Відкриття клініки у 2020: особистий досвід

2021-04-01
Logo

У китайській мові слово "криза" складається з двох символів, один означає "небезпека", а інший - "можливість". Давайте разом поставимо питання тим, хто переклав для себе це слово як можливість. Отже, знайомтеся, ось вони – герої, які успішно відкрили клініки у 2020 році.

ТОЧКА ЗОРУ: ВІДКРИТТЯ КЛІНІКИ У 2020


Владлена Аверіна, науковий консультант журналу «Les Nouvelles Esthetiques Україна», дерматовенеролог, косметолог, лікар вищої категорії, президент Асоціації естетичної гінекології та андрології, науковий директор та організатор циклу конференцій «Портрет складного пацієнта», член Ради експертів естетичної медицини України, член На Euromedicom (Україна)

Лейла Аннаєва, к.м.н., член Американського товариства антивікової медицини (AAAM), член Aesthetic Multispecialty Society, член Українського товариства дерматовенерологів, член Європейського товариства дерматологів (Україна)

Антон Леонов , головний лікар Clinic Profi+, тренер-експерт компанії Allergan, спікер Ukrainian Aesthetics та Aesthetic Education (Україна)

Анна Огурцова, лікар-дерматолог вищої категорії, к.м.н., косметолог-мезотерапевт, сертифікований тренер з ниткових методів омолодження. засновник клініки Viva Medical Aesthetic Club (Україна)

Валерія Рабізо, лікар акушер-гінеколог, дерматовенеролог, член Європейської академії дерматовенерологів (EADV), член Іспанського товариства естетичної, реконструктивної та фізіологічної гінекології (SEGERF) (Україна)

Анна Фунікова , лікар-дерматовенеролог, косметолог, засновник мережі клінік Medical Community та академії UMAA (Україна)


Чи запитували ви про перенесення відкриття клініки з огляду на реалії 2020?

Ми давно планували зміну формату як клініки Medical community clinic, так і Академії UMAA, а також відкриття кількох філій обох підрозділів. 2020 став для нас швидше мотивуючим прискорювачем і допоміг максимально зосередитися на цих завданнях. Також на нашу користь зіграла зміна цін на оренду нерухомості на ринку – ми змогли вибрати найбажаніші та найзручніші локації.

Ганна Фунікова

Звичайно ж ні. Переносити нічого не планувала. Збудувала клініку, на яку вже чекали мої пацієнти, отримала ліцензію, у пілотному режимі попрацювала і як тільки карантинні реалії дозволили – негайно організувала грандіозну церемонію відкриття! Все задумане вийшло і здійснилося.

Ганна Огурцова

Напевно, неможливо бути готовим і відповідати всім реаліям року, місяця, дня. Але, зважати на економічну ситуацію в країні, безумовно, необхідно і тому ми зверталися за допомогою до фахівців! Грамотно складений бізнес-план допоміг спрогнозувати ті чи інші ризики в цілому, і уникнути їх. Відповідаючи на ваше запитання, можу з упевненістю сказати, що якби ми не відкрилися в 2020, то в 2021 – точно!

Лейла Аннаєва

Питанням про перенесення відкриття не ставилося. Складні моменти в житті є завжди, але тільки той, хто не боїться труднощів і робить крок уперед, той досягає успіху. Як кажуть: «У кризу відкриваються нові можливості. У кризу слабка гине, а сильна стає ще сильнішою!»

Валерія Рабізо

Чи переносити відкриття – таке питання не стояло. Більше того, у нас відбулося навіть 2 відкриття. Після своєрідного «тестового» відкриття, коли ми утвердилися в тому, що повністю виконуємо всі санітарно-епідемічні норми, 18 грудня відбулося друге офіційне відкриття медичного центру Leonov Clinic.

Антон Леонов

Відкриття мало відбутися раніше, ще в 2019 р. Але будинок-новосторий, у якому знаходиться клініка, здався лише в 2020. Я чекала, пацієнти чекали (навіть не знаю, хто більше) – ні про які переноси і мови не могло бути!

Владлена Аверіна

Чому ризикнули та чим мотивувалися?

Я йшов до відкриття власного бізнесу багато років. Потім раптово вирішив - і втілив свої мрії насправді. Мене завжди мотивували мої конкуренти та мої улюблені пацієнти. Крім того, хто не ризикує – той не п'є шампанського!

