Створюємо ескіз татуажу: попередня копітка робота
Ескіз – основа проведення будь-якої процедури перманентного макіяжу
Щоб правильно виконати процедуру перманентного макіяжу обличчя, необхідно створити правильний ескіз. Тільки за умови вмілого нанесення контурів можна отримати очікуваний результат та повністю задовольнити побажання клієнтки.
Основою для проведення будь-якої процедури перманентного макіяжу є наявність відповідної освіти, що включає спеціальну підготовку до виконання таких процедур. Також добрий результат залежить від правильного нанесення ескізу майбутнього макіяжу.
Кваліфікований майстер з перманентного макіяжу спочатку консультується з клієнткою, з'ясовуючи її уявлення про форму та колір перманенту. Під час такої консультації фахівець разом із клієнтом визначають оптимальний варіант форми майбутнього татуажу та відтінків.
Перш за все слід визначити, наскільки пропорції обличчя близькі до бажаних, а також до загальноприйнятих стандартів краси. Вимірювання пропорцій особи, аналіз її форми та структури дозволяють правильніше накреслити лінії та скоригувати чи приховати можливі невеликі недоліки. Йдеться про так зване надання особі симетричності.
Коли форму визначено, можна приступити до вибору кольору пігменту. Краще повністю зняти макіяж з обличчя - інакше відтінок буде підібраний до тону тіней на повіках, а не до природних фарб шкіри. Колірна гама перманентного макіяжу підбирається індивідуально; вона має як поєднуватися із загальним цветотипом клієнта, і відповідати його іміджу.
Потім намічається ескзі для нанесення майбутнього макіяжу. Такий первинний малюнок потрібен майстру для того, щоб переконатися, що майбутні брови або губи не виглядатимуть на обличчі клієнтки чужорідними і, найголовніше, їй сподобаються.
Після підбору кольору на шкіру клієнта наноситься «чорновий малюнок», після чого майстер, підготувавши та перевіривши всі необхідні інструменти, буде готовий розпочати процедуру.
Відточена техніка
Якщо ви проводите у клієнтки макіяж усіх зон на обличчі, то експерти радять розпочинати створення ескізу з брів. Для цього існує широкий вибір спеціальних косметичних олівців із великою кількістю пігментів. При вимірі брови олівцем тілесного кольору виконується невелика розмітка. Ця процедура не є обов'язковою, вона призначена для визначення основних точок нанесення макіяжу. Безперечно, намальовані брови повинні гармонійно поєднуватися з обличчям клієнтки. Зовнішній та внутрішній край брови повинні розташовуватися приблизно на одному рівні. Не робіть колір досить інтенсивним, навіть якщо форма підібрана оптимально, – у більшості випадків клієнткам не подобаються сильно виражені кольори. Кілька разів розчешіть фарбовану брову спеціальною щіточкою, щоб прибрати надлишки фарби з волосків і зробити лінію м'якшою.
Після того, як ви значно змінили природну форму брови, використовуйте олівець тілесного кольору для підфарбовування волосків, які не підходять вибраній формі, та нанесіть легкий макіяж. Починайте вищипування брів тільки після того, як клієнтка остаточно схвалить нову форму брови для виконання перманентного макіяжу. Виняток становлять ті одиночні волоски, які аж ніяк не впливають на форму брови – їх можна видалити відразу.
Ідеальне підкреслення століття
Форми очей людей суттєво різняться між собою, навіть якщо йдеться про мешканців одного континенту (наприклад, європейці, азіати). Оскільки права і ліва половина особи у людини різні, навряд чи вдасться знайти клієнтку з двома ідентичними очима.
При перманентному макіяжі очей можна нанести контур, який візуально згущуватиме вії. Завдяки спеціальному прийому притискання ока контур для згущення вій виходить краще та точніше. Така техніка дозволяє полегшити процедуру, і клієнт почувається при цьому набагато комфортніше. Між віями проводиться тонка лінія. Це зробити легше, якщо точки розташовані послідовно. Найчастіше не завжди виходить провести тонку лінію на нижньому столітті, навіть незважаючи на гострий олівець. За допомогою ватної палички та невеликої кількості косметичного молочка можна легко відкоригувати лінію. У внутрішнього краю нижньої повіки лінія повинна бути тонкою, сильніше можна підкреслити її у зовнішнього краю. Намагайтеся не виходити за лінію вій. Для надання виразності очам можна трохи підняти край століття.
