Алопеція та перманентний макіяж: важливі аспекти в роботі майстра

Практичні поради експерта

Logo

Все частіше на прийом до майстра ПМ приходять клієнти з тим чи іншим ступенем облисіння. Причому жінок серед них не менше, ніж чоловіків. Що ж таке алопеція та як допомогти людині впоратися з її проблемою?

Женя Денізері , майстер-тренер міжнародного рівня з перманентного макіяжу, майстер-тренер з видалення неякісного ПМ та татуювань, офіційний тренер команди Святослава Отченаш у Туреччині, представник марки Biodermalogic MTDERM Німеччина в Туреччині, засновник та президент студій та академії Jenya Permanent makeup academy, спікер та член журі конкурсів з перманентного макіяжу, засновник проекту допомоги у соціальній адаптації людям з діагнозом «алопеція», засновник бренду J-line (колекції даної марки одягу адаптовані для медичних працівників та майстрів б'юті-сфери), організатор майстер-класів у Туреччини для спеціалістів у сфері краси, офіційний представник марки Kodi profesional у Туреччині, офіційний тренер Adi Shendel та представник продукції A & İ Shendel у Туреччині

Все частіше на прийом до майстра перманентного макіяжу приходять клієнти з тим чи іншим ступенем облисіння. Причому жінок серед них не менше, ніж чоловіків. Давайте розберемося, що ж таке алопеція і як допомогти людині впоратися з її проблемою.

Алопеція – це багатофакторне захворювання, що характеризується порушенням процесу росту волосся. Якщо розглянути тотальну алопецію, то основна причина втрати волосся в цьому випадку - це генетична схильність, тобто в імунній системі порушено фактор контролю "свій - чужий", внаслідок чого починається саморуйнування та відторгнення волосся як стороннього тіла. Таким чином, за кілька місяців відбувається повна втрата волосся. Кожен вид цього захворювання має свої причини та наслідки.

Давайте розглянемо види алопеції. На жаль, немає певної зони ризику або способів запобігання хворобі, їй можуть бути схильні всі – як дорослі, так і діти, а причини можуть бути різними – від стресу, прийому різних ліків до вагітності.

Рубцева алопеція

Має незворотний характер внаслідок руйнування волосяних фолікулів, обумовлена запальними, атрофічними та рубцевими процесами у шкірі.

Причини захворювання:

  1. Спадкові фактори та вроджені захворювання (іхтіоз, шкірна аплазія, нетримання пігменту).
  2. Аутоімунні та інші системні захворювання (дискоїдна форма червоного вовчаку, обмежена і системна склеродермія, дерматоміозит, амілоїдоз, пемфігоїд, що рубається, саркоїдоз).
  3. Ліпоїдний некробіоз – руйнування та омертвіння клітин та тканин у зв'язку з аномально великим відкладенням у них жиру.
  4. Червоний плоский лишай, грибкові ураження шкіри (трихофітія) та деякі інфекційні захворювання.
  5. Абсцедуючий перифолікуліт, епілюючий та келоїдний фолікуліти, характерні запальним процесом у фолікулах або навколо них.
  6. Пухлини шкірних придатків, плоско- та базальноклітинний рак шкіри та деякі інші захворювання.
  7. Механічні, термічні травми, хімічні та радіоактивні ушкодження, гнійне запалення.

Фіналом шкірних проявів цих захворювань є формування рубців і загибель цих ділянках волосяних фолікулів.

Види та ступеня втрати волосся у чоловіків та жінок

Нерубцева алопеція

Вона становить від 80% до 95% всіх захворювань волосся. Етіопатогенез цієї групи, на відміну від попередньої, залишається маловивченим. Найімовірніше, в основі різних видів захворювань цієї групи лежать різні механізми, хоча причини та пускові фактори майже при всіх типах у більшості випадків одні й ті самі. Усі види нерубцевого облисіння поєднує відсутність попереднього ураження шкіри.

