Темні кола під очима: особливості пігментування

Можливості перманентного макіяжу

Logo

Для корекції темних кіл під очима сьогодні існує безліч спеціальних косметичних засобів та методик. Одна з них – перманентний макіяж

Темні кола під очима не фарбують жодну жінку, роблять обличчя візуально втомленим. Тому у більшості представниць прекрасної статі в косметичці можна виявити консилер - маленький тюбик з тональним засобом. І кожна з нас знає, що для надання вигляду свіжості достатньо нанести кілька крапельок легкого крему, трохи світліше за власну шкіру, на область під очима і вбити його подушечками пальців. Як за помахом чарівної палички, очі починають сяяти, щоки грають рум'янцем – одним словом, повне перетворення.

На жаль, ритм сьогоднішнього життя аж ніяк не на руку красі та молодості нашого обличчя і все частіше темні кола під очима – через довгу та напружену роботу за комп'ютером та постійного недосипання – псують настрій жінкам різного віку.

Але серед причин появи темних кіл під очима не лише хронічна втома. Вони можуть бути наслідком деяких захворювань, пов'язаних з порушеннями в роботі нирок та серця, бути обумовлені близьким розташованих судин, геронтологічними змінами. Крім того, такий ефект може виникати через надто глибоко посаджені очі, коли на зону під ними падає тінь.

Перманентний макіяж дозволяє скоригувати цей естетичний недолік на досить тривалий час. Проте робота з періорбітальною областю вимагає від фахівця особливої обережності та знання багатьох тонкощів.

Особливості пігментування

Ідея використовувати метод дермопігментації в періорбітальній зоні прийшла до фахівців із достатнім досвідом практики як результат застосування камуфлюючих пігментів у зоні вітіліго та з метою маскування рубців. Багато клієнтів скаржаться на те, що їм доводиться щоранку замазувати «синці» під очима, а без цього обличчя завжди виглядає втомленим. Було знайдено вихід - замаскувати цей дефект за допомогою введення пігменту тілесного кольору, поєднавши знання в галузі візаж та медичного камуфляжу. Починаючи роботу в новій техніці, майстри звертаються до точкової техніки за допомогою голки № 1, що створює дуже натуральний ефект, але потребує великих трудовитрат. Пігменти наносяться різного кольору впереміш, покриваючи зону під очима дрібними точками – така техніка називається «пуантилізм», як і однойменна техніка в образотворчому мистецтві. Поступово, набираючи досвіду та експериментуючи з корекцією темних кіл, можна переходити до роботи невеликими пучками плоских голок. У цьому випадку є й мінус – набряк після процедури вдвічі більший, ніж у разі застосування для пігментування техніки пуантилізм.

Пацієнтка до процедури камуфляжу темних кіл під очима (фото з архіву журналу Permanent, надане Ганною Заболотною)

Ще один нюанс полягає в тому, що виконуючи цю процедуру, не можна користуватися лише одним кольором, інакше створюється ефект тонального крему, який буде помітний на шкірі. Справа в тому, що наша шкіра неоднотонна - при великому збільшенні видно, що вона складається немов з різнокольорових пікселів, які, змішуючись, і надають той неповторний відтінок. Тому фахівця слід користуватися кількома кольорами пігменту і накладати їх один за одним пошарово або впереміш.

Правила візаж говорять: щоб скоригувати синій колір, нам потрібно взяти жовтий коректор. Тому перший шар – саме жовтий. Тут виробники пропонують на вибір або чисто жовтий пігмент (оксид жовтого заліза), або жовтий, вже змішаний з кольором слонової кістки (суміш оксидів заліза і біоксиду титану). Щоб покласти цей шар максимально тонко, перед початком роботи розбавляють фарбу прозорим міксом (дилюентом) в пропорції 1:1.

Для накладання наступного шару вибирають пігмент, що відповідає здоровій шкірі клієнта, тобто підбирають індивідуально. Його також розводять міксом у пропорції 1:1. Якщо пігментах тілесного кольору дуже багато білого кольору (біоксиду титану), то відсоток дилюента можна збільшити.

Останній шар виконують білим пігментом, також розведеним міксом пропорції 1:1 або більше. Білий колір має гарні здібності, що відбивають. За рахунок цього створюється ефект здорової сяючої шкіри під очима.

Зона особливої уваги

Через анатомічні особливості цієї зони спостерігається значний набряк і гіперемія бордово-червоного кольору відразу після процедури. Про це клієнта обов'язково треба попередити, щоб така реакція шкіри не стала несподіванкою. До речі, якщо шкіра після впливу голками не виглядає запаленою, то радіти зовсім нема чому. Навпаки, це свідчить про те, що введено дуже велику кількість пігменту і після загоєння природності не буде. Прибрати на процедурі корекції надлишки тілесного та білого кольорів надзвичайно важко, оскільки і той, і інший дуже щільні. Тому виконувати перманентний макіяж з метою корекції синців під очима можуть лише кваліфіковані фахівці, які мають великий досвід роботи та зарекомендували себе як справжні професіонали!

Період відновлення

Відновлювальний період займає 3-5 днів, як після перманентного макіяжу губ. Набряк тримається весь день після процедури, а наступного ранку може навіть посилюватися. Тому рекомендується прийом антигістамінних препаратів, що мають протинабрякову дію. Через добу набряк зазвичай спадає. Прискорюють відновлювальний період компреси із сухого льоду та гелеві окуляри. Холодові процедури слід застосовувати дуже акуратно, не допускаючи переохолодження орбітальної зони.

Після зняття набряку починається активне лущення, яке припиняється приблизно на п'яту добу.

Повне відновлення шкіри відбувається за місяць. У цей час спостерігається і бажаний ефект від процедури. Якщо майстру і клієнту здається, що він недостатній, можна провести процедуру корекції, проте вже без жовтого пігменту. Зазвичай достатньо 2-3 процедур, щоб замаскувати навіть найстійкіші затемнення під очима. Ефект після процедури тримається близько трьох років, після яких необхідне повторне пошарове введення пігментів.

Читайте також