При корекції повік важливо враховувати форму очей, інакше очі круглої форми можуть здаватися ще круглішими, невеликі очі – звуженими, а розкосі очі стануть сумними.
Оформіть лінію століття декоративним способом. Пам'ятайте: лінія не повинна закінчуватися сильним вигином, але і не повинна виглядати надто прямою та обірваною. Для більшої наочності зробіть спочатку контур одного ока і продемонструйте клієнтці, як можна вигідно підкреслити око, оформивши лінію століття.
Гарні губи
Приходячи до майстра для корекції форми губ за допомогою перманентного макіяжу, більшість клієнток вже мають чіткі уявлення про те, яку форму та колір губ вони хочуть мати. Як правило, ці уявлення формуються на основі багаторічної звички нанесення макіяжу. Найчастіше колишні форма та колір губ не відповідають типу обличчя та не підходять для пігментації. Деякі жінки лише зрідка фарбують губи і не розуміються на губних помадах.
Тому майстер має надати клієнтці професійну консультацію. Перед виконанням перманентного макіяжу слід накреслити контур губ. Для цього існує широкий вибір олівців, відтінок яких відрізняється залежно від типу шкіри, оскільки натуральний колір губ впливає результат фарбування. На губах яскраво-червоного кольору окреслений контур виглядає стриманим і непомітним, на блідих - яскравим і свіжим. Безумовно, для надання кваліфікованої консультації, крім спеціалізованих знань, фахівець повинен мати вміння правильно підбирати кольори.
Починаючи малювати контур губ, спочатку легко обведіть природний контур маскувальним олівцем і розтушуйте його ватною паличкою для того, щоб накреслений контур здавався виразнішим і було помітне коригування форми губ. Форму необхідно підбирати з особливою ретельністю – вона має бути симетричною та акуратною.
Завжди починайте малювати контур центром губи, попередньо точно визначивши її середину. У цьому важливо орієнтуватися як у середині губи і носа, а й у загальній формі губ, оскільки часто спостерігається несиметричність половинок губ. Тримайте олівець горизонтально біля середини губи та проведіть контур по верхній губі у напрямку куточка рота. Щоб обвести нижню губу, зробіть відносно невелику горизонтальну лінію від середини губи. Довжина лінії залежить від найвищої точки початку вигину губи. Потім проведіть лінію до куточка рота. Зверніть увагу на те, що куточки губ візуально замикаються лише при закритому роті, тому контур губ не повинен з'єднатися у кутках рота.
Щоб уявити відтінок губ, зовсім необов'язково повністю фарбувати губи. Достатньо ретельно розтерти контур ватною паличкою у внутрішньому напрямку. Тільки після того, як ви розтушуєте олівець на губі, можна зробити остаточну оцінку відповідності форми. Для цього варто уважно розглянути намальований контур в анфас та профіль. Причому дзеркало має бути великого розміру, щоб у ньому відбивалося все обличчя – тільки так можна помітити похибки, асиметрію. Рекомендується також перевірити, як новий контур поводиться в посмішці, у міміці, під час розмови.
Безумовно, щоб досягти професіоналізму в такій копіткій і точній роботі, потрібне спеціальне навчання, під час якого важливо отримати додаткові практичні навички нанесення попереднього контуру, наприклад, способи візуального збільшення губ, надання їм блиску, коригування форми великих губ.
Візьміть на замітку
Для правильного нанесення попередніх контурів враховуйте такі правила.
• Косметичні олівці для нанесення контуру завжди мають бути гостро підточеними – лише в такому випадку контури виходять точними. Крім того, це одна з вимог гігієни.
• Перед тим, як клієнтка побачить результат у дзеркалі, перевірте правильність нанесення контуру. Потім, дивлячись у велике дзеркало, разом обговоріть виконану роботу. Стати за її спиною, щоб оцінити загальну картину. Тільки після того, як клієнтка схвалить попередньо нанесені контури, ви можете вважати, що виконали підготовку успішно, і розпочинати процедуру перманентного макіяжу.