Малоінвазивні процедури для чоловіків

Кількість чоловіків, які відвідують клініки краси, суттєво зросла

Logo

Для лікаря-косметолога актуальність обліку гендерної специфіки повʼязана також зі стійкою тенденцією, що спостерігається останнім часом, до зростання кількості звернень чоловіків по косметологічну допомогу.

Естетична медицина тісно пов'язана з особистісними особливостями людини. За естетичними процедурами звертаються не через загрозу здоров'ю, а з метою покращення якості життя. Останніми роками чоловіки все частіше йдуть у спеціалізовані центри та клініки, які надають такі послуги. Підрахунки низці клінік свідчать, що кількість чоловіків, які відвідали такі клініки, зросла в рази. Слід зазначити, що середній вік пацієнтів-чоловіків, які вдаються до корекції вікових змін шкіри, приблизно на 10 років старший за жінок. Віковий пік активного відвідування у жінок становить 35–50 років (47% від усіх відвідувань), а у чоловіків – 51–64 років (41%).

Особливості старіння шкіри чоловіків

Зовнішні прояви вікових змін шкіри у чоловіків віком 27-35-37 років практично непомітні. Це зумовлено особливостями будови шкіри чоловіків. Вона відрізняється більш інтенсивним кровообігом, що пояснює повільніші темпи старіння, але має й низку недоліків. Наприклад, частота судинних новоутворень в області обличчя, ринофіми та виразність куперозу у чоловіків вища. Наявність більшої кількості волосяних фолікулів, сальних і потових залоз сприяє гарній захисній функції шкіри. Завдяки більшій товщині та високому вмісту колагену IV та VI типів дуже довго ознаки старіння шкіри у чоловіків залишаються практично непомітними.

Однією з ключових причин вікових змін шкіри у чоловіків є поступове зниження рівня чоловічих статевих гормонів, яке стартує з 35 років та прискорюється до 40–45 років. Оскільки саме статеві гормони стимулюють роботу сальних і потових залоз, з віком чоловіча шкіра стає суттєво сухішою. Також збільшується крихкість і ламкість судин, внаслідок чого чутливість шкіри значно підвищується. Внаслідок цього при постійному голінні подразнення від пошкодження шкіри й запальні процеси протікають більш тривало та важче піддаються лікуванню.

До 35-40 років слабкість стінок дрібних судин шкіри обличчя стає помітнішою. На обличчі з'являється стійка судинна сітка, яка надає обличчю червоно-фіолетового відтінку. Цей процес посилюється систематичним вживанням міцних алкогольних напоїв.

З настанням 40-43-річного віку саме через товщину і щільність шкіри вікові зміни, що відбуваються, візуалізуються чіткіше. Зморшки більш рельєфні, мають вигляд глибоких борозен, які набагато складніше піддаються корекції. Крім того, відбувається виражена зміна овалу обличчя, формуються «брилі», спостерігається утворення гриж верхньої та нижньої повік. Цей процес спричинений гравітаційним птозом, який обумовлений зміною щільності та якості колагенових волокон шкіри.

Після 45–50 років усі вищеперелічені процеси посилюються. Знижується щільність шкіри через зміну складу колагену, вона втрачає тонус, посилюється візуалізація гриж верхніх та нижніх повік. Зростає обсяг рідини, що затримується організмом, тому обличчя стає набряклим й одутлим. Нерівномірне зменшення секреції сальних та потових залоз спричиняє локальну сухість у поєднанні з жирністю шкіри.

Інгредієнти для чоловічого догляду

Догляд за шкірою обличчя останніми роками стає досить затребуваним серед чоловіків. Основна відмінність чоловічих процедур від жіночих полягає у складі застосовуваних препаратів, в іншому ж підхід залишається незмінним: масажі, чищення, маски, що сприяють очищенню та зволоженню шкіри, зняттю стресу і втоми. Наприклад, до складу очищувальних засобів для шкіри чоловіків частіше входять такі компоненти, як морська сіль, алантоїн, бісаболол, рицинова олія, вітамін F, аскорбінова кислота, лецитин, токоферол, ретинол, гліцерин, мікроелементи (марганець, кремній, кобальт). Очищувальні засоби, що не містять мила, видаляють забруднення й омертвілі клітини з поверхні шкіри, не порушуючи гідроліпідний баланс. Алантоїн має пом'якшувальну та зволожувальну дію, стимулює загоєння дрібних ран й оновлення клітин епідермісу. Бісаболол перешкоджає подразненню, робить гоління легким і комфортним. Вітаміни-антиоксиданти А, С та Е захищають шкіру від зовнішнього агресивного впливу та забезпечують профілактику передчасного старіння.

