Про правила грамотного контакту з клієнтом: поради майстру перманентного макіяжу
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Встановлення контакту з клієнтом — найважливіший фундамент, на якому будуватиметься подальша співпраця з ним. Про правила грамотного контакту з клієнтом та відмінність підходів читайте у матеріалі
Встановлення контакту з клієнтом — найважливіший фундамент, на якому будується подальша співпраця з ним. Зав'язкою будь-яких успішних відносин стає сприятливе перше враження. Про правила грамотного контакту з клієнтом та відмінність підходів читайте у матеріалі
Перманентний макіяж - частина сфери послуг, тому орієнтація на клієнта має бути одним із головних пріоритетів майстрів перманентного макіяжу. Кінцевий результат роботи майстра, а також лояльність клієнтів залежать від того, чи можна довіряти фахівцеві, наскільки добре він може спілкуватися з клієнтом і чи правильно розуміються потреби та очікування клієнта.
Контакт із клієнтом: як встановити?
Загальне враження про людину розвивається у перші 15 секунд спілкування. Так, принаймні, стверджують психологи. Саме за цей час майстер повинен не лише показати свій професіоналізм, а й встановити контакт та завоювати довіру клієнта.
Думка клієнта про спеціаліста перманентного макіяжу під час першої зустрічі буде сформована внаслідок поєднання трьох основних факторів:
- Як виглядає фахівець
- Як каже фахівець
- Що саме каже фахівець
Зовнішній вигляд майстра
Зовнішність фахівця, що працює в промисловості краси, грає роль візитної картки. Майстри ПМ мають виглядати доглянутим, і це головна вимога. Завжди в ідеальному стані мають бути зачіска, манікюр та макіяж; одяг повинен бути придатним, акуратним і чистим.
Фахівцю не рекомендується:
- одягати дуже короткі спідниці, сукні з низьким вирізом;
- користуватися надто великою кількістю прикрас/біжутерії;
- наносити надто яскравий макіяж;
- приходити з неохайною зачіскою;
- мати дуже довгі нігті.
Наявність в салоні сильних запахів, таких як сигаретний дим, важкі парфуми, запахи їжі тощо теж не додадуть вам симпатій.
Спочатку було слово.
Згідно з дослідженням, люди за допомогою усного спілкування отримують лише 7% інформації; 93%, що залишилися, сприймаються вербально і за допомогою мови тіла. Щоб завоювати довіру клієнта та більш ефективно виконувати подальшу роботу, необхідно дотримуватись етики спілкування та знати деякі основи психології.
Під час привітання майстер ПМ має дружелюбно посміхатися. Під час розмови необхідно дивитися у вічі клієнту.
Вивчіть мову тіла. Постава, а також рух тіла повинні бути «відкритими», тому не рекомендується схрещувати руки чи ноги або тримати руки в кишенях. Фахівець повинен запросити клієнта жестом зайти до кабінету/салону. Сидячи за столом, розташуйте тіло таким чином, щоб воно було візуально звернене до клієнта.
Також дуже важливо вміти слухати. Під час розмови виявляйте інтерес: ставте додаткові запитання, кивайте, погоджуйтеся тощо – тим самим ви даєте зрозуміти клієнту, що ви щиро зацікавлені та намагаєтесь детально розібратися в ситуації. З іншого боку, не варто переривати клієнта чи показувати будь-які ознаки поспіху.
Щоб встановити контакт із клієнтом та завоювати довіру, можна спробувати психологічний підхід під назвою « дзеркальний ефект ». Суть такого підходу досить проста – ви намагаєтеся відобразити манери мови, руху тощо клієнта, що робить обстановку більш комфортною та розслаблюючою для клієнта. Може бути кілька різних рівнів такої адаптації до клієнта: словесний (інтонація, обсяг, швидкість мови), емоційний (настрій) та фізичний (становище тіла, пози тощо)
Що саме каже майстер
Крім того, що фахівець повинен надати клієнту повну інформацію з усіх питань, він або вона повинні бути уважними і ввічливими, а також приємним співрозмовником. Під час першої зустрічі дуже важливо представитися, дізнатися ім'я клієнта і потім використовувати його якнайчастіше при розмові.
Під час розмови фахівець повинен не тільки ставити запитання, а й намагатися уточнити отримані відповіді, говорячи щось на кшталт «Якщо я вас правильно зрозумів, ви маєте на увазі…» - у цьому випадку клієнт знатиме, що його побажання зрозумілі та враховані під час процедури нанесення перманентного макіяжу.
Під час процедури майстер не повинен забувати коментувати всі дії, а також ставити питання про те, як почувається клієнт, особливо якщо він чи вона проходить процедуру вперше у своєму житті. Наприкінці процедури поставте клієнту кілька важливих питань: «У вас є якісь питання?», «Чи була процедура зручною для вас?». Інтерес, виявлений у цих питаннях, дозволить клієнту дізнатися, що ви дійсно дбаєте про його відчуття та почуття.
Фахівцю не рекомендується:
- критикувати клієнта будь-яким способом, обговорювати його особисте життя, а також релігійні та політичні погляди;
- використовувати терміни, які зрозумілі клієнта.
Читайте також