Корекція перманентного макіяжу: необхідний етап процедури
Помилки в перманентному макіяжі, як і в будь-якій іншій області, можливі однаково. Як уникнути промахів або виправити невдалий малюнок – важливі моменти для спеціаліста, що практикує.
Так, перманентний макіяж залишається на піку популярності і продовжує набирати обертів. Але, незважаючи на це, всі його тонкощі досконало можуть не знати навіть багато фахівців, які практикують у цій сфері. А деякі клієнтки так взагалі вважають, що достатньо одного разу відвідати салон, майстер за один прийом виконає татуаж, і вони надовго забудуть про декоративну косметику, без будь-яких процедур оновлення та корекції. Однак, все далеко не так просто.
Незважаючи на те, що перманентний макіяж відомий давно і застосовується дуже широко, помилки майстрів, як і в будь-якій іншій сфері, все одно трапляються (а якщо майстер не дуже досвідчений - зустрічаються нерідко). Для практикуючого майстра похвальне бажання уникнути промахів, але головне – він повинен знати, як виправити невдалий ескіз чи прорахунок у колористиці. І з появою недоліку у роботі – вчасно зуміти виправити чи зробити корекцію. Але що таке корекція, коли і навіщо її робити? Багато клієнтів не знають і запитують – а чи можна обійтися без корекції взагалі?
Існує три види корекції ПМ - первинна, рефреш (подальше оновлення) та корекція - виправлення невдалого результату. Пропонуємо вам інформацію, яку майстри ПМ повинні донести до своїх клієнтів.
До, відразу після та через 3 тижні після процедури. Фото роботи Наталії Дацюк
Первинна корекція перманентного макіяжу
Первинну корекцію призначають через 1-2 місяці після першої процедури. Саме стільки часу потрібно, щоб перманентний макіяж зажив остаточно і майстер міг побачити всі нюанси результату, що зажив. Первинна корекція ПМ потрібна насамперед у тому, щоб досягти ідеального результату, щоб лінії продовжували залишатися чіткими, а колір - однорідним. Майстер зобов'язаний про це попередити клієнта ще до початку процедури, щоб той збудував правильні очікування татуажу і не думав, що майстри спеціально призначають корекцію, щоб взяти додаткову оплату за те, що вперше були не дуже старанні. Поясніть клієнту, що ви просто не можете передбачити заздалегідь, як проходитиме процес загоєння і яким буде результат.
Те, що майстер має гарантувати професійний рівень проведення процедури, використовувати якісні пігменти та обладнання – про це не йдеться, це обов'язковий факт. На те, як ці пігменти приживуться в шкірі, майстер вплинути не може. Це буде залежати від індивідуальних факторів, таких як:
- здоров'я клієнта та стан шкіри – пігменти краще зберігаються на сухій шкірі, ніж на жирній. А парадокс полягає в тому, що хороший імунітет, що саме по собі – відмінний показник, іноді призводить до того, що організм відкине пігмент як чужорідний елемент;
- правильність догляду - збереження та рівномірність пігментації також буде залежати і від того, як будуть дотримані рекомендації щодо догляду під час загоєння перманентного макіяжу, як проходитиме загоєння.
Що майстер ПМ враховує під час первинної корекції та на що має звернути особливу увагу?
- Нерівномірно нанесений пігмент або прогалини - усуває всі колірні дефекти, що проявилися у процесі загоєння;
- Контурні лінії «попливли» в період загоєння – робить їх чіткішими, коригує контур;
- Відтінок кольору - перевіряє інтенсивність та регулює її у разі потреби;
Крім того, первинна корекція робиться також для посилення ефективності ПМ та надання йому більшої стійкості.
Рефреш
Подальше оновлення перманентного макіяжу позначають словом «рефреш» (refresh), яке означає «оновлення, освіження» чогось. У нашому випадку це спосіб освіжити перманентний макіяж, якщо він через якийсь проміжок часу поступово втрачає насиченість кольору. Зазвичай це трапляється через 1-3 роки після першої процедури і оновлення проводиться для того, щоб повернути яскравість малюнку, що потьмянів від часу.
Майстер ще на попередній консультації з клієнтом має з'ясувати, навіщо той прийшов до кабінету ПМ і чого чекає від процедури: можливо, це разовий експеримент над зовнішністю і клієнт просто зачекає, коли колір втратить інтенсивність і пігмент вийде зі шкіри? Чи дівчина налаштована тривалий час носити татуаж?
У другому випадку ви повинні відразу попередити, що час від часу перманентний макіяж потребує оновлення. Наскільки часто клієнтці доведеться повертатися до вас – залежить від індивідуальних особливостей організму та швидкості, з якою пігмент сходитиме зі шкіри.
Рефреш схожий на первинну корекцію, з тим лише відмінністю, що первинна корекція робиться доведення результатів ПМ до ідеального стану, а рефреш – щодо його відновлення. Дату первинної корекції майстер призначає клієнту відразу - при цьому він орієнтується на час, необхідний для повної регенерації шкіри після татуажу. Коли може знадобитися рефреш, майстер передбачити не може, оскільки втрата кольору (вицвітання татуажу) у кожного починається у різний час і проходить з різним ступенем інтенсивності. У будь-якому випадку відбувається це не раніше, ніж через рік.
Оскільки шкіра вже адаптована та загоєння проходить швидше, рефреш вважається менш агресивною процедурою.
На потрібну частоту оновлення перманентного татуажу, як ми вже сказали, впливають стан шкіри та загальний стан здоров'я клієнта, але це ще не все. Також важливо враховувати вік і спосіб життя, адже молода шкіра позбавляється впровадженого в неї барвника пігменту швидше, ніж зріліша, а часте знаходження на сонці прискорить необхідність оновлення, оскільки перманентний макіяж має властивість вигоряти.
Цікавий факт: потреба у оновленні перманентного макіяжу залежить і від зони татуажу, а не лише від індивідуальних особливостей організму. Так, рефреш брів фахівці рекомендують проводити приблизно через 1-2 роки, рефреш губ - раз на 1-1,5 року, у ось татуаж зони повік вимагає рефреша тільки після 4-5 років.
Як визначити клієнтові, коли необхідно записатися на рефреш? Запропонуйте їм орієнтуватися на такі ознаки:
- перманентний макіяж втратив колір, яскравість, клієнт все частіше потребує декоративної косметики;
- татуаж губ або брів набуде холоднішого відтінку, і це надає татуажу неприродного вигляду;
- потрібно коригування форми, контури втратили чіткість;
- стрілки на повіках хочеться зробити більш інтенсивними;
- був змінений колір волосся, і відтінок перманентного макіяжу більше не підходить.
Клієнт повинен пам'ятати, що зволікати з проведенням оновлення ПМ не варто – якщо татуаж майже повністю втратить контури та колір, освіжити його за допомогою рефрешу не вдасться. В цьому випадку потрібно все починати наново і робити повноцінний перманентний макіяж.
Виправлення незадовільного результату
Виправлення – третій вид корекції, який роблять у тому випадку, якщо клієнта не задовольняють, насамперед, колір татуажу чи форма та розташування. Виправлення – найскладніший вид процедури, який вимагає від майстра великого вміння та знань. приступаючи до виправлення, пам'ятайте, що наслідки невдалої корекції можуть принести клієнтові набагато більше проблем, ніж первинні помилки. Крім того, далеко не кожен пігмент для перманентного макіяжу підходить для процедури корекції і не кожен апарат здатний зробити її ефективною.
Читайте також