Ультразвуковий SMAS-ліфтинг у корекції малярних мішків

Сучасні технології

Logo

Сьогодні у лікарів ЕМ все більше можливостей ефективно розв'язувати проблеми, з якими до них звертаються пацієнти. Зараз ми можемо підбирати методики залежно від клінічної вираженості змін, конституції пацієнта та його фінансових можливостей.


Ірина Капшученко, лікар-дерматолог вищої категорії, косметолог, член EADV, головний лікар центру естетичної косметології «Комплімент» (Україна)


До мене часто звертаються пацієнти середнього віку зі скаргами на набряки та збільшення обсягів малярської зони (фото 1 А-В).

Фото 1 А-В. Клінічна картина набряків малярної області

Такі пацієнти найчастіше старіють за деформаційним та «втомленим» морфотипом. Інволюційні зміни мають велику індивідуальну різницю залежно від переважання птозу, вираженості зморшок, товщини шкіри, тонусу м'язів.

Важливе значення має кістковий рельєф лицьового скелета, особливо малярної та нижньощелепної області: виражені вилицеві кістки уповільнюють птоз м'яких тканин, а недорозвинення нижньої щелепи сприяє ранньому провисанню тканин обличчя.

Жирова клітковина пацієнтів з деформаційним та «втомленим» типами старіння з часом гіпертрофується в області вилицевої дуги, носогубної складки, ментальної та субментальної зони, а глибокі жирові пакети, навпаки, атрофуються.

Для корекції гіпертрофованих жирових пакетів існує безліч методів:

  • використання прямих та непрямих ліполітиків;
  • лазерна ліпосакція;
  • шприцева ліпосакція;
  • нитковий ліфтинг;
  • кріоліполіз.

В області малярського мішка всі ці методи можуть призвести до рубцевих ускладнень або нетривалих результатів. Так відбувається через особливості анатомії цієї зони, яка є «глухим кутом» лімфатичної системи, і застосування тут ботулінічного токсину може призвести до тривалого набряку у цих пацієнтів.

Для корекції малярних мішків у своїй практиці я використовую метод ультразвукового SMAS-ліфтінгу.

HIFU-терапія використовує мікрофокусований ультразвук із системою візуалізації (MFU-V) для ліфтингу та ущільнення шкіри за допомогою специфічних механізмів дії.

Початковий ліфтинговий ефект помітний відразу після процедури. Він обумовлений термічно індукованою коагуляцією колагену, денатурацією та скороченням у точно визначених точках впливу. Ушкодження, що виникають при цьому, запускають запальну реакцію, пов'язану із загоєнням ран, яка стимулюють ремоделювання тканин, ліфтинг і ущільнення.

Протокол процедури

  1. Після проведення місцевого знеболювання виконували лінії датчиком із частотою 7 МГц та фокусною глибиною 3 мм. Усього ⎼ по 50 ліній на кожен малярський мішок. Розташування ліній – хаотичне, так зване утоптування малярського мішка.
  2. Нанесли заспокійливий крем.
  3. Результат процедури оцінювали через 4 місяці.

На фотографіях нижче представлено декілька пацієнток до та після HIFU-терапії.

Після проведення процедури значно покращився стан періорбітальної та вилицевої зони. Пацієнтки зазначають значне зменшення набряклості після сну.

Ефективного результату в цьому випадку дозволило досягти використання більш оптимізованих параметрів – високої густини енергії, великої кількості проходів, різних фокусних глибин.

Як бачимо, ультразвуковий SMAS-ліфтинг є ефективним засобом впливу на тканини, що дозволяє досягти чудових результатів і при показаннях може стати відмінною терапією вибору.

Фото 2 А-В. Пацієнтка, 35 років. Лікування: 50 lines DS 3.0, 20 lines DS 1.5

Фото 3 А-В. Пацієнтка, 44 роки. Лікування: 60 lines DS 3.0, 20 lines DS 1.5

Фото 4 А-В. Пацієнтка, 40 років. Лікування: 60 lines DS 3.0

Вперше опубліковано: Les Nouvelles Esthetiques Україна, 6 (106)/2017

Читайте також