Причини алопеції нерубцевого типу:

  1. Імунні та аутоімунні порушення, яким в останні роки відводиться провідна роль. Вони призводять до утворення імунних комплексів та аутоагресії організму по відношенню до волосяних фолікулів. Ці розлади зустрічаються як самостійно, так і в поєднанні з деякими аутоімунними захворюваннями – хронічним лімфоцитарним тиреоїдитом, вітіліго, гіпопаратиреозом, недостатністю надниркових залоз.
  2. Генетична схильність, обумовлена геном, що привертає до неадекватних біохімічних процесів у шкірі та підвищеної чутливості рецепторів фолікулів до андрогенів.
  3. Захворювання та розлади функції залоз внутрішньої секреції, різні порушення обміну речовин, у тому числі амінокислот, білків та мікроелементів – селену, цинку, міді, заліза, сірки.
  4. Гострі стресові стани та тривалий негативний психоемоційний вплив, що призводять до спазму периферичних судин та порушення харчування фолікулів.
  5. Вегетативні, церебральні та інші види порушення симпатичної іннервації шкіри голови та обличчя, що призводять до розладів мікроциркуляції крові у шкірних судинах. З цієї точки зору велике значення мають хронічний невротичний та гострий стресовий стан, тривалий повторюваний негативний психоемоційний вплив, хронічні запальні процеси в носоглотці, гортані та придаткових пазухах, хронічно збільшені та болючі підщелепні лімфатичні вузли, остеохондроз. Все це є подразником верхньошийних нервових симпатичних вузлів, що іннервують волосисту частину голови.
  6. Захворювання органів травлення, що призводять до погіршення засвоєння поживних речовин та мікроелементів.
  7. Вплив деяких лікарських засобів (цитостатики), гостра та хронічна виробнича чи побутова інтоксикація хімічними речовинами (ртуть, вісмут, борати, талій), вплив радіоактивного випромінювання.

Класифікація нерубцевого облисіння

Пропоновані сьогодні класифікації нерубцовой алопеції нечіткі, у тому основі лежать ознаки змішаного характеру – як основні зовнішні клінічні прояви, і причинні і чинники. Найбільш зручною класифікацією є розподіл на алопецію:

  • дифузну;
  • осередкову, або гніздову, або кругоподібне облисіння;
  • андрогенетичну.

До та після процедури. Роботи автора

Дифузна алопеція може відбуватися в результаті фізіологічної гормональної перебудови організму при статевому дозріванні, вагітності та годуванні груддю, у клімактеричний період. У перших двох випадках надмірне випадання волосся не вважається патологічним і носить минущий характер після стабілізації гормонального фону. Під впливом різних провокуючих факторів воно може бути більш менш вираженим.

Дифузне облисіння характерно рівномірним по всій голові швидким випаданням волосся різного ступеня. Втрата всіх волосся зустрічається дуже рідко. Дифузне облисіння поділяють на:

  • анагенова, яка відбувається в період активного росту волосся;
  • телогенове - випадання волосся у фазі спокою фолікулів.

Найчастіше дифузне облисіння провокується стресовим станом, прийомом наркотичних, деяких лікарських препаратів та контрацептивних засобів, недоліком мікроелементів, особливо при прихованому дефіциті заліза у жінок з порушеннями менструального циклу, а також у людей, які перенесли резекцію шлунка, внаслідок поганого засвоєння заліза через нестачу вітаміну В12.

Вогнищева алопеція у жінок та чоловіків зустрічається з однаковою частотою. Вона становить близько 5% всіх хвороб шкіри. Поодинокі (спочатку) симетричні осередки випадання волосся мають округлу або овальну форму і з'являються частіше в потиличній ділянці. Вони схильні до зростання і злиття, у результаті формуються великі ділянки облисіння, краї яких відбивають циклічність. Течія вогнищевої алопеції в більшості випадків доброякісна і протікає в три стадії. Зокрема, це:

  1. Прогресивна, під час якої волосся випадає не тільки в місці поразки, а й у прикордонній з ним зоні. Цей етап триває від чотирьох місяців до півроку.
  2. Стаціонарна – припинення освіти та злиття нових вогнищ облисіння.
  3. Регресивна – відновлення нормального зростання волосся.