Чоловіки не люблять жирних кремів, які, на їхню думку, спричиняють непотрібний блиск, повільно вбираються і створюють неприємні відчуття на шкірі. Тому багатьом кремам для чоловіків властива легша текстура, а також здатність надавати шкірі матовість. У косметичні препарати для чоловіків також додають фруктозу, глюкозу, сечовину, пантенол, гліцин, аланін, рицинову олію, екстракти мальви, плюща, квітів огірка, гірської арніки, глутамінову, аспаргінову, гіалуронову та аскорбінову кислоти, гідрогенізований лецитин, іонізовані мікроелементи тощо. Метою цих компонентів є усунення почервоніння та подразнення шкіри, протизапальна дія, швидке загоєння мікротравм, що виникають під час гоління. Ці активні речовини мають виражену вологоутримуючу властивість, пролонгуючи процес зволоження протягом усього дня, що, своєю чергою, сприяє боротьбі зі зморшками.

Рейтинг процедур

Затребуваною процедурою серед чоловіків є пластифікуюча маска. Результат від використання такої маски забезпечується за допомогою пластифікуючого ефекту: на обличчя наноситься гель, який, застигаючи, перетворюється на щільну плівку. При цьому шкіра стягується, у ній посилюються кровопостачання та лімфоток, нормалізується живлення та дихання клітин. До такої маски досить часто вдаються чоловіки, яким необхідно перед важливою зустріччю виглядати добре.

Все частіше чоловікам призначають апаратні методики корекції вікових змін шкіри: ультразвуковий пілінг, контрольована ексфоліація та мікрострумова терапія.

Також дуже ефективними є поверхневі хімічні пілінги, проте в цьому випадку необхідно попередити пацієнта, що після процедури не можна голитися протягом 3–4 днів.

У чоловіків за 35 виникає необхідність у процедурах, спрямованих на корекцію фігури. Видів та способів корекції фігури безліч – від класичного масажу до spa-процедур та апаратних методик (наприклад, LPG та пресотерапія).

Інший популярний метод – мікрострумова терапія, під час якої можна підтягнути та підкачати м'язи.

Що стосується ін'єкційних методик корекції зморшок, то поки що лише 1–2% чоловіків, які відвідують косметолога, вдаються до них для корекції вікових змін шкіри.

Серед чоловіків після 35 років популярністю користуються такі ін'єкційні процедури, як мезотерапія, ботулінотерапія, контурна пластика. Чоловіки з великим задоволенням іноді повторюють ці ін'єкції, перевагою яких вважають ефективність і швидкість досягнення результату.

Особливості застосування дермальних філерів

Як правило, пацієнти лікаря-косметолога – чоловіки 35–45 років, тобто у тому віці, коли виражені лише перші ознаки старіння шкіри та їх кардинальна корекція ще не стоїть на порядку денному. Для багатьох із них методом вибору стає введення дермальних філерів.

При корекції проявів гравітаційного птозу у чоловіків цієї вікової групи слід враховувати менший, порівняно з жіночим обличчям, птоз верхніх повік, згладжений більший кут опущення латеральної порції брови, менші прояви депресії нижньої та середньої третини обличчя.

Оскільки у чоловіків більша, ніж у жінок, щільність і товщина шкіри, велика щільність волокон колагену, це дозволяє отримати хороший результат з мінімізацією слідів роботи лікаря та реабілітаційного періоду після процедури, що для чоловіків має особливе значення.

Показовим є застосування дермальних наповнювачів для корекції вікових змін чоловічої шкіри в періорбітальній та скронево-вилицевій областях – зон, для корекції яких чоловіки найчастіше приходять до лікаря-косметолога.

При роботі в областях з незначною кількістю тканин, до яких належить періорбітальна зона, виникають певні складності. До них слід віднести яскраво виражені папули, гіперкорекцію, високий ризик утворення набряків.

Грамотним введенням філерів у періорбітальну та скроневу ділянку ми досягаємо ефекту м'якої корекції – ліфтингу, а також більш відкритого погляду, що перетворює обличчя загалом, причому без розвитку небажаних явищ.

Процедура введення дермальних філерів, спрямована на корекцію вікових змін шкіри, краще для чоловіків, які не готові регулярно вдаватися до інших антивікових процедур (мезотерапії, біоревіталізації, хімічних пілінгів, догляду) та частого відвідування косметолога. Хороший результат можна отримати, наприклад, за допомогою біоревіталізації або введення слабостабілізованої гіалуронової кислоти. Однак при цьому потрібна більша кількість процедур та збільшення термінів лікування, що не завжди прийнятно для пацієнтів-чоловіків.

Застосування дермальних філерів при корекції естетичних недосконалостей та початкових ознак вікових змін обличчя у чоловіків з урахуванням гендерних особливостей показує виражені результати та є перспективним напрямом в ін'єкційній косметології.

Виглядати молодше, але без істотної зміни зовнішнього вигляду, зі збереженням природності й придбанням свіжого відпочилого вигляду – універсальні побажання соціально активних чоловіків сучасного суспільства.

Таким чином, знання фахівців-косметологів про гендерні особливості дозволяють успішніше надати кваліфіковану послугу як чоловікам, так і жінкам.

Ця стаття є частиною спецпроєкту Чоловічий догляд за обличчям і тілом

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЄКТ. Чоловічий догляд за обличчям і тілом

Стаття вперше була опублікована на сайті 9 лютого 2021 року

Читайте також