Точки застосування мануального лімфодренажу

Про найбільш ефективні програми лімфодренажного масажу для обличчя та тіла.

2016-04-27
Logo

Ручний лімфодренажний масаж – проста процедура, яка через свою ефективність у корекції контурів тіла набула великої популярності у сфері естетичної медицини. Розповідаємо про актуальні методики та програми використання цього виду мануальної терапії.

Аннабель А. Фендль – косметолог, викладач у школі косметологів, автор низки книг на тему «Основи комплексної косметології» (Німеччина).


Як відомо, в організмі людини, крім системи кровообігу, є ще одна важлива транспортна мережа – лімфатична система. Вона транспортує все, що не під силу кровоносним капілярам за кількістю (наприклад, воду) або за величиною молекули (наприклад, білки, бактерії, фрагменти зруйнованих клітин). Лімфатична система є частиною захисної системи організму людини та виробляє важливі імунокомпетентні клітини, основними з яких є лімфоцити. Що Утворюються в лімфатичних вузлах, вони виконують важливу функцію управління імунними реакціями.

Але не в кожної людини лімфатична система працює добре. Навіть у здорових людей можуть спостерігатись збої. І тому є багато причин: малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, тривалі стреси, гіподинамія, забруднення довкілля. Наслідком таких збоїв може бути лімфостаз – порушення відтоку лімфи на різних рівнях. Схильність до цього захворювання спостерігається у людей зі слабким серцем, нирками або судинами, що проявляється у набряку обличчя, рук чи ніг, помітної натягнутості та хворобливості шкіри.

Завдяки процедурі лімфодренажу нормалізується рух лімфи по судинах, стимулюється виведення рідини з тканин, організм очищується та звільняється від токсичних речовин. З лімфою з організму виводяться сторонні частки – збудники захворювань, фрагменти зруйнованих клітин, пухлинні клітини.

Користь мануального лімфодренажу

Лімфодренаж показаний не лише при патологічних станах та функціональних порушеннях, цей метод також є профілактичним та спрямований на підтримку нормального метаболізму у здорових людей.

Насамперед процедура лімфодренажу показана при комплексній терапії хронічної венозної недостатності, лімфостазі, трофічних змінах шкіри, ускладненнях цукрового діабету (наприклад, діабетичній стопі). Ефективна вона і при набряках м'яких тканин, зниженому тургорі шкіри. Також лімфодренаж входить до складу комплексу заходів, спрямованих на боротьбу з ожирінням та целюлітом на всіх стадіях його розвитку.

Процедура ручного лімфодренажу (РЛ) передбачає вплив за допомогою спеціальних масажних технік на глибокі лімфатичні колектори, розташовані в грудній та черевній порожнинах. При цьому поєднуються масажні рухи, що погладжують, з більш глибокими, що усуває застійні явища в органах і тканинах.

Однак проведення РЛ косметологом має чітко відрізнятись від роботи фізіотерапевта. Косметичні процедури з використанням РЛ не мають терапевтичного характеру, вони проводяться лише з метою профілактики.

Лімфодренажна дія має ряд протипоказань. Насамперед, це гострі форми захворювань внутрішніх органів, хронічні захворювання нирок, шкірні захворювання, злоякісні пухлинні процеси, підвищена схильність до тромбоутворення. Ця процедура також не рекомендується вагітним.

Таким чином, РЛ у салоні рекомендований тільки для здорових клієнтів з метою профілактики та покращення загального стану здоров'я, розслаблення та підвищення настрою.

Функції РЛ у комплексі косметологічної терапії

• Розвантажується лімфатична та венозна системи, покращується кровообіг.

• Завдяки виведенню води та баластових речовин із сполучних тканин, що важко піддаються впливу косметологічних процедур, використовується в комплексі антицелюлітних програм. Підвищується еластичність волокон сполучної тканини.

• Підвищується опірність організму.

• Зменшується набряклість та пастозність тканин при таких застійних станах, як слізні мішки, вугри, крововиливи та пухлини після підтяжки обличчя. Також стимулюється перенесення поживних речовин у клітини.

• Сприяє заспокоєнню, розслабленню та гармонізації функцій вегетативної нервової системи.

• Прискорює процеси регенерації та одужання. Часто застосовується у програмах anti-age.