Антон Леонов

Я люблю складні завдання. Розширювати паралельно два бізнеси в локдаун - точно завдання зі зірочкою, але мені здається, ми з нею впоралися. Головна мотивація – мої мрії та цілі, які поділяє моя команда. Ми не з тих, кого зупиняють проблеми. Так, рік був непростим, через нестабільність ситуації знизився потік пацієнтів, проте в цілому індустрія не зазнала великої рецесії. Якісні медичні та освітні послуги мають попит у всі часи.

Ганна Фунікова

Я з 1998 року була одержима ідеями створення власної клініки та особистого бренду і свою першу клініку відкрила у 2014 році, коли ліцензовані естетичні центри можна було перерахувати на пальцях. Але потім мені довелося зіткнутися з багатьма проблемами і, на жаль, у 2018 році я була змушена клініку закрити. Я вважаю, що не завжди лікар естетичної медицини сама може вирішити деякі проблеми, тому, плануючи відкриття нового естетичного центру, його орієнтування тільки на надання косметологічних послуг вважала не ліквідним! Враховуючи всі помилки минулого, я ризикнула на створення спільного проекту із колегами-стоматологами. Наші напрямки тісно переплетені та спільно (як ми переконалися на практиці) ми можемо надати більш розширений та якісний спектр послуг.

Лейла Аннаєва

Як перфекціоніст я давно хотіла створити комфортні умови для себе, для своєї творчої лікарської роботи. Коли ти починаєш спочивати на лаврах, думаючи «у мене і так все добре», це означає, що насправді ти вмираєш як професіонал. Тільки тоді, коли ставиш нові цілі, ти ростеш. Чому я вирішила відкрити клініку? Захотілося нового витка у своєму розвитку. Розуміючи, що я вже багато що вмію, я розуміла й необхідність розширювати свої межі, мати в арсеналі сучасне обладнання для досягнення найкращих результатів. І, звичайно, з'явилося бажання відчути «найкращу версію себе».

Валерія Рабізо

Якщо чесно, то я не ризикувала! Для мене цей непростий для всіх період став і залишився простим у моїй свідомості та намірах. Ризик - це доля людей, які сумніваються або не впевнені у своїх цілях. Я жодної хвилини не сумнівалася, планомірно йшла до своєї мети, роботи було багато часу на сумніви і страхи у мене просто не було.

Ганна Огурцова

Ще 2002 року я відкрила салон краси, який пропрацював 12 років. Я відчула, що втомилася. На той момент ще працювала у великому шпиталі, вела освітні проекти, багато виступала. Рішення про продаж було очевидним. Через 3 роки роботи у приватній поліклініці я знову вирішила, що хочу свій бізнес та… відкрила клініку.

Владлена Аверіна

Що б зараз ви зробили інакше?

Якби я мала можливість внести якісь корективи у свої дії, я б тоді відкрила клініку в 2 рази більше. Власне, найближчим часом я і планую здійснити план масштабувати свою справу рівно в 2 рази.

Ганна Огурцова

По-іншому – тільки прискорили б цей процес ще більше, але навряд це можливо. Ми давно на ринку, і відмінно розуміли всі підготовчі етапи, бюрократичні, організаційні та багато інших, коли від нас не залежало зовсім нічого. Зі свого боку, ми готували наші нові об'єкти практично цілодобово, і, мабуть, єдине, про що варто шкодувати, так це про те, що ми не змінили концепцію і не розширили бізнес раніше.

Ганна Фунікова

На даний момент я повністю задоволена роботою і нічого не змінювала б, а тільки б продовжувала вдосконалювати рівень своїх знань і навичок.

Лейла Аннаєва

Мабуть, більше б підготувалася морально. Я завжди була сильною людиною, але, якщо чесно, не зовсім була психологічно підготовлена до цих тимчасових труднощів та відповідальності. Від початку проекту до запуску клініки з ремонтом з нуля мені знадобилося 3 місяці. Це дуже короткий термін для такого проекту, надто швидка трансформація вийшла! Але я змогла вистояти та перенести всі складнощі.

Валерія Рабізо

Напевно, тому, що я дуже довго йшов до відкриття своєї клініки, був час все продумати до дрібниць і я сьогодні не шкодую про жодне своє рішення. Тому нічого інакше я б не робив. Більше того, я не маю відчуття, що я багато часу витратив марно – все трапилося саме тоді, коли потрібно, і саме так, як слід.

