Легендарні та юні: перші колекції макіяжу будинків моди

Між красою та модою

Logo

Помада для губ або тіні для повік можуть бути не просто косметикою, а провідником у світ високої моди, розкоші та чаклунства. Деякі модні будинки протягом десятиліть, а то й сторіч не лише одягають жінок, а й визначають, який колір помади вони носитимуть наступного сезону.

Безперечно, легендарні будинки моди є законодавцями не лише у fashion-сфері, а й у галузі краси. Саме вони задають beauty-тренди та розробляють нові продукти, на які незабаром дорівнюють інші компанії. Ми вирішили згадати, як відомі будинки моди запускали свої перші колекції макіяжу, які з їхніх косметичних продуктів досі є культовими, а також розповісти, чим нас тішать бренди останнім часом.

Chanel

Французький Дім моди Chanel вплинув на становлення канонів краси завдяки його засновниці – Габріель Шанель. Вона вважала, що макіяж повинен не просто прикрашати жінку, а робити її красивішою. Продовженням цієї думки стала перша колекція макіяжу, випущена у 1924 році – через 10 років після заснування модного Будинку. Головними кольорами makeup-лінійок Chanel стали золотий, червоний та бежевий з легким блиском.

Габріель любила червону помаду і пропонувала дівчатам носити її щодня з повсякденним вбранням, а її улюблений відтінок випустили в 1974 під назвою Rouge de Chanel. Ще одним культовим продуктом бренду стали лаки для нігтів, перша колекція яких вийшла 1972 року під назвою Vernis. Досі палітра лаків від Chanel є орієнтиром для інших косметичних компаній у визначенні наймодніших відтінків сезону.

Christian Dior

Модний Дім Christian Dior був заснований 1946 року, а його перші beauty-продукти побачили світ уже 1950-го. Свій шлях у сфері краси Крістіан Діор розпочав із червоної помади, адже саме цей колір був символом бренду у той період. У 1955 році на панелі Rouge Dior з'явилися нові відтінки, включаючи помаранчевий та рожевий, а ще через чотири роки лінійка вже складалася з 18 відтінків.

Щоб оновити колекцію макіяжу, 1967 року Будинок найняв революційного візажиста Сержа Лютанса, який запустив у продаж культові чотириколірні палетки тіней у досить яскравих відтінках. Черговий прорив – запуск п'ятиколірних палітр 5 Couleurs та редизайн футлярів під керівництвом візажиста Тьєна.

Saint Laurent

Косметика Yves Saint Laurent стала продовженням fashion-курсу, яким слідує французький модний Дім. Перша колекція макіяжу побачила світ у 1978 році і по ній відразу стало зрозуміло, що порушувати makeup-правила того часу можна і потрібно. Ів Сен-Лоран говорив: «Найкращий макіяж жінки – це її пристрасть». І пропонував висловлювати її, підкреслюючи водночас і очі, і губи.

Серед знаменитих beauty-продуктів бренду – помада Rouge Pur Couture, що випускається вже понад 40 років. Її формула постійно вдосконалюється, а палітра кольорів розширюється. Ще один star-продукт бренду – п'ятиколірна палетка тіней Couture Palette, дизайн якої нагадує легендарні сукні колекції «Мондріан». Також не можна пройти повз революційний консилер-хайлайтер Touche Éclat, створений у 90-х, коли про сяйво шкіри ще ніхто не говорив.

Valentino

Модний Дім Valentino у 2021 році потішив своїх шанувальників, повідомивши про запуск своєї першої колекції макіяжу, над створенням якої працював креативний директор бренду П'єрпаоло Піччолі. Чи варто говорити, що лінійка вийшла божевільно красивою, що відображає дух часу, мрії та індивідуальність кожної дівчини.

Дебютна колекція складається з багатофункціональних продуктів, що зараз дуже актуально, з величезним асортиментом фінішів та відтінків, а деякі з продуктів випущені у форматі рефілів – ще одна перевага, яка говорить на користь екологічності. Центральним відтінком лінійки став знаменитий Rosso Valentino, який кожному розкривається по-своєму. У колекції представлені тональні основи, помади, тіні для повік та кушони.

Gucci

Свою першу колекцію косметики італійський модний Дім Gucci представив нещодавно – у 2014 році. Відмінною рисою всіх beauty-коштів стали чорно-золоті футляри, прикрашені логотипом бренду. До дебютної лінійки, розробленої креативним директором Фрідою Джанніні, увійшли тіні для повік, олівці для очей, рум'яна, пудра, лаки для нігтів і, звичайно ж, помади, які швидко завоювали beauty-олімп.

Коли креативним директором бренду став Алессандро Мікеле, він переосмислив його стилістику, але зберіг фірмові риси марки. Косметичні продукти в цей період стали упаковувати в м'ятні, рожеві та золотаві футляри, прикрашені принтами у стилі ретро та ар-деко. Особливо запам'яталася всім колекція помад, випущена в 2019 році і що складається з 58 відтінків, одягнених у стильні футляри. Бренд не зупиняється на досягнутому, торік випустивши туш Obscur Mascara, а цьогорічними новинками стали праймер і тональний флюїд.

Carolina Herrera

Перша лінія макіяжу американського модного Будинку Carolina Herrera – це свіжий спосіб подивитися на красу. Минулого року компанія втішила шанувальників 36 відтінками губної помади, кожен з яких укладений у розкішний футляр, прикрашений одним із принтів з архіву бренду, пензликами та брелоками, за допомогою яких кожна дівчина може створити власний дизайн помади.

У дебютну лінійку також увійшли пудри, універсальний крем, що матує, хайлайтер і кисті для макіяжу. Над колекцією працювали донька засновниці бренду Кароліна Еррера Де Баєз, креативний директор Вес Гордон та консультант з макіяжу Carolina Herrera Лорен Парсонс. У 2021 році бренд представив нові лакові губні помади Vinyl Lip Liquid Lipstick.

Hermès

Декоративну косметику модний Будинок Hermès почав випускати лише торік, і першими продуктами бренду стали помади, як ви вже знаєте. Перша колекція включала 24 відтінки, які були натхненні архівом шкіри та шовку компанії та укладені у триколірні футляри. Класти гарні косметичні продукти бренд рекомендує не просто в сумочку, а спеціально створені шкіряні аксесуари для makeup-скарбів.

Дебютна колекція постійно поповнюється новими та новими відтінками помади, а цього року бренд поповнив лінійку новою колекцією Rose Hermès, до якої увійшли рум'яна, бальзами для губ та макіяж.

Читайте також