Чому жовтіє блонд: причина появи та методи нейтралізації

Головна біль

2021-04-09
Logo

Такі питання часто виникають у практикуючих колористів, адже чистий блискучий блонд – це побажання клієнтів-блондинок і інтерес майстра.

Причини появи жовтого відтінку

Жовтий тон на освітленому волоссі з'являється, як правило, в результаті повторного прояву власного природного пігменту меланіну або помилок у процесі освітлення та фарбування.

Сила жовтизни залежить від кількості барвника (фарби, освітлювального порошку), технології фарбування, індивідуальних особливостей кольору та набору натуральних меланінів.

Зазвичай володаркам темного та русявого волосся важче боротися з проявом червоного, помаранчевого або жовтого пігменту після освітлення, мелірування і навіть природного вигоряння волосся під впливом сонячних променів у теплу пору року, оскільки його вміст у структурі значний.

Порушення правил роботи із серйозними препаратами для фарбування чи освітлення – це гарантована НП, яку доведеться виправляти. Наслідки порушення правил - руйнування структури, обламуване волосся, часткова або повна його втрата, розсічення на кінчиках, підвищена пористість, статика, некерованість, суха шкіра голови і т.д.

Отже, якщо на початку роботи ми правильно оцінили якість та здоров'я волосся, правильно підібрали техніку освітлення, то на доказ своєї правоти побачимо пасма ніжного світло-жовтого кольору, які надалі чудово тонуються спеціальними препаратами. Але в будь-якому випадку після 2-3 тижнів експлуатації будь-якого блонду знову виявиться той же легкий світло-жовтий фон. І що робити в цьому випадку?


Винятки теж є: практично без жовтизни освітлюється волосся зі світлим природним відтінком. Власницям такого кольору заздрять усі блондинки землі. Це натуральні природні блонди, волосся русявого кольору з холодним (зеленим) відтінком і, як правило, жінки «літнього» кольоротипу.


Корекція кольору безпосередньо до або після фарбування часто потрібна колористам. Усі клієнти індивідуальні. У випадках, коли відтінок волосся виходить недостатньо інтенсивним або небажаний тон, без додаткових заходів не обійтися. Особливо затребувані й ефективні у разі процедури з нейтралізації жовтизни, що виникла у процесі чи результаті освітлення. Основні способи нейтралізації небажаних відтінків на блондах є універсальними, і ними вже не перший рік користуються у своїй повсякденній практиці перукарі всього світу.

Методи нейтралізації та посилення відтінку

Коригування кольору за допомогою методу нейтралізації - просто! Для цього часто використовуються склади з властивостями шампуню або бальзаму, але з великою кількістю фіолетового пігменту (так, саме за всіма правилами колористики).

Ці засоби здатні як нейтралізувати жовтизну, і посилити відтінок при тонуванні блонда. При мелюванні та освітленні нейтралізацію можна виконувати як проміжний етап, використовуючи сріблястий шампунь, і вже після зафіксувати результат шампунем-нейтралізатором, а також як фінальний етап після застосування фіксатора кольору, а далі скористатися бальзамом для нейтралізації жовтизни обраного.

Щоб посилити відтінок, засоби для нейтралізації використовують у випадку, якщо волосся через свою структуру або інші особливості не дають кольору проявитися на повну силу. Завдання часто прийнято вирішувати повторним фарбуванням або додатковим тонуванням, хоча корекція кольору часто може швидко виправити положення. Для процедури важливо підібрати колір, здатний посилити або підкреслити необхідний тон.

Відтінкові бальзами або шампуні використовують у чистому вигляді на вологе волосся. Можна обробляти окремі пасма, не торкаючись волосся повністю, або наносити на все волосся прямо в мийці. Контролювати процес насичення волосся пігментом потрібно дуже уважно, щоб вчасно зупинити перебіг реакції. Ступінь виправлення відтінку та час впливу оцінюється візуально: від кількох секунд до 2-5 хвилин із сріблястим шампунем, до 5-15 хвилин з відтінковим бальзамом. Змивати засіб необхідно чистою проточною водою без шампуню.

За матеріалами журналу Your Hair №4-2017

Читайте також