Ринопластика vs корекція філером: як вибрати оптимальний метод

Думка ЛОР-пластичного хірурга

Logo

Кожен другий житель планети незадоволений формою свого носа. Сучасна пластична хірургія дозволяє виправляти недоліки зовнішності легко та швидко.

Одне з перших місць серед пластичних операцій посідає на сьогодні ринопластика – операція з корекції форми носа, яка в окремих випадках може бути замінена на більш щадну процедуру – контурну пластику носа.

Контурна пластика носа в деяких випадках є альтернативою хірургічному втручанню та дозволяє пацієнту отримати миттєвий результат із мінімальним терміном реабілітації. А як зрозуміти, коли достатньо контурної пластики носа з використанням препарату гіалуронової кислоти, а коли потрібна операція – ринопластика?

Як визначити показання до контурної пластики носа

Контурна пластика носа – це безопераційний метод корекції форми носа за допомогою ін'єкцій філерів на основі гіалуронової кислоти.

У разі серйозних дефектів носа або проблем із диханням контурна корекція не може бути показана. Іноді вона може і нашкодити, наприклад, якщо проводити контурну пластику у пацієнтів з деформаціями перегородки носа, які ускладнюють носове дихання, з дефектом зовнішнього або внутрішнього клапана. У цих випадках контурна пластика носа протипоказана, оскільки може спричинити повну втрату дихальної функції носа.

У сучасних реаліях косметологи не мають методик риноскопії, щоб оцінити дихальну функцію носа. Але це потрібно. Щоб оцінити, чи є проблеми з носовим диханням, існує досить простий тест, який називається «проба Коттла».

Метод полягає у відтягуванні крила носа у верхньо-латеральному напрямку. Якщо при цьому носове дихання покращується порівняно зі станом спокою, ми можемо говорити про позитивний результат тесту Коттла, а саме про те, що є недостатність носового клапана та проблеми з диханням. Якщо пацієнтам, у яких спостерігається позитивний результат за пробою Коттла, зробити контурну пластику носа, можливі ускладнення як посилення носового дихання.

У випадку, коли у пацієнта немає функціональних проблем і він бажає естетично відкоригувати форму носа, ми можемо рекомендувати контурну пластику філером на основі гіалуронової кислоти.

Варто пам'ятати, що контурна пластика не може замінити пластичну операцію. Контурна пластика носа показана пацієнтам із такими дефектами:

  • дрібний ніс;
  • низько опущена спинка носа;
  • трохи викривлена форма носа;
  • «вдавлені» дефекти кінчика та спинки носа;
  • обвисла і в'яла шкіра носа.

Коректно виконана контурна пластика носа філерами гіалуронової кислоти дає стійкий результат на період від 12 до 18 місяців. Залежно від індивідуальних особливостей організму пацієнта, результат може бути менш тривалим і становити період менше ніж 12 місяців.

Протипоказання до проведення контурної пластики носа

Незважаючи на те, що контурна пластика носа є дуже простою і найменш травматичною процедурою, порівняно з операцією ринопластики, не варто забувати, що ніс – одна з найскладніших анатомічних зон обличчя. Тому завжди є ризик замість бажаного результату одержати ускладнення. За статистикою, найбільша кількість ускладнень після введення філерів в естетичній медицині припадає на нос.

Перед тим як виконати процедуру, переконайтеся, що у пацієнта відсутні усі протипоказання до проведення контурної пластики носа.

Протипоказання до контурної пластики носа філером на основі гіалуронової кислоти умовно поділяються на дві групи: тимчасові й постійні.

До тимчасових протипоказань належать:

  • період вагітності та грудного вигодовування;
  • менструація;
  • ГРВІ;
  • шкірні хвороби;
  • період реабілітації після деяких косметологічних процедур.

Постійними протипоказаннями є:

  • порушення носового дихання;
  • порушення згортання крові;
  • дисфункції імунітету;
  • захворювання ендокринної системи;
  • схильність до утворення келоїдних рубців.

Особливості проведення контурної пластики носа та її ефективність

Контурна пластика носа проводиться за допомогою введення під шкіру спеціальних ін'єкцій – філерів на основі ГК, які заповнюють потрібні ділянки носа таким чином, щоб вийшла потрібна форма (наприклад, якщо потрібно забрати горбинку).

Саме введення препарату під шкіру триває трохи більше пів години. Філери вводяться в заздалегідь намічені точки в мінімальній кількості, щоб можна було одразу оцінити результат й ступінь дії. Під час цієї маніпуляції пацієнт перебуває у свідомості (йому робиться місцева анестезія).

Примітно, що контурна пластика носа – це та маніпуляція, яка не потребує перебування пацієнта у стаціонарі чи тривалого відновлювального періоду. Пацієнта відразу відправляють додому (період реабілітації триває лише 1-2 дні), проте протягом двох тижнів йому необхідно дотримуватися деяких правил: обмежити власну міміку, уникати перегріву та повністю виключити масаж у місцях уколів. Через тиждень після цього втручання вже буде видно результати.

Варто знати, що після контурної пластики носа філерами гіалуронової кислоти можуть виникнути деякі ускладнення, такі як почервоніння, набряки, синці та біль у місцях уколів. Але не варто турбуватися — такі наслідки корекції зникають швидко і власними силами. Можуть виникнути і складніші ускладнення, навіть за кілька місяців: відторгнення гелю, алергічні реакції, закупорка кровоносних судин тощо.

Висновок

Контурна пластика носа філерами ГК може бути запропонована пацієнтам, які бажають отримати мінімальну естетичну корекцію носа. Перед тим як прийняти рішення про проведення контурної пластики, косметолог має переконатися, що протипоказань до проведення процедури немає, провести пробу Коттла, щоб виключити функціональні порушення. У разі, коли пацієнт має проблеми з диханням, є підозра на наявність деформації носової перегородки, контурна пластика не проводиться. Пацієнта варто направити на діагностику та консультацію до пластичного хірурга.

Ця стаття є частиною спецпроєкту Пластична хірургія та косметологія

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЄКТ. Пластична хірургія та косметологія

Література:

Олександр Карпінський, пластичний хірург клініки Lita Plus, міжнародний експерт Institute Hyalual. – Косметолог №5, 2019.

Читайте також