Комплексна позитивна біостимуляція тканин за допомогою синтетичних екзосом та пептидних нанобустерів

Навіщо використовувати екзосоми в шкірі?

Logo

На конгресі МАМ 5 червня 2024 року в межах сесії «Клуб біоревіталізантів» була представлена доповідь «Комплексна позитивна біостимуляція тканин за допомогою синтетичних екзосом та пептидних нанобустерів» від компанії ORCA.

Доповідач – Наталя Дмитрієва, лікар-дерматовенеролог (Україна)

В доповіді було розглянуто порушення гомеостазу епігенетичними й епіопатогенетичними чинниками як причина передчасного старіння та виникнення захворювань і порушено низку питань: чому система організму втрачає сталість свого внутрішнього середовища; як відновити баланс між процесами синтезу та розпаду; що саме порушує динамічну рівновагу. 

Необхідно памʼятати, що у нас є потужний субклінічний процес – інфламейджинг, і дуже багато проявів, які вважаються віковими змінами, насамперед є наслідками цього явища. Також при роботі зі шкірою не можна ігнорувати й процес глікації через його значні негативні наслідки на наш організм – від порушення еластичності судин, зниження пружності й еластичності шкіри до ураження ДНК і стимуляції оксидативного стресу. Накопичення стресу різної природи засвоюється як набута інформація, що позначається терміном «епігенетична памʼять», і може успадковуватись.

Найбільш значним відкриттям в епігенетиці стало те, що вікові зміни генної активності можна скоригувати, причому часто не якимось складними біоінженерними методами, а за допомогою відомих і поширених речовин – пептидів, ретиноїдів, екстрактів стовбурових клітин, полінуклеотидів, ПДРН тощо. 

Епігенетичний підхід в омолодженні – цілеспрямоване створення гарних умов для життя й розвитку клітини та запобігання її кумулятивного пошкодження. 

Стратегія позитивної біостимуляції для відновлення гомеостазу в шкірі передбачає: 

  • покращення епігенетичного стану клітини;
  • відновлення позаклітинного матріксу; 
  • репарацію ДНК.

Увага в доповіді була закцентована на інноваційних технологіях італійської лабораторії Love Cosmedical – біомоделюючому бустері Yaqoot для комплексної позитивної біостимуляції та бустері з синтетичними екзосомами Neofound EXO. 

Біомоделюючий бустер Yaqoot  є потужним пептидним кластером, до складу якого входить Complex TIMPs L3C1 із вмістом інгібіторів металопротеїназ (забезпечує значне уповільнення природної біодеградації волокон екстрацелюлярного матриксу) і комплекс Nano Hybrid Technology, основна мета якого – відновлювати матрикс. 

Спікером було закцентовано увагу на ексклюзивності й ефективності препарату, синергічній дії його компонентів, представлені особливості проведення процедур. 

Повне відео доповіді можно також переглянути на каналі PRO Cosmetology TV. 

Читайте також