Залежно від площі ушкодження та характеру перебігу розрізняють такі форми осередкової алопеції:

  • доброякісну, описану вище;
  • злоякісну, до якої належать субтотальна, тотальна та універсальна форми.

Субтотальна форма характерна повільним прогресуючим перебігом. При цьому кількість ділянок та їх площа не тільки поступово та повільно збільшуються, а й поєднуються з випаданням вій та волосся у зовнішніх зонах брів.

При тотальній формі протягом трьох місяців випадає все волосся на голові та обличчі. Якщо волосся і відновлюється, цей процес триває роками і відбувається у зворотній послідовності: вії, брови, обличчя. Волосся на голові виростає в останню чергу.

При універсальній формі волосся втрачається не тільки на обличчі та голові, але на всьому тілі та кінцівках.

Андрогенетична алопеція становить 90% всіх причин алопеції у чоловіків та жінок. Цей тип облисіння виділяється більшістю авторів у самостійний, хоча за зовнішніми проявами носить переважно дифузний характер і часто поєднується з жирною себореєю. Захворювання пов'язане з геном, що спадково передається по аутосомно-домінантному типу, функція якого реалізується, імовірно, за допомогою механізмів, що впливають на дію ферментів у волосяних цибулинах і сосочках. Ці механізми призводять до збільшеної трансформації тестостерону на більш активну форму, а у жінок – на естрон. Тому типи облисіння у чоловіків та жінок можуть відрізнятись.

Особливості роботи з алопецією

Які складності роботи з людьми, яким діагностували таку хворобу, як алопеція? З'ясуємо нюанси роботи.

На сьогодні для людей з діагнозом «алопеція» ми пропонуємо такі послуги: перманентний макіяж брів, повік (тільки для жінок), трихопігментацію . Процедура користується попитом, оскільки волосся сприймається як показник мужності для чоловіка, молодості та привабливості – для жінки. За роки роботи з клієнтами з діагнозом алопеція ми допомогли понад 200 людям соціально адаптуватися в суспільстві. Приблизно п'ять робіт на місяць ми виконуємо безкоштовно у порядку черги.

Якщо у вас покупець з цією хворобою, попросіть його спочатку проконсультуватися з лікарем. У процесі лікування та під час використання препаратів ми не радимо робити процедуру перманентного макіяжу.

Важливим аспектом роботи з хворими на алопецію в перманентному макіяжі є обережність. Головне правило - не нашкодити, тому що немає волосків, що камуфлюють.

Етапи роботи:

1) Якщо ви не відчуваєте себе готовим до ідеальної роботи, попросіть клієнта час на підготовку (у першого мого клієнта я попросила місяць).
2) Працюйте на папері та на латексі.
3) Зверніться за порадою до колег. Майстри часто нам пишуть про те, що у них клієнт з алопецією і вони не знають, чи впораються. Ми завжди допомагаємо.
4) Якщо ви відчуваєте, що готові, клієнт прийшов із підтвердженням від лікаря, що процедура не вплине на перебіг лікування, приступайте до роботи.

5) Попросіть клієнта показати фотографії до початку облисіння.
6) Розкладку волосків (при алопеції в області брови) варто робити максимально наближеною до тієї, що була до облисіння.

Тут слід зауважити, що чоловіча та жіноча розкладки відрізняються один одного такими ознаками: укладання волосків для жінок має бути ідеальним з погляду симетрії, форми, кольору; чоловіча ж повинна бути недбалою, трохи асиметричною в плані укладання, можна додати волоски окремо від брови - нижче на кілька міліметрів, наприклад.

Етапи процедури трихопігментації

Якщо людина прийшла до вас, значить, для неї це важливо і ви можете вплинути на її самооцінку. Всі клієнти після процедури відзначають значні зміни на краще в їхньому соціальному житті.

Насамкінець хочеться побажати колегам творчих успіхів. Не бійтеся починати працювати з алопецією, але не забувайте про обережність.

У статті використані матеріали сайту http://bellaestetica.ru

Читайте також