проводжу виїзні майстер-класи, а також курси для новачків та підвищення кваліфікації. Це краще за будь-яку книгу!

Топ-5 майстрів на вашу думку

Яке питання, що компрометує! Ну, скажу чесно, таких майстрів набагато більше, і з кожним роком кількість талановитих та грамотних спеціалістів у галузі перманентного макіяжу збільшується! Тож боюся упустити когось. Але мої фаворити знають моє ставлення до них! Я не скупа на компліменти та похвалу, і завжди гідно намагаюся оцінювати своїх колег, щиро захоплюючись їхньою майстерністю.

Але все ж таки хочу порадити майстрам-профі не спочивати на лаврах, а то можна опинитися на лаві запасних. Індустрія активно розвивається, з'являються нові техніки, сучасне обладнання, технології та й тренди змінюються. Для того щоб залишатися на гребені своєї популярності та успіху, необхідно щодня удосконалюватись та розвиватися. Якщо одного разу тобі захочеться зупинитися і на секунду здасться, що ти попереду всіх і вже досяг, це вірна ознака, що ти відстав! Адже що більше ми дізнаємося, то більше ми розуміємо, скільки всього ми ще не знаємо. Так що дерзайте і прокачуйте себе та свої здібності!

Що б ви порадили майстру-початківцю?

Я можу дати лише одну пораду! Ми всі колись розпочинали і навіть найбільші перемоги розпочиналися з маленьких. А найперша і найголовніша наша перемога – над самим собою! Тому я раджу не гнатися за успіхом інших людей, а створювати свою власну історію тут і зараз, щодня, перемагаючи себе і стаючи кращим крок за кроком!

Читайте також:

Брови у волосковій техніці: секрети від Жені Денізері

Читайте також