Антон Леонов

Якби я знала, що будівництво будинку, в якому купила приміщення під клініку, так затягнеться (майже на 2 роки), можливо, купила б приміщення в іншому місці. Все інше абсолютно можна виправити, так би мовити, робочий процес - і навчання персоналу, і просування, і купівля обладнання. Я не починаю з нуля – маю велику базу пацієнтів, тому є можливість бути в «лайт-режимі».

Владлена Аверіна

Чи є складнощі з підбором персоналу? Які критерії для вас найважливіші?

Кадрове питання – найскладніше у будь-якому бізнесі, і найскладніше – «знайти серед людей Людини». Ми залишаємося мережею клінік сімейного типу, оскільки досить близько спілкуємося з усією командою як на роботі, так і у вільний час, тому ми не можемо не дивитися в одному напрямку. Для мене при виборі персоналу ключовим є збіг за цінностями, цілями та бажанням розвиватися. Чесність та відданість спільній справі, довіра. Безперечно, часом життя диктує свої правила, змінюються обставини, емоційне сприйняття. Під чесністю я, насамперед, маю на увазі чесність перед собою, у постановці цілей, у межах, термінах. На жаль, часом доводиться розлучитися, і це теж вияв чесності: визнати і сказати в очі, що змінилися прагнення, бажання, і ми один одному не підходимо.

Ганна Фунікова

Складнощі з персоналом були, є і, гадаю, будуть завжди. Спочатку потрібно робити ставку на себе, оскільки «людський фактор» – константа не постійна. Мій головний критерій – це професіоналізм!

Лейла Аннаєва

Безперечно, маючи високу експертність та авторитет, я мимоволі завищую планку і для претендентів на майбутні вакансії членів моєї команди. Але відверто зізнаюся, при виборі співробітника вважаю найважливіше його психологічні ресурси та мотивацію зростати та розвиватися. Усього знати неможливо, технології та їх затребуваність змінюються щохвилини, якщо мені потрібний фахівець як людина, а не її корона – я без проблем підтягну його навички до бажаного рівня та допоможу відточити майстерність бути чарівником краси. Мені потрібні люди не процесу, а результату і це найчастіше захоплені командною роботою позитивні люди. Таких у колектив і добираю.

Ганна Огурцова

Як виходить, людський фактор – найскладніше у житті! Це стосується й персоналу. Найважливішим є розуміння філософії керівника. Професійна підготовка – це беззаперечна умова. Але саме командний дух, розуміння цілей керівника, його принципів у роботі, дисципліна – це те, чому складно навчитися! Це або є, або вам не з нами. В умовах жорсткої конкуренції тільки з першокласним сервісом можна мати перевагу. А сюди входить якраз робота персоналу з будь-яких дрібниць. Можна мати чудовий продукт, сучасне обладнання, але без гідної роботи персоналу нічого не вийде. Ось і працюємо треба цим

Валерія Рабізо

Це питання хвилює не лише нові клініки. Питання підбору кадрів – основне. Можна вкладатися в дороге обладнання, промоушен і т.д., але якщо на ньому нікому працювати – немає спеціаліста чи кваліфікації, або адміністратор відверто «тупить» і неправильно/неінформативно/грубо відповідає пацієнтам – то ти хоч на голову стань, все одно будеш втрачати клієнтів. Ні для кого не секрет, що будь-який власник хоче, щоб співробітник, що прийшов, мав досвід роботи і навів за собою пацієнтів (я не маю на увазі оренду приміщення, її взагалі не розглядаю). «Для своїх – простіше зняти кабінет чи взагалі вдома приймати», – ось такі відверті відповіді я чула на співбесіді. З іншого боку – багато хто хоче зі мною працювати, за моїми протоколами та з моїми пацієнтами. Якщо це молодий фахівець-початківець – його потрібно всьому навчити. І з досвідченими, і з новачками це завжди питання довіри. Не довіряю – не працюю!

Владлена Аверіна

Можливо, зараз я когось здивую, але складнощів із підбором персоналу не було абсолютно ніяких, бо зі мною працюють мої учні. Це найкращий вибір. А критерії підбору персоналу у мене прості – компетентність, людяність та бажання постійно розвиватися. У фахівців, які пропонують свої кандидатури для роботи в моїй клініці в кабінетах ін'єкційної та апаратної косметології, має бути вища медична освіта, естетисти мають середню медичну освіту. Це основна вимога, яка навіть не обговорюється.

Антон Леонов

Повна версія статті в журналі Les Nouvelles Esthetiques Україна 1, 20 21

Читайте також