• Монотонні стандартні прийоми РЛ покращують самопочуття та є гарною загальною профілактикою організму.

Проведення РЛ для певних частин тіла також має загальний позитивний ефект.

Складати косметологічну програму рекомендується таким чином, щоб після проведення РЛ не виконувались процедури покращення кровопостачання. При проведенні РЛ для шкіри, що старіє, спочатку необхідно провести очищення сполучних тканин.

Програми догляду за тілом

Варіантів включення до косметологічної програми РЛ може бути безліч. Розглянемо деякі з них.

Програма «Антицелюліт»

1.Теплий душ, нанесення на вологу шкіру м'якого гелю для душу, сольова ванна.

2. Механічний пілінг тіла за допомогою щіткового пристрою чи дискової щітки.

3.Теплий душ і витирання насухо.

4. Антицелюлітний препарат (найчастіше у вигляді емульсії, типу «масло у воді»), посилення його дії інфрачервоним опроміненням.

5.Процедура з використанням імпульсних струмів (з пульсуючим постійним струмом або інтерференційними струмами) або електричний вібраційний масаж – на вибір.

6.РЛ в області стегон та сідниць. За бажанням можна використовувати електричний лімфодренажний пристрій.

7. Відпочинок у поєднанні з заспокійливими та не підсушуючими обгортаннями.

Програма для регенерації шкіри та покращення самопочуття

1.Теплий душ, м'який гель для душу.

2.Пілінг для шкіри всього тіла, змити водою і дати час обсохнути.

3.РЛ для тіла без допоміжних коштів.

4.Регенеруюча ампула для тіла, наприклад з екстрактом женьшеню, Q10, желе Royale або фітостеринів, обробка тіла.

5. Класичний масаж для всього тіла з використанням стимулюючих масажних масел, наприклад, жожоба або кунжутного, а також ефірних масел для ароматизації (троянда, кедрове дерево, сандалове дерево).

6.Обертывание тіла поліпшення кровопостачання, наприклад, з морськими біологічно активними речовинами.

7.Механічний пілінг з випаровуванням, нанесення лосьйону та гідрогелю, інтенсивний РЛ без додаткових засобів для особи, області шиї та області декольте.

8.Регенеруюча ампула та електрофорез.

9. Класичний масаж з використанням емульсії типу «вода в маслі», наприклад, з вітамінами А, С, Е, дубильними та гіркими речовинами з шавлії, гамамелісу, дубової кори, хвоща або з флавоноїдами.

10. Відновлюючі обгортання, наприклад, з протеїнами шовку, меду, відпочинок після процедури.

Програма при почервоніннях, подразненнях та чутливості шкіри обличчя

1. М'яке попереднє чищення обличчя відповідно до типу шкіри.

2. Теплий компрес.

3.Ензим-пілінг у поєднанні з теплими компресами.

4.Концентрат біологічно активної речовини, що зменшує почервоніння, наприклад, з рутином, геспередином з плодів шипшини, листя гречки, вітаміном В, з пантенолом, алантоїном, азуленом, бісабололом з ромашки та деревію.

5.РЛ без додаткових засобів (для особи, шиї та області декольте) вакуумними прийомами.

6. Заспокійливі обгортання з м'якою та охолоджувальною дією, наприклад, з алое віра, сечовиною, екстрактами водоростей, вітаміном С, молочною кислотою, фанго, лікувальними грязями, пелозою.

Варіант поєднання РЛ з фітнесом та сауною

1. Інтенсивне тренування для тіла, наприклад, класична гімнастика, пілатес, фітнес, масаж акупунктурних точок, вправи на розтяжку, плавання тощо.

2.Теплий душ, нанесення м'якого гелю для душу.

3.Парова сауна для розпарювання шкіри та очищення слизових оболонок.

4.Пілінг з використанням морської солі, масаж щіткою.

5. Прийняття душу, висихання.

6.2-3 заходи до фінської сауни. Холодний душ після кожного заходу використання басейну з холодною водою для охолодження (при переносності).

7.Ретельний РЛ тулуба, рук та ніг, на вибір РЛ може бути сконцентрований на ногах, проводиться без використання додаткових засобів.

8. Відпочинок після процедури, що заспокоює кремоподібне обгортання тіла.


Вперше опубліковано: KOSMETIK international journal, №3(33), 2008, стор.18-20

Читайте також